Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Recommended Posts

 

 

Lara, Marcia pleaca la anul in septembrie la curs, deci mai e timp..e totul confirmat, am platit o parte, restul la anul in august. Seoul e frumos, dar ft mare, cu trafic nebun la ore de varf; dar ft curat, oameni civilizati, plus standarde mult peste cele din Europa. Mie mi-a placut, dar nu as putea locui acolo (de la hotel la aeroport erau 70 km, dintre care 40 prin oras). Au cel mai bun pui prajit din lume [:D] in diverse combinatii. Eu am fost cu Marcia de 3 ori acolo, ea e fascinata. Daca nu ati fost in Vietnam, neaparat sa mergeti. E o tara ft frumoasa, pe noi ne-a fascinat. Si vrem sa mai mergem. Iti pot trimite detaliile firmei care ne-a organizat totul (doar sa vezi pe site-ul lor ce e de vizitat).

 

Ella , super asa ! Ce curs va face?

In Vietnam am fost acum vreo 8 ani. Intr-adevar, fascinant. Si eu  as vrea sa mai merg, atunci copiii erau f mici si era mai greu de calatorit cu ei si tot arsenalul de carucioare , patuturi, biberoane si altele   [bebr]

Acum ca suntem din nou in Asia, aveam multe planuri de vacante in zona dar in pacate covid ne-a dat serios planurile peste cap anul asta  [vraji] Sa speram ca nu va mai dura mult..

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 965
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

 

 

Lara, eu fac asa zascusa (tot cateva borcane, pe care le tin in frigider) : 1 kg ceapa (taiata marunt, la robot) 2 kg ardei gars/capia (copt la cuptor) 1.5 kg vinete (coapte la cuptor) 1.5-2 litri suc de rosii 1.5 kg ciuperci taiate in felii mari (daca vrei cu ciuperci) 1 sau 2 ardei iuti (daca mancati iute) 2-3 foi de dafin sare, piper ulei Ardeii si vinetele curatate si maruntite cu blenderul. Amestecat totul si fiert 4 ore la 170°. Tb sa scada si sa aiba o consistenta groasa.

 

Merci mult [flo2]  Sper sa am timp  sa o incerc weekend- ul asta. Si asa ploua incotinuu aici  [umbrel]

Eu ma gandeam ca poate pun amestecul la slow cooker, nu de alta dar am plita cu inductie si probabil va tb sa stau 4 ore langa oala sa amestec mereu as nu se prinda.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La cat mai mult aniversari! Aniversare fericita! [flo] [floare3]

 

Nunta de fildes.

 

Si noi am  aniversat pe 15 august tot 14 ani. De la cununia religioasa.

Imi spunea fii-mea ca a fost cea mai ciudata experienta a ei de copil. Sa fie de fata la nunta parintilor. [:-)))]

multumesc de urari! la multi ani si voua, cu sanatate si fericire!  [flo2]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna ziua!

 

iuli: mami, de ce avem tort?

eu: eu si tati avem 14 ani.

iuli: waw, ce batrani sunteti, mai mari ca sora.

 

si tot Iuli: mami, vrei sa te plimb cu masina (are in casa una la care impinge cu picioarele)

eu: da. unde mergem?

ea: in Spania.

eu: super, imi place in Spania.

ea: ai fost?

eu: nu.

ea: atunci ar trebui sa spui mi-ar placea in Spania.

 

 

multumesc de urari!  [flo2]

 

 

Ant, foarte frumos la voi. bucurate cat poti de vara si de apa! [flo2]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

neata tuturor

 

am tras astea prime 3 zile de munca.... pfew. azi e mai relaxat.

 

lara, eu fierb zacusca doar in cuptor, 150 de grade, 3 ore pana scade. deci nu e musai sa stea pe plita. 

 

Otilia, am inteles cu plaja dupa birou. bucurati-va de zilele calde!

 

anja, sper sa o iei mai usor cu munca. 

 

viviana, ce filme face pretenu'? sa le vedem si noi! ;)

 

aici e innorat azi... o sa fie orasul plin plin, toti turistii se plimba :)


 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neatza,

 

Ma gandeam ce ti-e si  cu medicamentele astea! Cate bordeie atatea obiceie.

inn SUA avem naproxen de 550, ibuprofen  de 800 (poti  lua  pana la 3200 mg/zi) in Suedia Voltaren de 25 mg - as fi  murit de durere la  doza asa de mica.

 

Ieri a plouat cu spume si bulbuci.

 

 

Cu viespile... nu am ce sa fac,  nu se dau plecate si asta este. nu am sa ma duc in padurice si in padure sa le caut cuibul, printre  ierburile crescute mai inalte decat mine.

Mi-e mila doar de gargarite si de alte insecte prietene  din care raman doar aripioarele.

 

In rest toate bune si frumoase.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neatza! 
 

Am dormit mai bine azi noapte, cu o perna sub brațul dureros. 
 

La noi e ultima zi calda, as merge la plaja si baie, sa văd cum ma simt când termin jobul. 
 

Aseară târziu, Morgan a zis sa ii facă concurenta Mirei. N-a mai prins de câțiva ani nimic...aseară ne-a adus un șoarec. Era mare și mort! L-am lăsat sa îl savureze după ce l-am laudat și l-am pozat Pt eternitate. :) 

 

Zi frumoasa! 
 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Ma gandeam ce ti-e si  cu medicamentele astea! Cate bordeie atatea obiceie.

inn SUA avem naproxen de 550, ibuprofen  de 800 (poti  lua  pana la 3200 mg/zi) in Suedia Voltaren de 25 mg - as fi  murit de durere la  doza asa de mica.

 

 

 

diclofenacul e la fel peste tot, 25 si 50mg in forma orala. 75mg e doar pentru forme cu eliberare controlata. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...