Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Recommended Posts

  • Răspunsuri 965
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Miha, la voi nu se găsesc plasturi cu Nurofen? Poate e mai eficient decât unguentul sau analgezicele orale? 

Am avut și eu cândva asa ceva, și acum îmi trosneste ceva la umărul cu pricina (zona omoplatului) , deși au trecut aproape 20 de ani de atunci. Eu am scăpat de durerea ascuțită și senzația de slăbiciune din mana rugându-l pe sot să-mi tragă bratul cu putere, pentru ca senzația pe care o aveam era ca îmi sărise umărul, ma durea de ma seca. La mine s-a declanșat de la o mișcare aiurea făcută fie la stersul geamurilor, fie la curățenia generala care a inclus și stersul acestora. 

 

https://www.nurofen.ro/produsele-noastre/adul%C8%9Bi/emplastru-medicamentos/emplastru-medicamentos/

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Voi primi zilele viitoare și crema recomandata de Anja, aceea pot sa o combin cu orice, nu are medicamente, doar plante. Am citit ca și gheata ar ajuta. 
 

Ah și am primit recomandarea de la gimnastul medical sa folosesc o perna noaptea ca sa sprijin mâna pe ea. Nu pot dormi nici pe partea cu umărul nedureros căci umărul dureros rămâne cu mâna “spânzurată” și ma doare. 
 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mi—am luat sapuneala de la fii-mea ca am pus poza cu ea pe Insta fara permisiunea ei. A trebuit sa o sterg. Oare pot sa aleg cine sa vada pozele sau trebuie sa ma “dezimprietenesc” cu ea? [:-)))] 
A venit rosie in obraji, plina de nisip si tare obositade la scoala. Au fost la o plaja si au jucat volei, o ora biciclit dus, o ora intors, a plecat la 9.30 pana la 16.30.

Ii place diriginta si ajutoarea de diriginta ( lui fii-miu nu i-a placut ca profesoara), ii plac colegii mai ales ca sunt multe fete.

Sper sa pastreze aceleasi impresii toti cei 6 ani.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Voi primi zilele viitoare și crema recomandata de Anja, aceea pot sa o combin cu orice, nu are medicamente, doar plante. Am citit ca și gheata ar ajuta. 

 

Ah și am primit recomandarea de la gimnastul medical sa folosesc o perna noaptea ca sa sprijin mâna pe ea. Nu pot dormi nici pe partea cu umărul nedureros căci umărul dureros rămâne cu mâna “spânzurată” și ma doare. 

 

ai incercat  "brace" ?

https://balmahome.com/product/miracle-shoulder-brace-for-pain-relief/?gclid=EAIaIQobChMI_rOgvfOn6wIVGP3jBx1dVw-rEAQYAyABEgLVzfD_BwE

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

 

Nu mi-a fost recomandat. Voi întreba când merg la gimnastul medical. Trebuie sa știu cum se numeste la noi, dacă se găsește și dacă e recomandat Pt ce am eu. Mersi mult de idee! 
 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Corina, nu sunt niciun fel de plasturi cu antiinflamatori. Doar tablete și gel. Nu am voie sa le combin, gelul cu tabletele, Pt ca devine supradoza. Pot combina însă oricare din ele cu paracetamol.

 

ai voie sa le combini in limita dozei zilnice. Un comprimat de 400mg si un plasture sunt ok pe zi

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...