Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Recommended Posts

am scris acu ceva vreme de zaga-zaga, dar vad ca nu ma citesti [:-)))]

sa le spui ca masa nu e foarte diversificata si nu se poate manca in alta parte decat la focsani.  zic ca nu ai voie cu mancare si bautura dar pot lua cate ceva pentru copii. parcul de aventura e super.

 

Am pus si eu pe lista din google maps  [:D]

Visez, visez la vacante. Ce altceva sa fac.

 

Serialbastre, esti tare de tot sa alergi asa tac pac 15 km. Eu nu pot astfel de performante. Nici 10km nu imi mai ies de ceva timp.

 

Laura, deci bagarati vacanta chiar in strainatate. Ss va fie de bine mini vacanta!

 

Observ ca mai toata lumea pe aici a mers totusi undeva in vacanta. Mai aproape mai departe, dar au mers.

 

Anja, e bine ca nu ai anticorpi. Inca nu se stiu efectele pe termen lung asa ca eu zic mai bine ca a fost negativ testul de anticorpi.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 965
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Da, Otilia, pana la urma am mers, desi imi pierdusem sperantele. Nu am fost departe, am ales o statiune mica si neaglomerata din Bulgaria (recunosc ca am plecat cu foare multe prejudecati, aveam impresia ca la ei e cam ca la noi, dar am fost foarte placut surprinsa de curatenie, cladirile noi foarte bine ntretinute, calitatea cazarii, curatenia si civilizatia de pe plaja) . Mancarea nu m-a impresiont pe la terase pe unde am mancat, dar a fost ok, decenta, iar la preturi cam ca la mine acasa. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Servus pinguini

 

Am avut un weekend mai mult sau putin plin.

Vineri seara am facut o plimbare pana la restaurantul mexican.

Sambata la cumparaturi cu cumnata (care a facut biscuiti cu stafide, deliciosi au fost, se topeau in gura; i-am cerut reteta, vreau sa fac si eu saptamana asta)...apoi m-am hotarat sa fac albumul cu vacantele din 2019.,.3 ore a durat (cu ales poze si facut), 96 pagini  [ph34r] am experienta acum, asa ca merge repede...pt 2020 nu cred ca voi face album...sau fac unul micut, am multe poze cu plimbarile de la lac.

Ieri am fost pe munte, 13km, 20mii pasi, 3 ore am mers...simt acum putin la picioare...mi-a placut mai mult cand am urcat, la coborare tb sa franezi....au fost 19°, a si plouat putin, am avut mai mult nori decat soare...dar e bine pt drumetie, am transpirat si asa (cu pantaloni scurti si tricou); daca erau 30° ne topeam...a venit si unul din gemeni cu prietena lui...cand am ajuns sus, am baut o cafea la un restaurant, apoi am revenit pe acelasi drum...am mancat prune, nu le culege nimeni...dupa am mancat o pizza la restaurantul portughezului din oras de la socrii (au venit si ei)...aseara am picat lata  [:D]

 

La noi s-a racit de sambata, de cand a tot plouat...avem in jur de 20° (de la peste 30 pana vineri inclusiv). 

 

Velvet, succes pe toate planurile iti doresc  [pup]

 

Laura, sa va fie de bine vacanta  [pk] ma bucur ca ati reusit sa iesiti. 

 

Michelle, sanatate celor din familie...fratelo a avut si el mononucleoza in copilarie (dar nu mai imi amintesc ce si cum, o intreb pe mama, ea nu uita nimic  [ascuns] ).

 

Strumphi, o sa fie bine  [pup]

 

Fleur, Federer are 4 copii: de 2 ori gemeni...data viitoare cand il vad, ma impiedic  [:D] noi il sponsorizam, asa ca acum e pozat cu CEO-ul nostru, poza e pe intranet...ar tb sa o schimbe, l-am vazut destul.

Succes la scoala si tie si copilului.

 

Otilia, faine rochitele  [:I] eu vara tot rochii port, majoritatea sunt de la P&K...ale mele sunt insa mulate si peste genunchi (nu-mi sta bine cu rochii sub genunchi si largi).

 

Lara, tiger balm am luat din Singapore, din aeroport. 

 

Ziki, spor cu baia...si succes la scoala copiilor.

 

Seri, felicitari pt alergat. 

 

Miha, m-am distrat si eu cand am citit ce-ai scris  [:D]

 

Anja, fain trandafirul.,.si eu tot fara anticorpi, dar poate e mai bine asa. 

 

Gata cu trancaneala, ma cheama datoria.

 

O saptamana faina sa aveti. 

