Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Recommended Posts

  • Răspunsuri 965
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

In sistemul de sanatate, din fericire nu m-am lovit de prea multe probleme, deoarece nu am avut probleme de sanatate majore. Ce am avut, chestii mici, am rezolvat la medicul de familie, care este ok. In spital nu am fost internata de cand am nascut.

La prima nastere as fi putut sa reclam moasa de m-a supravegheat, dar nu am avut prezenta de spirit sa-i fi facut o reclamatie scrisa, in starea in care eram, obosita, tracasata dupa o nastere, nici nu stiam unde e registratura, unde sa o depun. Desi verbal am reclamat-o unui medic rezident (din echipa medicului cu care am nascut) si am vazut cum s-a "inverzit" la fata, clar nu i-a picat bine si nu se astepta. Culmea e ca s-a apucat sa-i spuna mamei mele la un moment dat, cand m-a identificat, ca "vai, dar fata dvs este foarte obraznica"....

Eu sunt adepta reclamatiilor, consider ca o problema nesemnalata este o posibila problema necunoscuta (teoretic, ca practic, multe sunt cunoscute, reclamate, dar ramase tot asa)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dar varianta aceasta cu whatsapp nu este acelasi lucru cu reteta electronica. 

 

Reteta electronica inseamna ca mergi la orice farmacie vrei, arati un act de identitate si ei au deja in sistem ce retete ai tu.

Iar pentru tratamente de lunga durata au ei grija sa comande pentru tine la timp si esti chemat sa iti ridici ce ai nevoie pentru urmatoarele 1-2 luni.

 

nu, deocamdata la noi nu exista sistemul de a comanda farmacia pentru tine medicamentele in mod automat. poti merge cu reteta in format electronic la orice farmacie doresti. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Reteta Electronica Offline. Informatia in acest caz e tiparita, dar nu e transmisa direct serverului CNAS urmand ca farmacistul sa introduca in sistem reteta dupa eliberarea medicamentelor si medicul prescriptor sa trimita informatia catre CNAS pana la ultima zi a lunii (luna in care s-a prescris reteta).

 

 

Vorbesc de  cum e la noi. Si am pus si un link lamuritor.

 

M-am bucurat degeaba.

 

1. In orasul une locuieste ea nu este o farmacie Dr. Max. Doar in Targoviste care e resedinta de judet.

2. In link scrie ca pana la 1 iulie e valabil.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Păi da, că nu văd alt motiv. Și d-aia zic, probabil că nu o obligă nimeni, niciun act normativ, deci nici eu nu o pot obliga dacă nu vrea să lucreze așa.

 

pentru mine e simplu: as intreba de ce nu doreste sa o faca - pana la urma este un buton pe care il apasa in aplicatia SIUI / ICMed. daca m-ar deranja lucrul asta foarte tare as schimba MF. e dreptul meu sa ma bucur de toate facilitatile pe care le cer. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...