Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Recommended Posts

Eu sunt de acord cu Glimmer. Procesul e absurd iar aplicarea lui e kafkiana. Fiecare face cum il taie capul.

De proces, nu este clar unde iti faci test daca ai simptome. 

Daca esti pozitiv, asimptomatic sau usor, te interneaza obligatoriu min 48 se ore De ce? Ce rezolva? Resurse pierdute,  paturi ocuoate degeaba, oameni stresati inutil

In spital ti se administreaza acelasi tratament indiferent de ce simptome ai fara evaluare, fara consimtamant. De ce?

Nu te externeaza dupa 48 de ore ca nu au timp.

Daca ajungi in stare grava, saca nu esti in spitalul bun, nu e ATI.

Si nu mai enumar  ca a explixat Glimmer. 

Si nu mai

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 965
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Eu sunt de acord cu Glimmer. Procesul e absurd iar aplicarea lui e kafkiana. Fiecare face cum il taie capul.

De proces, nu este clar unde iti faci test daca ai simptome. 

Daca esti pozitiv, asimptomatic sau usor, te interneaza obligatoriu min 48 se ore De ce? Ce rezolva? Resurse pierdute,  paturi ocuoate degeaba, oameni stresati inutil

In spital ti se administreaza acelasi tratament indiferent de ce simptome ai fara evaluare, fara consimtamant. De ce?

Nu te externeaza dupa 48 de ore ca nu au timp.

Daca ajungi in stare grava, saca nu esti in spitalul bun, nu e ATI.

Si nu mai enumar  ca a explixat Glimmer. 

Si nu mai

Nu e absolut deloc asa.

 

Este inutil sa continui discutia.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nu e absolut deloc asa.

 

Dar daca voi credeti asta eu nu mai continui discutia.

 

Mamei i s-au dat antobiotice si anticoagulant obligatoriu, fara nici o evaluare. La fel toti cei internati in acelasi salon. De fapt nici macar nu a stiut ce i se da. Am aflat de la cumnata mea, medic la un spital din Bucuresti, ca asta e protocolul care se aplica in toata tara.

Sotului lui Glimmer, in alt oras, in alt spital, asimptomatic i s-a dat dat acelasi tratament.

 

Or fi la Bucuresti altfel, dar in nici-un caz la Bals sau Malaxa.

 

Viv, imi pare rau, dar nu am cum sa cred ca ce spui tu e normalul iar eu doar dau exemplele exceptii. M-as bucura sa fie asa! Vreau sa aud un exemplu de cineva tratat normal...

Unul caruia i s-a spus, "vrem sa va dam antibitiotic si anticoagulant pt ca acest tratament previne formarea cheagurilor precum si aparitia unor infectii bacteriene in corp, sunteti de acord?. Efectele secundare ale acestui tratement sunt.... iar in cazul dvs, vi se potriveste antibioticul x pt ca suferiti de y"

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Glimmer, nu pot cita :(. Știi cumva ce anticorpi măsoară testul? 

Anticorpii IgM se dezvolta imediat cum începe boala. Țin cam 3-4 săptămâni,m.

Anticorpii IgG nu se dezvolta așa repede. Cam in 3-4 săptămâni. Repetați testul peste câteva săptămâni. Bănuiesc ca testul măsoară anticorpii IgG. 
 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mamei i s-au dat antobiotice si anticoagulant obligatoriu, fara nici o evaluare. La fel toti cei internati in acelasi salon. De fapt nici macar nu a stiut ce i se da. Am aflat de la cumnata mea, medic la un spital din Bucuresti, ca asta e protocolul care se aplica in toata tara.

Sotului lui Glimmer, in alt oras, in alt spital, asimptomatic i s-a dat dat acelasi tratament.

 

Or fi la Bucuresti altfel, dar in nici-un caz la Bals sau Malaxa.

Viv, imi pare rau, dar nu am cum sa cred ca ce spui tu e normalul iar eu doar dau exemplele exceptii. M-as bucura sa fie asa! Vreau sa aud un exemplu de cineva tratat normal...

Eh, atunci  intreab-o pe cumnata ta daca pacientii cu   COVID sunt intrebati daca sufera de alte boli, sau daca sunt alergici la  peniciline/aspirine sau ce medicamente iau sa stie daca le pot administra anticoagulante. Si apoi mai  discutam.

Protocolul ala contine o lista destul de mare de medicamente care se administreaza in functie de gravitate.

 

Sunt 37.000 de pacienti care s-au facut bine in  sistemul asta, alte sute care au stat internati si 60 de  zile cu forme grave si nu stiu cum sa mai multumeasca  medicilor.

