Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Recommended Posts

Ant [:-)))] Sheela e din Bulgaria, avea un an anul trecut cand am luat-o noi...da am invatat-o cu usturoiul, la fel ca si pe Marco...el nu manca usturoi cand ne-am cunoscut, acum mananca mujdei pe paine  [:D] si ceapa ii place pisicii...noi mancam mult usturoi si multa ceapa...acum la cartofi am pus 2 capatani de usturoi  [ph34r]

 

Ai avut noroc - eu nu am reusit deloc sa il fac pe sot sa manance usturoi si ceapa.

Ceapa o mai ascund in mancare (o topesc incet) dar usturoi - nope! Trebuie mereu sa trag deoparte pentru el inainte sa adaug usturoi. Eu si copii halim cu spor din ambele :) :) 

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 965
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Ah nu, nu carte istorică. E un roman polițist ce citesc eu, sunt multe scrise pe Gotland, dar eu nu am citit. Multe filme politiste, am mai scris eu, s-au filmat aici, e ciudat și asta, sa vezi străzile falimiare in filme :). 

 

Mihaela, nu e carte istorică per se. Personajele, în mare parte, sunt fictive. Dar anumite informații din carte se bazează pe documente reale (informațiile în cauză sunt redactate cu italic și știi că acelea sunt informații reale). Autorul e jurnalist care a devenit între timp muzeograf :).

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Daniela, am citit UN TEANC de carti care se petrec in NYC  [:)]  [:)]  [:)] Si cu fiecare inca mai descopar lucruri noi. Pe mine ma fascineaza istoria orasului, e densa, diversa si pe nivele ca si zgarie-norii locali :)

 

Te invidiez, aș citi și eu dar despre orașul meu nu s-a scris așa mult :). Cred că e fascinant, NY trebuie să aibă atâtea fațete că nu poți spune că ai surprins tot.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ant, trebuia sa manance, ca altfel nu ma putea pupa  [:D] eu mananc si la salam ceapa rosie sau verde...cand am fost acum multi ani la Gura Portitei, aveau mujdei batut in sticla...Marco ar fi mancat non-stop din el....el mananca si mustar pe paine  [:D] a inceput cu mustarul romanesc si cu franzela...de atunci mananca des asa.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Te invidiez, aș citi și eu dar despre orașul meu nu s-a scris așa mult :). Cred că e fascinant, NY trebuie să aibă atâtea fațete că nu poți spune că ai surprins tot.

 

Incerc sa tin pasul cu ce se scrie despre oras - e un sentiment aparte sa stii ca te plimbi fix pe unde s-au intamplat evenimente istorice - unele peste altele - "layered". Ca e fictiune sau nu, tot te duc ochii mintii in acele locuri. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ant, foarte fain că ați reușit să ieșiți. Cu prietenii certați pot să înțeleg că lucratul de acasă și boala nu s-au combinat neapărat bine, dar să ajungă la insulte e destul de grav :(.

 

Ii cunosc de mult timp - sint un cuplu foarte frumos dar cred ca boala grea plus izolarea duc aici. Sper sa se mai elibereze putin sa ajunga sa respire. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

la fel erau prietenii cu care am fost la mare; de fapt pe el abia acum pot spune ca l-am cunoscut cu adevarat - ca la nunta lor nu se pune, si alt contact n-am mai avut cu el, au fost despartiti mult timp, dar au pastrat legatura si isi faceau unele concedii impreuna; acum s-au impacat (n-am idee daca s-au recasatorit sau nu, fiindca din punctul meu de vedere nu conteaza); insa cam din a treia seara i-am atras ei atentia - de fata cu el - ca il cicaleste prea mult, si ca nimic din ce face el nu pare sa-i placa [:)] a lasat-o mai moale, a mai avut o izbucnire de nervi doar in ultima zi. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...