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

am scris acu ceva vreme de zaga-zaga, dar vad ca nu ma citesti [:-)))]

sa le spui ca masa nu e foarte diversificata si nu se poate manca in alta parte decat la focsani.  zic ca nu ai voie cu mancare si bautura dar pot lua cate ceva pentru copii. parcul de aventura e super.

apropo de uitat.

de la o vreme mi se intampla o chestie forte ciudata. vine  cineva cu un burete si imi  sterge cate ceva din memorie... Si trebuie sa fac eforturi supraomenesti sa imi amintesc.

 

Acum 3 ani mi-am cumparat  o geanta/rucsacel  de vara. Cat am construit la casa nu am purtat-o.

Acum 2 saptamani am adus-o de la Bucuresti.

Am gasit in ea tot felul de flecustete

 

Dar... lovitura de gratie!!!!!!!!!!!!! Pam, pam!

Intr-un   servetel am  gasit frumos impachetat un pui de crab.

 

post-3916-0-12301600-1598256384_thumb.jpg

 

post-3916-0-78621400-1598256400_thumb.jpg

 

Si l-a pus Silvi la scoiccile ei.

 

Poti sa ma asezi cu capul in jos, sa ma scuturi bine, bine, nu va cadea nicio amintire de cum  a ajuns la mine in  poseta intr-un servetel.

Atat mi-am amintit ca anul trecut am fost la o nunta in Constanta.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bună ziua și de la mine!

 

Michelle, sănătate multă familiei! Să fie în regulă toți cât mai repede!

 

Velvet, să îți fie bine în noua căsuță!

 

Andreea, toată admirația mea pentru cei 15 km alergați. Eu gâfâi mai tare și la urcat de scări... (știu, sunt prea sedentară).

 

Anja, minunați trandafirii! Referitor la formule, măcar cu atâta lucru să mă fi ales și eu din facultatea mea :D, din care nu folosesc mare lucru în munca zilnică.

 

Silvi, felicitări pentru acoperiș. Și da, din păcate nu se arată ploaie, pe câmp e prăpăd :(((.

 

Laura, bravo pentru concediu, mă bucur că ați reușit să plecați! Aș fi vrut și eu o zi în Bulgaria la Balcic, dar nu l-am putut convinge pe domnul meu și o să rămână pe altă dată.

 

Noi pe lângă casă, am reușit chiar să ajung pe plajă să-mi bag picioarele în apă :))) (a venit fratele meu cu cumnata în Constanța și am fost cu ei - eu nu stau la plajă de felul meu pentru că mă ard, deci anul ăsta nu ajunsesem).

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Viviana, ce frumos e platoul vostru mediteranean  [:)]

 

Eu nu imi gasesc un ceas pe negru. Si era cel mai des folosit. Nu stiu daca l-am pierdut sau l-am pus "bine" pe undeva. Ca sunt experta la pus bine.

Dar am si tot umblat prin diverse locuri in ultima vreme. Daca l-am pierdut pe la plaja, lac, poate nici nu il gaseste cineva sa se bucura de el.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Asa, acum sa ma lamuriti intr-o problema.

imi da primaria cate un sac mare pe saptamana pentru pubela pe care scrie deseuri reciclabile.

eu pun in ele: hartie, carton, plastic, conserve.

e OK?

 

pentru sticla cred ca ar trebui sa imi dea separat, cu toate ca ei zic ca daca le pun deasupra in pubela cu resturi menajere se ocupa.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna ziua!

 

in sfarsit am reusit si eu sa va citesc in tihna. 

 

Strumphy, eu sper sa gaseasca cauza in sfarsit si sa primesti un tratament sa nu mai iei buline cu pumnul și care oricum nu ajuta cu nimic.  [flo2]  [flo2]  [flo2]

 

Lara, am notat Tiger Balm. eu tot rotesc gelurile dar nu am gasit unul foarte ok inca. ai facut zacusca?

 

ziki, multumesc pentru urari! [flo2] sper sa faci baie in cada  mai repede decat preconizezi!

 

Velvet, schimbi locul, schimbi norocul! totul va fi bine! [flo2]

 

Michelle, cate s-au adunat la voi! sanatate fratelui si tatalui tau. sper ca micuta e mai bine si se va reface complet. sanatate si lui Will! sa vii cu vesti bune despre toti! [flo2]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 Și da, din păcate nu se arată ploaie, pe câmp e prăpăd :(((.

 

Vai, m-am ingrozit cand am vazut campurile de la Focsani in jos. Totul uscat, zeci de hectare unde nu e absolut nimic, sute de hectare cu porumb sau floarea soarelui mici, inchircite, necrescute, uscate. Groaznic! La noi e atat de verde totul si a plouat mult, parca am fi in alta tara, asa o diferenta mare! 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...