Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Recommended Posts

M-am bucurat degeaba.

 

1. In orasul une locuieste ea nu este o farmacie Dr. Max. Doar in Targoviste care e resedinta de judet.

2. In link scrie ca pana la 1 iulie e valabil.

 

Otilia, majoritatea lanturilor de farmacii au adoptat si pastrat aceasta facilitate. e un mare pas inainte. (pandemia asta a fost ca proverbialul sut in posterior in multe cazuri)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 965
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Otilia, este extrem de simplu sa schimbi MF., daca esti nemultumit. daca este cazul si pacientul doreste, da, vine la masurat tensiune, etc. e vorba de cei care nu se pot deplasa.

 

Vorbim de o localitate mica. Nu sunt multi doctori de familie acolo. Mama merge la cel mai apropiat cabinet de ea.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Otilia, majoritatea lanturilor de farmacii au adoptat si pastrat aceasta facilitate. e un mare pas inainte. (pandemia asta a fost ca proverbialul sut in posterior in multe cazuri)

 

Parerea mea e ca statul trebuia sa faca pasul acesta de multi ani. Nu era responsabilitatea lanturilor de farmacii. La fel ca si jurnalul electronic al pacientului, fisa de vaccinari electronica, etc.

Digitalizarea este necesara. Nu e un moft.

Acum s-a vazut clar ce inseamna plimbat oameni pe drumuri aiurea si interactiuni ne-necesare.

 

 

I-am trimis mamei articolul pus de Viviana. Mersi pentru info Viv si Roxana [flo2] . Si pentru clarificari.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Parerea mea e ca statul trebuia sa faca pasul acesta de multi ani. Nu era responsabilitatea lanturilor de farmacii. La fel ca si jurnalul electronic al pacientului, fisa de vaccinari electronica, etc.

Digitalizarea este necesara. Nu e un moft.

Acum s-a vazut clar ce inseamna plimbat oameni pe drumuri aiurea si interactiuni ne-necesare.

 

 

I-am trimis mamei articolul pus de Viviana. Mersi pentru info Viv si Roxana [flo2] . Si pentru clarificari.

 

am aceeasi parere :)

am subliniat ca sunt lucruri ce se pot face, oricand. 

 

referitor la localitatea mica, imi dau seama ca sunt posibilitati limitate. dar tot se poate sa gaseasca pe altcineva. in plus, un medic mai tanar e intotdeauna mai deschis la lucrurile noi si la imbunatatirea serviciilor. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

pentru mine e simplu: as intreba de ce nu doreste sa o faca - pana la urma este un buton pe care il apasa in aplicatia SIUI / ICMed. daca m-ar deranja lucrul asta foarte tare as schimba MF. e dreptul meu sa ma bucur de toate facilitatile pe care le cer. 

Ce să zic... un lucru am învățat și eu bine: dacă vrei să nu te enervezi inutil, nu trebuie să-i întrebi pe medici „de ce?” (umor amar)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oameni blazati si comozi. Trebuie sa scrie reteta, sa o scaneze, sa deschida mailul, sa ataseze reteta si sa-i dea SEND catre tine. O gramada de pasi. Daca te duci tu acolo, nu-i mai face.

E mult mai comod sa zica ca nu se poate, ca nu mai munceste atat. Poate scapa si de tine ca nici nu te mai duci dupa ea, scapa si sa o scrie.

[fri]

si de ce nu iti trimite? nu doreste? 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

M-am bucurat degeaba.

 

1. In orasul une locuieste ea nu este o farmacie Dr. Max. Doar in Targoviste care e resedinta de judet.

2. In link scrie ca pana la 1 iulie e valabil.

Am scris acolo:  Nu conteaza pe site-ul carei farmacii le-am gasit.

asta a vrut sa insemne ca este o informare generala nu face referire numai la farmacia dr.Max. Adica e valabila in toate lanturile de farmacii.

 

E valabil si azi.

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Tata e In Rm Valcea. Doctora de familie care sta pe scara cu el  si sunt prieteni de o viata ...I a lasat reteta la usa. Ce sa faca el daca nu se poate deplasa?

Ma gindeam ca doctora sa ii ia medicamentele direct si sa I le duca acasa. Oare are voie doctora sa faca asta?

Nu e mare efort, Farmacia e parca la parterul blocului. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oameni blazati si comozi. Trebuie sa scrie reteta, sa o scaneze, sa deschida mailul, sa ataseze reteta si sa-i dea SEND catre tine. O gramada de pasi. Daca te duci tu acolo, nu-i mai face.

E mult mai comod sa zica ca nu se poate, ca nu mai munceste atat. Poate scapa si de tine ca nici nu te mai duci dupa ea, scapa si sa o scrie.

[fri]

Nu asta e procedura.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Tata e In Rm Valcea. Doctora de familie care sta pe scara cu el  si sunt prieteni de o viata ...I a lasat reteta la usa. Ce sa faca el daca nu se poate deplasa?

Ma gindeam ca doctora sa ii ia medicamentele direct si sa I le duca acasa. Oare are voie doctora sa faca asta?

Nu e mare efort, Farmacia e parca la parterul blocului. 

De ce nu ar avea voie?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...