Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Recommended Posts

la noi fumul, aerul inespirabil continua. nu se poate iesi la plimbare, sau deschis geamul.

Cred ca vom amana vacanta de la monterey-care e chiar acolo pe langa focuri. 

majoritatea focurilor nu sunt stinse nici macar 1%.

e prapad, bietii oameni prin ce trec!

 

ieri am mai facut niste poze prin casa, le-am pus in email...in caz de ceva sa le am pt asigurare.

am actele puse intr-un sertar, in caz de ceva le arunc in geamantan, iau catelul si fugim.

ma gindesc ca sa punem niste haine de-o parte sa le avem , inc az ca treb sa o taiem repede....sa nu dam din colt in colt.

poate sa se intimple oricand.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 965
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Am vb si cu dr lui William.

A zis ca a luat boala in trecut, probabil in decembrie. de acum inainte mereu va aparea la test pozitiv.

Nu e grav, pt ca a facut boala si daca nu i-a fost rau atunci probabil mai rau nu ii va fi de acum inainte. A zis sa nu ma ingrijorez. Sunt sanse putine sa fie afectat in viitor.

A spus ca mai mult ca sigur si eu am luat dar nu am avut simpome. Sunt curioasa c o sa imi fac testele anuale sapt viitoare.

I-a marit doza de vit D. la 2000 de unitati (i-a iesit 20...range-ul normal e 20-80).

 

In rest e ok, Slava Domnului!

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ioana, acum citesc ca sarcinile gemelare dintr-un ovul nu au de a face cu genetica, sunt doar întâmplări. Pur și simplu ovulul fecundat se divide și devin doua ovule. De aceea gemenii aceștia sunt identici și de aceiași sex. 
 

Iar la gemenii diferiți, e și genetica, dar sunt și alte cauze. Dar e de partea mamei, cum ziceam. 

 

Din partea tatălui nu are importanta dacă au fost gemeni sau nu. 
 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ioana, acum citesc ca sarcinile gemelare dintr-un ovul nu au de a face cu genetica, sunt doar întâmplări. Pur și simplu ovulul fecundat se divide și devin doua ovule. De aceea gemenii aceștia sunt identici și de aceiași sex. 

 

Iar la gemenii diferiți, e și genetica, dar sunt și alte cauze. Dar e de partea mamei, cum ziceam. 

 

Din partea tatălui nu are importanta dacă au fost gemeni sau nu. 

 

 

(Mihaela, eu nu am vrut să te citez, nu știu de ce a ieșit așa!)

 

Velvet, să ai parte de noroc și spor în noua casă și la noua școală!

 

Laura, mă bucur că ați avut vacanța până la urmă.

 

Eu am început lucrul, cu poticneli. De dimineață a trebuit să găsesc babysitter de urgență că directoarea nu vrea să vadă picior de copil în școală chiar și azi când teoretic nu aveam ședințe ( am avut una până la urmă, anunțată în aceeași dimineață). Am avut noroc ca fata unei foste colege, care va sta cu el mâine și poimâine, a fost disponibilă și azi. Noroc că e studentă și are cursuri numai online.

Una peste alta am început ziua de lucru cu un gust amar.

Apoi am constatat că una din colege nu a mai venit deloc la lucru anul ăsta, alta a revenit după o lungă absență din cauza unei crize de anxietate ( înainte cu mult de pandemie) și acum e la fel de anxioasă, nu vorbește aproape deloc...mă rog, atmosfera e încărcată.

 

Joi începem cu elevii și suntem curioși cum.va fi, cu noile reguli.

 

În weekend doar treburi gospodărești, duminică ne au venit prietenii la prânz, i am servit cu ciorbă de coaste care a ieșit foarte bună.

 

Viviana, cum oare nu s a împuțit crabul ăla mic, văd că s a păstrat foarte bine.

 

Mihaela, știu că sunt multe cărți cu acțiunea ce se petrece în Iași dar mă lasă și pe mine memoria la titluri și autori. La Medeleni, volumul cu Olguța adultă, parcă.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata! 

 

Michelle, dar fratele tau a fost la spital covid, a fost consultat pt asta? Nu l-au internat 48 de ore pt investigatii? Tatal tau a facut test, sau atata timp cat nu are simptome, nu il face? 

Sanatate multa intregii familii!  Ai nepoate foarte frumoase. 

 

Glimmer, ma bucur ca ati iesit cu bine din toata povestea! Sanatate multa!  Eu nu pot sa spun ca am un hobby (cititul e un hobby? nu as zice...) , nu sunt deloc indemanatica, nu am rabdare, nu am talente artistice. Fiica'mea picteaza si deseneaza, dar o cam impiedica instagramul si tiktok-ul in ultima vreme (nu, nu posteaza nimic, doar sta cu orele, muulte ore si se uita la altii) . Barbatului ii place sa faca chestii practice, lucrative asa : a terminat de renovat si vopsit holul pe unde intram de pe terasa in bucatarie si unde avem si centrala, azi se apuca de facut o magazie din lemn pentru pus  unelte, bicicletele si diverse in ea. Intentioneaza sa il coopteze si pe Rares in proiect.  

 

Ioana, mi-ai amintit de cumparaturi pt scoala  [smulgpar] . Eu am tot intrebat daca vor sa incep sa iau caiete, dar au zis ca nu (pt ca asta inseamna ca timpul ramas din vacanta e tot mai scurt). Va trebui neaparat sa le iau si de imbracat, ca s-au lungit.

Un ceaun pt gulas si fasole cu ciolan facute afara la foc ne trebuie si noua. Acum imprumutam de la un vecin cand avem nevoie.  

 

Mianna, spor la gatit de acum! 

 

Strumphi, esti ok? Da un semn! [pup] Te imbratisez strans si iti doresc sanatate multa, multa! 

 

Antmil, tare frumos programul tau! Superbe pozele de pe apa! La facut paine nu , dar la degustat bere m-as baga si eu  [alcool] . Soacra, cumnata cum se mai simt? Baietii tai sunt ok? 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nush de ce am impresia ca forumul mi-a mancat niste mesaje.

 

Noi am fost la resturant vineri si ne-am serbat cu sushi/ mako, apoi la o gelaterie.

 

La multi ani! ma laudam ieri ca am citit in tihna dar am uitat sa va felicit! sa fiti sanatosi si sa va bucurati de printesele voastre! [flo2]  [flo2]  [flo2]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc mult. Da e o scumpete si picteaza ca maica-sa tot ce ii pica in mana.

 

E vorba de micuta mea Ingrid care tocmai a facut 3 ani (a 2-a zi de la accident). Aici e cu Evelyn (nepoata mea care a avut boala lyme), sora Isabelei.

 

o doare acum mai mult un degetel care e mai afectat. dar la amindoua nu mai are unghi . noi speram ca ii vor creste, fiind micuta.

 

 

attachicon.gif118082485_316414303126689_6433268877532781190_n.jpg

ai nepoate si stranepoate, daca asa se numesc, foarte frumoase. poate ar trebui sa mearga la un chirurg cand se intorc sa vada exact ce este de facut. sanatate!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...