Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Recommended Posts

mai exact cum faci asta? in ce zeama le arunci si la ce folosesti zeama asta?

eu folosesc doar supa de oase la diverse preparate de cand m-am mai desteptat in ale bucatariei. de ce spui tu nu am auzit dar pare interesant.

 

Eu nu prea gatesc romaneste (warning [:)] )...dar pun in sosuri (sos de rosii, ragu, etc), pun in supe (fasole, legume, praz), pun in orez (risotto sau pilaf), pun cind fac broth...

 

Nu neaparat da gust de branza ci de "gust"...adauga inca o dimensiune mancarii.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 965
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

De la birou? La mine tot copaci sunt, astept o zi fara ploaie, ca nu vreau sa depresez pe nimeni. Si cand/ daca ne intoarcem la birou o sa incerc si de acolo, macar se vede Cardiff Castle pe fundal.

 

La birou chiar in geamul meu am o cladire in constructie (e chiar constructia noastra si proprietarul e secret deocamdata)...daca pun o poza STIIND ca nu am voie, nu-i ok (avem NDA). 

 

Pentru trecatori e alta mancare de peste...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Strumph, sanatate multa si si tie si sotului. asa e...nu ridica nimeni statui si toata munca asta va trece neobservata intr-un an doi in tavalugul in care ne aflam.

 

Ioana, asa zic si eu ca are send cu gem/dulceata fierbinte in borcane si inchis repede. Vad ca functioneaza foarte bine si nu am gasit metoda mai buna.

 

Ella, sper sa se reechilibreze Marcia. Sint convinsa ca o sa o ajute terapia...e o perioada tare grea pentru ei; sint la inceput de viata si totul este cu susul in jos cumva. Maximum de incercari pe ei si inca nu au experienta emotionala sa faca fata...nu sint inca "slefuiti" de viata sa treaca nemarcati. Na, si adultii au greutati cu situatia actuala, daramite cei tineri!!! Imbratisari multe, rabdare si o sa se rezolve. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Aaaa, nu stiam ca se vede de la birou la voi. Speram sa fie asa un orizont de New York sau New Jersey (parca aveti birouri in ambele?)

Eu am un birou in NJ (unde am o superba vedere de parcare) dar acolo inca nu sintem deschisi - chiar ieri am avut o sendinta unde s-a contemplat redeschiderea in Ianuarie 2021. Acolo avem risk management, tax & finance si se lucreaza foarte bine de acasa.

 

Am birou in NYC (unde vin o data pe saptamana acum de cind e COVID) - din birou, de la etajul 6 unde sint eu am vederea catre NJ [:-)))] dar acum se "inchide" cu noua cladire. Inainte aveam vedere nestingherita pina la Statuia Libertatii dar tot asa, s-a construit (o cladire oribila, toat a noastra pentru departamentul "Sanitation") si adio vedere.

 

Am mai avut pina recent un birou in CT (cu nici un fel de vedere, eram in interiorul cladirii, habar nu aveam daca era apocalipsa afara) dar l-am pierdut cind au facut retrofit pentru COVID - au extins spatiul pentru fiecare persoana si eu daca eram acolo doar o zi pe saptamana, era logic sa o fac de acasa. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ella, și fiică-mea a început să fie suprasolicitată nervos de când e la facultate. Și în liceu a avut un program foarte încărcat, dar acum e și mai și. În sesiune trage niște reprize de plâns... Acum că a fost acasă în sesiunea de vară, măcar a plâns la mine în brațe...

Mult succes Marciei!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ant si Glimmer, multumesc mult  [pup] am noroc ca ea vorbeste despre asta...si a si plans mult (cand are o problema, plange..asa se elibereaza)...acum si-a revenit cat de cat, dar vrea sa mearga la terapie...ca sa-i puna si diagnostic...e bine ca recunoaste ca are o problema...eu suparat-o si diverse pe net, sunt geloase ca ea a vorbit cu Chanyeol...si au inceput cu mobing...i-am spus sa nu le bage in seama, pt ea e important ca a vorbit cu el, nu ce zic altii...ea nu intelege de ce lumea este rea, pt ca ea nu face astfel de lucruri...i-am spus ca va da peste rautate si in viitor, dar nu trebuie sa bage tot ce spun altii in seama...e ft sensibila si asta o afecteaza.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...