Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Recommended Posts

Mulțumesc pentru aprecierile la adresa obiectelor muncite de mine. Cum spuneam, pentru mine toate acestea sunt hobby-uri, chiar dacă par migăloase, pentru mine sunt cu atât mai relaxante, sunt în stare să meșteresc la ele ore în șir și îmi place să îmi confecționez singură multe din materialele folosite din diverse alte materiale sau resturi. Nu vă mai spun câte astfel de lucruri am adunat în diverse cutii, cutiuțe și pungi.

Majoritatea lucrurilor am învățat să le lucrez ca autodidact, dar bazele au fost puse la orele de atelier de la școala generală. Acolo am învățat lucruri de bază despre croșetat, tricotat, brodat, cusut și s-a lipit tare de mine îndeletnicirea asta. De la ochiurile sau punctele de bază nu mi-a fost greu deloc să înaintez. Păcat că în prezent copiii nu mai fac chestii practice la școală.

Mi-aș fi dorit să aibă și fiică-mea o pasiune care să o acapareze. DE aceea de-a lungul timpului am răspuns imediat la orice undă de înclinație pe care și-a manifestat-o. A cochetat cu ideea de a picta, am luat șevalet, pânze, acuarele și alte instrumente. A început la un moment dat să lucreze quilling, am comandat trusă de lucru și multe materiale care au fost ulterior abandonate...

Îmi pare mai săracă viața fără un hobby.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 965
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Felicitări!

Eu rămân la mersul pe jos, care îmi place mult, și la bicicleta eliptică, pe care caut să mă urc zilnic trăgând de mine ...

 

La mine a functionat cel mai bine sa pun un serial care imi place si sa pedalez asa fara sa ma concentrez la pedalare ci la film. Poate merita sa incerci.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nush de ce am impresia ca forumul mi-a mancat niste mesaje.

 

Noi am fost la resturant vineri si ne-am serbat cu sushi/ mako, apoi la o gelaterie. Am plecat spre casa la fix, abia ne-am urcat in masina si a inceput sa toarne ploaia. Am gasit si un resto turcesc - am trecut pe langa el si mirosea demential. Am cautat online si are scoruri bune, asa ca vrem sa mergem vineri seara acolo. 

 

Sambata am fost la cumparaturi de scoala, 7 ore am umblat dar am luat cam tot. Mi-am amintit ce placere era sa cumpar rechizite cand eram eu scolarita. Incerc sa le entuziasmez pe fete, mai ales pe Julia, care schimba scoala.

 

Duminica B a facut gulas la noul ceaun, ne-am uitat la filme si cam atat. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Azi P a reusit sa ia leg cu o colega din scoala - multi copii nu prea au raspuns peste vara si cum ii promisesem ca mergem la inghetata m-am pus cu ele in masina si ne-am dus. Era plina gelateria, ca luni-miercuri e o oferta la juma de pret, subventionata de statul englez. Noroc ca sunt distantate mesele. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La mine a functionat cel mai bine sa pun un serial care imi place si sa pedalez asa fara sa ma concentrez la pedalare ci la film. Poate merita sa incerci.

Merci de sfat, deja aplic, dacă nu aș face asta, nu aș reuși nici atât să trag de mine :)) În plus, m-aș plictisi mult prea tare. Chestia e că găsesc foarte rar filme/seriale care să mă acapareze într-atât.

Oricum totul e să mă urc pe bicicleta. Odată ce încep și mai ales după ce trec de jumătatea celor 10 km pe care mi i-am impus, deja încep să mă simt mai bine, culminând cu satisfacția din final. Știind toate astea, însă, tot trag de mine să mă apuc... E o chestie psihologică tare îmbârligată :)). Pentru că și dacă am motive întemeiate să sar peste programul sportiv, am regrete...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pe fata Isabellei am zarit-o in cateva poze pe facebook ( o dulceata de fetita! ), am crezut ca desprea ea e vorba. Sanatate multa! 

Multumesc mult. Da e o scumpete si picteaza ca maica-sa tot ce ii pica in mana.

 

E vorba de micuta mea Ingrid care tocmai a facut 3 ani (a 2-a zi de la accident). Aici e cu Evelyn (nepoata mea care a avut boala lyme), sora Isabelei.

 

o doare acum mai mult un degetel care e mai afectat. dar la amindoua nu mai are unghi . noi speram ca ii vor creste, fiind micuta.

 

 

 

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fratele meu nu se simte nici mai bine, dar nici mai rau. Eu zis ca e totusi de bine.

 

e la fel de cateva zile. mai tuseste, curge nasul, se simte congestionat, abia are pofta de mancare.

 

ne-a enervat ca a fost duminica la doctor la spital ,sa-l consulte, dea sfaturi.

cand i-a luat tensiunea i-a iesit pulsul mare, 120.  si il ia la rost "ce-i facut Domne de ai pulsul asta? i-a uite cat il ai! " 

Parca ce ar fi putut sa faca, run a marathon?  asa se vorbeste cu pacientii care vin amariti , bolnavi , speriati, vai de ei? 

a plecat de acolo mai rau decit venise.

in loc sa-l mai calmeze...cand a ajuns acasa, toata seara a fost cu tensiometrul pe brat...sa vada daca ii scade pulsul.

 

Doctora de familie cu citeva zile in urma cand a avut el primele simptome, i-a spus sa ia antibiotic Zinat si paracetamol o saptamana..desi el nu a facut de loc febra.

 

el crede ca si de la astea i-a fost rau la stomac...si cand a vorbit cu doctora si i-a spus...parca era in filmele cu prosti, Doctora ii zice, "pai de ce ai luat paracetamol daca nu ai febra?". pai nu ea ii daduse prescriptie si ii spusese sa ia o saptamana? [fal]

 

In urma cu vreo luna. un alt doctor i-a dat o prescriptie pt niste tremuraturi care le are in corp de vreo 2 ani. la farmacie, farmacistele se scarpinau in cap ca nu intelegeau scrisul daca e erytromicina sau extraveral. [batcap]

 

Sincer nu mai stiu ce sa mai zic.E rau si aici sa fii bolnav, dar in Romania parca e de groaza.scuze, nu vreau sa jignescm, dar e o impresie personala,.

 

 

Acum stam cu ochii ca pe butelie pe tata. Nu are nimic, nici un simptom si dr si toata familia am decis sa nu se testeze, dar sta in casa 2 sapt.

 

Pe fratele meu il sun zilnic...noi vorbeam rar...am vorbit zilele astea cat nu am vorbit tot anul.

 

Multumesc inca o data pt gindurile voastre.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

la vecinii mei, un cuplu in varsta peste 80 de ani, au spart hotii, dar nu s-a furat nimic, doar au spart usa . bietii oameni abia dimineata au vazut usa sparta. catelul a dormit in cusca , nu i-a alertat...ei nu au auzit.

Stiu ca pe la 12 noaptea m-a trezit Pepper si l-am dus la pishu...poate a simtit el ceva si de asta era nelinistit in cusca. Deobicei simte cand e cineva pe strada.

Eu am aprins lumina in casa, poate si asta i-a alertat pe hoti si au fugit. Nu stim/

 

Au venit sa ne intrebe daca s-a recordat ceva pe camera noatra de la usa. de unde, ca noi nu am mai platit pt recording asa ca nu i-am putu ajuta. 

treb sa mai luam o camera si sa platim vreo $3/luna.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...