Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Recommended Posts

  • Răspunsuri 965
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Hallo!
Penultima zi de izolare...
Că tot s-a vorbit aici de dureri de oase/articulații, mă înscriu în club. De mai multă vreme, articulațiile degetelor mele de la mâini sunt dureroase în somn și umflate. În cursul zilei, pe măsură ce încep să mă mișc, își mai revin, dispare durerea 99%, dar sunt tot inflamate, îmi dau seama atunci când port inele. Am dat vina pe vârstă &stuff, dar îmi dau seama că va trebui totuși să ajung și cu problema asta la un medic. Doar că știu ce va urma, antiinflamatoare cât voi putea duce. Oricum, știu că nu e de bine... De luni trebuie să intru în acțiune.
Până atunci mă bucur de ultimele zile de ne-libertate. Pentru cine este curios despre hobby-urile mele... nu cine știe ce, îmi place să cos, croșetez, brodez, mărgelesc, chestiuni din categoria hadmade adică. Îmi place să și folosesc sau să port chestii de genul ăsta, știu că nu sunt pe gustul tuturor. Vă las două poze cu ultimele „realizări” ... și să închei mesajul ăsta că tot scriu la el de parcă ar fi foileton.

 

post-109349-0-04577700-1597918892_thumb.jpg

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Azi e prima zi la birou in NYC dupa atatea luni acasa...recunosc ca am emotii. 

Am condus ca inca nu-s pregatita de stat in tren 1 ora si 15 minute si apoi sa ma inham la metrou alte 25 de min - a mers snur traficul (am ajuns intr-o ora si 10min, dar am plecat de acasa la 6:20am. 

 

Glimmer, am ramas cu gura cascata la croseta...wow. Mi se pare arta!! Foarte migalos si complicat. La "bijuuri" ma bag si eu. Am o cutie mare cu pietre de tot felul obisnuite si semi pretioase plus "findings" (nu stiu echivalentul in romaneste) din argint si din aur sa le potrivesc; mi-am facut multe coliere - imi plac culorile si combinatiile mai neobisnuite. In ultimul timp mai greu pentru ca reumatismul din maini s-a intetit si la mine si mi-e greu sa stau mult timp la "migaleala", intepenesc degetele dureros asa ca am rarit-o. Antiimflamatoarele sint in repertoriul meu zilnic - am inceput sa urasc iarna rau de tot caci frigul ma afecteaza foarte tare. 

 

Ieri a plouat la mine cu clabuci toata dimineata - pe la 5pm insa a iesit un soare superb, cerul s-a limpezit si imediat m-am aruncat in masina si am fugit la plaja. Am luat caiacul de data asta...oceanul era calm ca un lac. a fost o placere sa dau la vasle - mergea caicaul ca motorizat fara sa  ma lupt cu vantul si valurile. M-am aventural pina la far i inapoi (cam 2 ore mi-a luat)...am stat sa vad apusul in clatinatiul apei. Mi-a  mers la suflet. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Glimmer, foarte frumoase margelele. la crosetat nu ma pricep dar margele am si eu o cutie mare cu tot felul de nebunii. din pacate eu nu le port, doar le fac. cele mai multe le dau cadou. in ultima vreme nu am mai coborat cutia pentru ca mica le insira peste tot. 

 

vad ca toata lumea se plange de incheieturi, articulatii...zici ca suntem gemene [:-)))] la mine insa problema e vara, de la caldura se dilata vasele sau nu stiu ce se intampla dar vara am problema cu mainile si picioarele umflate. iarna sunt ok. acum iau detralex de vreo luna si sunt mai bine.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...