Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Recommended Posts

am cautat si ai dreptate, te-am felicitat [:-)))] deci memoria mea e si mai svaiter, te-am luat [pk]

 

Ma bucur de urari la dublu. Intentia mea era sa iti zic sa nu te stresezi, ca deja imi urasesi. 

 

SI daca tot vorbiram de svaiter, uite aici. Mie imi ploua in gura mai ceva ca afara. Na, ca am zis ca nu mai scriu mesaje negative, dar asta e furtuna Francis care a venit peste noi.

 

How-to-Make-an-Easy-Cheese-Board-in-10-M

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 965
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Ei bine, Ioana, sa vezi ccat de bune sunt Camembert-ul si Roquefort-ul cu smochine proaspete.

 

O nebunie nebuna. Le serveam de obicei branzeturile astea cu nuci  si smochine smochinite, dar cu smochine proaspete intrece de departe orice inchipuire gustativa.

 

Sau poate imi place mie prea mult combinatia.

 

Din smochinele ramase (mi-a dat vecinul meu un cosulet plin) am facut dulceata. 2 borcane.

 

Si acum ma dau de ceasul mortii cum il abordez pe vecin ca sa mai imi dea.

Sa fac si cu fructa intreaga.

Si in functie de musafir, il servesc cu o smochina sau doua. [:-)))]

 

Apropo de asta.

Ati observat ca oferirea de dulceata musafirilor a disparut odata cu bunicile noastre?

Eu nici macar nu mai am serviciu de dulceata.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

Apropo de asta.

Ati observat ca oferirea de dulceata musafirilor a disparut odata cu bunicile noastre?

Eu nici macar nu mai am serviciu de dulceata.

eu mai am, de cristal, acasa la mama - in vitrina

 

la noi acasa, dulceata de servit musafirii era cea de cirese amare, sau de prune cu nuci verzi; restul erau pentru consumul de zi cu zi.

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ziua buna! 
 

Eu nu ma încadrez cu brânzeturile, nu îmi plac. Singura data când am mâncat brânza care n-as mai manca-o in alte situații, a fost acum câțiva ani când i-am făcut surpriza la al meu o degustare de brânza cu vin, de ziua lui. N-a știut unde îl duc :). A fost Ok, interesant sa asociez brânza cu fructe (struguri, pere), dulceața de smochine și vin. Dar altfel, nu mi se face deloc pofta :). 
 

Nici la dulcețuri servite de bunica nu ma încadrez, se pare ca bunicile mele nu se îndeletniceau cu așa ceva :). 
 

In alta ordine de idei, am fost la gimnastul medical. Care a zis ca nu e impingement, nu e ruptura de rotatorcoff și nici inflamatie. E o chestie mușchiul intermediar între biceps si pectoral. Sper ca nu am zis greșit muschii, nu ma prea pricep :). 

Mi-a dat exerciții sa fac, am făcut și acolo și după m-a lăsat durerea vizibil. Mușchiul trebuie elongat, dacă e corect cuvântul in romană. Întins. Azi am fost fără antiinflamatoare și a fost Ok, nici nu mai iau ca nu e inflamatie. Nu m-am simțit deloc bine cu ele...

E bine ca nu e nimic mai grav, a zis ca articulația și oasele se mișca așa cum trebuie. Iar chestia ce o am eu nu e de la vârsta :). Sunt mulți tineri ce vin cu așa problema la ea :). 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...