Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Recommended Posts

  • Răspunsuri 965
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

 

Ioana, cand incepe Patri scoala? La voi la job se discuta despre intoarcerea la birou sau merge cine vrea? 

 

 

Trebe sa ma uit pe email, ca nu mai stiu. Una pe 3 cred, si una pe 4.

 

La munca vor sa ne reduca suprafata din birou aproape la jumatate (nu mai stiu daca am scris, scuze daca ma repet). Dintr-un etaj in forma de U, ne lasa un picior de U si mijlocul. Si incep renovarile acum in Sept. Se bazeaza ca vor lucra de acasa multi. Ma tenteaza si pe mine 2 zile acasa si 2 -3 la birou.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

voiam de mult sa va intreb ce parere aveti despre Kamala Harris.

Si tot mi-am sters intrebarea ca  nu vreau sa generez dispute.

 

Deci ce  parere aveti despre ea?

Ca citesc numai lucruri frumoase.

 

ma bucur ca a fost aleasa. e candidata perfecta, ajuta f mult democratii sa piarda alegerile....parca chiar se straduiesc sa piarda. Lui T nici nu-i mai trebuie campanie electorala...democratii se ocupa de tot.

 

care sunt lucrurile frumoase?

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ma bucur ca a fost aleasa. e candidata perfecta, ajuta f mult democratii sa piearda alegerile....parca chiar se straduiesc sa piarda. Lui T nici nu-i mai trebuie campanie electorala...democratii se ocupa de tot.

 

care sunt lucrurile frumoase?

Nu vreu sa intru in amanunte, doar asa o parere de ansamblu mi-am dorit.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hello de pe terasa casei :). N-am mai mers la plaja ca s-a înnorat :). Sper sa ploua, e mare nevoie. Nu v-am povestit ca marți dupamasa a tras o rapaiala scurta de vara, am deschis geamurile in laborator sa între mirosul de ploaie! De aproape 2 luni n-a mai plouat. 
 

L-am pus pe al meu sa studieze chestia cu Naproxen și Diclofenac/voltaren ca prea ciudat era cu așa diferențe. El nu prescrie și nu știa ce și cum. 
S-a dovedit ca ce citeam eu era prospectul Pt pacienți. El a intrat la prospectul Pt personalul medical și acolo scrie ca in cazuri de durere acută se poate lua 500 mg Naproxen o data, maxim 1000 mg pe zi. 
Diclofenac este 25 mg și 50 mg, Voltaren este numai 50 mg. Eu am avut de 25 mg acasa, înainte sa fie numai pe rețeta. 
 

Am luat acum 500 mg Naproxen, nu simt nicio diferența :(. 
 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

voiam de mult sa va intreb ce parere aveti despre Kamala Harris.

Si tot mi-am sters intrebarea ca  nu vreau sa generez dispute.

 

Deci ce  parere aveti despre ea?

Ca citesc numai lucruri frumoase.

Nu știu nimic despre ea. Prima impresie, din discursul recent, este foarte bună. Pare o femeie puternică, o Hillary de etnicitate diferită, am înțeles că Biden promisese că va alege o coechipieră de culoare.

Cred că va revitaliza campania lui Biden.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Antmil, te invidiez maxim pentru plajă și ocean.

 

Am mai fost și eu zilele astea la micuța plajă de la râu, l am dus și pe băiat să arunce cu pietricele în apă.

 

Azi am lucrat un pic la școală să facem un video de prezentare pentru noii elevi. Am făcut asta benevol cu o colegă, începem doar luni lucrul.

 

Glimmer, faci lucruri frumoase, e bine că ai răbdare să migălești.

Eu știu să croșetez, să tricotez, dar îmi lipsește răbdarea să finalizez. Poate la pensie...

 

Mianna, să folosești sănătoasă crockpotul, ies cele mai bune sarmale și tocănițe în el. Osso buco nu am făcut niciodată, dar vreau să încerc coaste (ribs).

 

Mihaela, sper să te lase durerea cu coktail de medicamente și/ sau exerciții.

Pe mine m- a durut luni în șir zona cotului drept și acum văd că revine ușor durerea.

Am avut și perioade când îmi amorțeau degetele de la mâini noaptea.

Pun totul pe seama vârstei și încerc să le tratez cu indiferență, dar îmi amintesv ce griaznic e să te zvârcolești noaptea de dureri.

 

Roil, Antmil, aniversări fericite de căsătorie!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...