Cei cu simmptome nasoale, care nici la baie nu se  pot duce, care gem de durere prin saloane, care se zbat pentru fiecare gura de aer.

Langa astia cine stau? Medicii, asistentele, infirmierele - care lupta impreuna cu ei. Si nu stiu  cum  sa le mai multumeasca oamenii.

 

Oamenii sunt bucurosi ca au scapat, ca traiesc nu le mai arde de expuneri.

Si daca le fac nu sunt bagati in seama, ca apetitul pentru negativ e mare, face rating, te baga lumea in seama, te discuta.

 

Acum cateva pagini am scris de o prietena  internata, nu in  Bucuresti.  Nu au fost incidente, probleme. Nu a suscitat interes exemplul meu.

 

Chiar nu mai vreau sa discut chestiunea asta.

Sunt de acord ca avem pareri  diferite si le accept. Nicio suparare.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Glimmer, nu pot cita :(. Știi cumva ce anticorpi măsoară testul? 

 

Anticorpii IgM se dezvolta imediat cum începe boala. Țin cam 3-4 săptămâni,m.

Anticorpii IgG nu se dezvolta așa repede. Cam in 3-4 săptămâni. Repetați testul peste câteva săptămâni. Bănuiesc ca testul măsoară anticorpii IgG. 

 

IgM și IgG.

Nu a ieșit pozitiv pentru niciun tip.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

IgM și IgG.

Nu a ieșit pozitiv pentru niciun tip.

 

Hmmmm. Testele astea nu tare sunt bune. Nu se fac teste de anticorpi in Ro, la laboratoare?

Sau o fi fost testul PCR fals pozitiv. Mai nou s-a intamplat si aici. 4000 de teste aduse din China care nu au respectat conditiile CE si astfel cei 4000 au fost declarati fals pozitivi. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Astazi a fost asa: al meu e de garda, e la spital. Silvia s-a intalnit cu prietenele. Diana e in Falun la iubit. Prietena mea avea organizata intalnirea cu vecinii la gradinarit in curtea comuna. Afara soare si cald, dupa ce de ieri toarna incontinuu, au fost chiar inundatii, a cazut multa ploaie deodata. Asa ca m-am luat eu pe mine si m-am dus la drum, m-am oprit la locul meu favorit pe malul marii, la vreo 10 km de oras, am luat la pachet o prajitura specific gotlandeza si o cafea si am iesit la mare. Am gasit un loc unde sa stau, am mancat si am baut, apoi am mers la o plimbare lunga. Superb a fost! 

 

Acum sortez fotografii, am o comanda de la asistentele lui Ovi, iese una la pensie si restul vor sa ii faca cadou un tablou de al meu :). 

 

Seara frumoasa! 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sunt 37.000 de pacienti care s-au facut bine in  sistemul asta, alte sute care au stat internati si 60 de  zile cu forme grave si nu stiu cum sa mai multumeasca  medicilor.

Cei cu simmptome nasoale, care nici la baie nu se  pot duce, care gem de durere prin saloane, care se zbat pentru fiecare gura de aer.

Langa astia cine stau? Medicii, asistentele, infirmierele - care lupta impreuna cu ei. Si nu stiu  cum  sa le mai multumeasca oamenii.

 

Oamenii sunt bucurosi ca au scapat, ca traiesc nu le mai arde de expuneri.

Si daca le fac nu sunt bagati in seama, ca apetitul pentru negativ e mare, face rating, te baga lumea in seama, te discuta.

Chiar nu mai vreau sa discut chestiunea asta.

Sunt de acord ca avem pareri  diferite si le accept. Nicio suparare.

stii foarte bine ca nu despre asta e vorba! Ca si in Ro, si in Suedia, si in Italia, si in Franta si mai pot da 10 de alte tari, medicii si asistentele au salvat vieti si au stat langa bolnavi, unii chiar au murit ingrijindu-i pe cei bolnavi.Da, trebuie sa le multumim si sa ii apreciem. Insa, in nici-una din tarile astea bolnavul nu este tratat abuziv asa ca in Ro...De ce in Ro trebuie sa ne multumim cu juma de masura? De ce trebuie sa avem atatea exceptii negative?

 

Edit: Vreau sa spun ca nu am nimic cu medicii. In familia mea si a sotului putem numara 7 medici. Le inteleg viata, greutatile si slabiciunile.

 

Si eu inchid subiectul! O seara frumoasa! [flo2]

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...