Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Recommended Posts

Daniela, mult succes Alexandrei! Daca are nevoie de ceva in perioada de izolare (si nu numai) spune-i sa dea un semn.

Nici la liceu nu e clara treaba. Teoretic incep fara probleme practic am primit un mail in care rectorul ne anunta ca a cerut unei firme sa verifice calitatea ventilatiei si a aerului in cladire, cand va primi rezultatul va lua o decizie.

Cladirea lor are 30 ani, acum construiesc o alta cladire dar va fi gata probabil la inceputul anului viitor.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 965
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Am revenit, sunt in pauza de cina :). 
 

Silvi, nu e niciun termen, ies când hotărăsc eu :). Săptămâna viitoare se întoarce șefa grupului din concediu și o anunț. Și șefa mare, cu care vreau sa vb despre asta. 
 

Daniela oh Ok, înțelesesem ca e motan :). S-o fi speriat și atât, nu cred ca era alta problema. 
 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Daniela,

la noi   a venit in vizita motanelul prietenilor nostri.

E negru, negru si cu jumtate de coada (aia optimista).

E tare iubitor si Silvi il ia  mereu  in  brate.

Maya, pe dupa geamuri, il hahaie, sasaie, scuipa. Motanelul Negrila e impasibil.

Se aseaza in fata geamului, nemiscat si se uita la Maya cum se agita.

 

Dupa faza asta Silvi a intrat in casa si Maya s-a comportat exact ca pisicuta ta.

Lui Silvi i s-a facut frica. Incredibil de  urat facea. Si pe mine m-a sasait si scuipat. Am incuiat-o in dormitor.

 

Ne-am gandit ca era speriata rau si Silvi mirosea a motanel strain.

 

Dupa vreo 4 ore, dupa ce Silvi, facuse dus, se schimbase si a vrut sa o mangie tot a scuipat-o putin.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

V- am mai povestit că motanul meu Filip, în primele zile când l- am adys acasă,mi- a adus delicat în mijlocul sufrageriei o vrăbiuță, pe care a prins-o prin gemulețul de la balcon, nici acum nu știu cum a reușit. Probabil intrase vrăbiuța din greșeală pe geam, chestie care nu s- a mai întămplat niciodată. Oricum eu am luat-o ca pe o ofrandă ca să îmi arate el cât de "bazat".

Și era un motan foarte blând și pașnic, dar instinctul de vânător îl avea.

 

Daniela, nu știu ce are pisica ta, uneori sunt imprevizibile. Am auzit că unele de la o anumită vârstă pot deveni agresive cu stăpânii. Dacă e și sterilizată chiar nu știu. Poate s a simțit amenințată, încolțită. Sper să nu se repete faza.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Azi am avut zi de terapie", amandoi, eu dimineața și băiatul seara.

 

În rest mai mult pe drum cu dusul- adusul din tabără care e destul de departe. Uneori e mult trafic și nu mi place, n am mai făcut naveta demult. Dar copilul e fericit și asta e tot ce contează, caii îl binedispun extraordinar.

 

Când ne am întors acasă văd că nu merge AC ul din dormitor nici ventilatorul din salon

Zic ups cum amândouă. De fapt căzuseră prizele. Am reușit să schimb siguranța și să resetez. Prizele deși din camere diferite sunt pe același circuit. Bănui o pană de curent cât am fost plecați, se tot întâmplă de când au excavat tot bulevardul.

 

Mâine cred că mă duc iar la plajă, zilele frumoase sunt tare puține și prețioase. Încă o săptămână și încep să lucrez.

 

Mă gândeam la o ieșire în weekend cu stat la hotel peste noapte dar avem niște treburi acasă. Poate weekendul următor.

 

Să aveți o zi răcoroasă!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...