Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Recommended Posts

Salutare!

Am trecut prin ultima zi de izolare, prima zi de revenire la normalitatea prezentului.

Am trecut și peste toate ciudățeniile și revoltele, am lăsat să domine mulțumirea că totul a fost bine până la urmă. Bine, dar și cu destule aspecte nelămurite.

Am ratat ceva aniversări aici pe ghețar, dar cum gândurile bune nu strică niciodată, urez și eu mulți ani cu iubire și prosperitate și mereu să fie loc de sărbătorit!

Invidiez din nou pe toți cei care au marea așa aproape, am admirat fotografii care mă fac să visez.

Celor care sunt încă prin concedii le urez odihnă plăcută și cât mai activă, celor reveniți din concedii - să vă fie de bine și, gata, la treabă cu voi!

Soțul meu venise cu o ultimă încercare de a mai merge undeva în vara asta, dar pur și simplu chiar nu pot intra în stare, nu pot „sări” din izolarea asta direct în concediu. Am zis să o lăsăm pe septembrie, când va fi și mult mai liber, așa sper.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 965
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Nu vreau sa fac politicca aici si nici sa ma contrez, de foarte mult timp sunt observator al vietii politice din mai multe parti.

Se degradeaza pe zi ce trecce si la  noi, si in Sua, si in Franta si in multe locuri din cauza politicienilor care promoveza dezbinarea si asmut o parte a societatii asupra alteia.

E un fenomen care ma fascineaza.

Ma fascineaza mai ales din prisma alegatorului care se lasa dus de nas sa creada ca "dusmanul" e ala care e in opozitie cu el, nu politicianul.

 

E un fenomen care  a fost la noi in anii '90 cand faamilii,memebrii lor nu-si mai vorbeau pt. ca tineau cu partide diferite si il observ acuma in SUA si in revenire la noi.

E tot roata aia care se învârte... Se reînvie discursuri care se doreau uitate pentru a trezi în oameni dorințe și sentimente care să fie exploatate. Chestiune constatată și studiată de sociologi, dar simțită de toți cei care privesc în jur.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Colega cumnatei pleaca maine in tara pt 2 saptamani...cand revine va sta 10 zile in carantina...am rugat-o sa-mi cumpere eugenii  [:-)))] mai am doar 2, in fiecare seara am mancat din ele.

Oh, poftele copilăriei. Când eram copil aveam ocazia să mănânc eugenii cu extra-cremă de la cunoștințe care lucrau la fabrica producătoare :))

Astea nu se pot trimite în colet? Mă ofer :))

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

Daca nu ploua dupa amiaza o sa mergem o ora la piscina- atat avem voie. Si i-am promis lui junior ca ii lansam racheta. Are o racheta care functioneaza cu  bicarbonat de sodiu si otet.  A primit-o acum vreo 3 ani de ziua lui si  i-am tot promis ca o lansam. Cred ca e de unica folosinta...deci ma astept la niste lacrimi dupa ...
 

 

Sa filmati!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ioana, ce sa-ti urez la 10 ani de casatorie?

Au fost cei mai frumosi ani, cu plecarea pe alte meleaguri,  2 printese superbe aparate de un Balaur fermecator, un ghetar prietenos... ce  de realizari! Si mai multa fericire in continuare, sa va ocoleasca  toti norii negri, gri, gri inchis.

 

Multumesc [pup] Ce mesaje frumoase scrii tu la aniversari si alte sarbatoriri.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...