Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Recommended Posts

  • Răspunsuri 965
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Michelle, nu se testează tatăl tău? Înțeleg că stă oricum în carantină dar e important să se testeze. Chiar dacă nu are simptome, la vârsta lui covidul este periculos, și mai e și chestiunea anchetei epidemiologice. În caz de test pozitiv, trebuie testate toate persoanele cu care a venit în contact.

Îi doresc un test negativ și cred că e bine să rămână în carantină chiar și așa, din precauție.

Familia fratelui tău e bine?

Să treacă fără urmări!

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

À propos de Kamala Harris, am mai citit despre ea. Am căutat intenționat chestiuni controversate și nu am găsit nimic șocant. E clar că fiind procuror general vreo 15 ani nu câștigi vreun concurs de popularitate. A adoptat legi bune, din care cea mai interesantă mie personal mi s a părut cea care amendează părinții ai căror copii chiulesc mai mult de 10% din totalul zilelor de școală.

Are background solid. Știu că i se reproșează carierism, oportunism politic. Hm mă gândesc cine nu a făcut la fel în jungla politică americană.

 

Și încă un amănunt care mi o face simpatică. A făcut gimnaziul și liceul la Montréal unde mama ei a avut un contract de cercetare în domeniul cancerului la Jewish General Hospital. (Spitalul unde a fost vindecat de cancer Michael Douglas, ca fapt divers). Și unde l-am născut pe fiu-miu.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[hia]

 

Nu am.apucat sa va citesc.va salut din.casuta noua.ff obosita,dar cu speranta..

 

Va pup.

[pk] [artif] [dan]

 

Super!

Feicitari. Cu dreptul sa intri  in noua etapa.

Velvetico, ti-as trimmite un buchet mare de flori de casa noua, dar nu stiu adresa.

[flo2]  [flo2]  [flo2]  [flo2] 

       [flo2] [flo2]

           [flo2]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Seara buna!  [flo2]

 

Aniversari frumoase si la multi ani, Silvi, Viv, Antmil si Ioana! Si fii-mea a dansat la nunta noastra, avea 4 ani, isi aminteste doar cum a schimbat doua tinute si ca era cat pe ce sa prinda buchetul, daca nu "se baga" o prietena de-ale mele in fata ei [alcool]

 

Mihaela, ma bucur sa aud ca a mers asa usor problema cu iesitul din grup. Sanatate multa!

 

Glimmer, faina de tot dantela aia crosetata! Am o admiratie profunda pentru cei care stiu sa manuiasca croseta, e ceva ce n-au reusit bunicile mele sa ma invete, si imi place tot ce e crosetat, chiar ma bucur ca tot "revine la moda".

 

Ella, bafta Marciei la scoala anul asta! Geez, Federer, ce tare - data viitoare asteptam si noi poza, clar!

 

Strumpfi, mult succes la doctor! O sa fie bine, si eu zic ca e de bine ca te cheama, poate ii dati de cap  [pup]  [grup] La multi ani frumosi lui Mister!

 

Michelle, multa sanatate fratelui si tatalui tau, si nepoticii recuperare rapida le doresc!

 

Velvet, sa fie cu noroc noul cuibusor!  [flo]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La noi incepe scoala saptamana viitoare. [fri] E nitel haos, dar m-am mai linistit nitel dupa sedintele avute, la fiecare dintre ei.

La Felixos e nitel mai complicat (la el oricum era deja militarie la scoala) - cu intrari separate pentru fiecare clasa, sageti, scheme, "pods" si "bubbles". Cand i-am aratat schema facuta de directoare cu planul scolii si sageti colorate cu intrari si iesiri mi-a zis ca pare un plan de spargere de banca, "intri prin tunel, cauti un telefon in al doilea gunoi, astepti sa te sune cineva cu urmatoarele instructiuni"  [alcool]  Dar e bucuros ca incepe - si eu si mai si!

La Flavia e mult mai zen, dar cu masca obligatorie, doar ca avand optiunea sa se logheze de acasa pot alege sa stea acasa pe durata nelimitata. Din anii 1, 2 si 3 de liceu, cati am fost la sedinta, doar o fata a ales sa nu vina deloc la scoala - restul vad ca-s incantate sa se intoarca.

 

Din odiseea baii, raportez mari "succesuri" - am gasit un domn serios care s-a si apucat. Lucreaza inceeet, dar macar vine si lucreaza. Avansez data de la Craciun inspre Hallowe'en asa, poate totusi reusesc s-o vad terminata.

 

Si din epopeea lockdown-ului: am iesit din lockdown, dupa cele doua saptamani. Un comitat din cele trei mai ramane doua saptamani. Si asa n-o duceau pe roze comitatele astea trei, lockdown-ul a mai dat niste lovituri unor business-uri mici care abia se refaceau dupa socul din martie.

 

Dar sa nu plec bombanind, zic. Asa ca va urez o seara frumoasa si o saptamana ce vine cat mai buna!  [flo2]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...