Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Recommended Posts

  • Răspunsuri 965
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Strumph, s-a racorit un pic si la noi, a plouat binisor noaptea trecuta. Am avut grija sa fac cald din nou in casa, am avut un munte de rufe de calcat. Sotul ma acuza  ca-l sabotez ca sa mergem din nou la plaja.

Catelul a prins curaj sa inoate in mare unde apa e mai adanca,are blana lunga ...arata ca un mop aruncat intr-o caldare mare.

Aduce o multime de nisip in blana care cade pe masura ce i se usuca blana. 
 

Pentru copila imi fac mai multe griji pentru inceperea anului, fiind primul an ar fi important sa-si cunoasca profesorii.

Cu colegii au stabilit o intalnire la o inghetata, vor sa se cunoasca inainte de a incepe scoala.

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cu umărul e așa și așa. Naprapat-a crede ca e o inflamatie undeva și e apăsată de mușchi și e nevoie sa lucrez alte exerciții mai simple, plus presopunctura in anumite zone. Dar ma doare, cel mai nasol e noaptea. 
 

Am observat in ultima vreme ca Iprenul e cel mai bun somnifer :)). Am mai citit și de la alții :). 
 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna ziua,

 

Ant, sper ca vor gasi o solutie buna pentru cei din anii terminali.

 

Miha, tare scumpa e Mira. Sper sa scapi si tu de dureri de umar repede.

 

Fleurdelise, distractie placuta la plaja.

 

Silvi, distractie placuta la fratello.

 

Viv, ce patanie cu pisica. Nu stiu de viespi. Incercasera unele sa faca un cuib chiar langa usa de la intrare dar l-am spart rapid.

 

Strumphi, ce tort facusi?

 

Ce o fi facand Mianna in Vama?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Exact asa am patit noi, pe insula Corfu, sfarst de augist-inceput de septembrie. Ne terorizau, ei ziceau ca e de la stugurii care s-au copt si asa e perioada... La fel, dadeau cu nu stiu ce fumuri si solutii..

Viv, citeam pe un site de impresii turistice, ca în Grecia, unde sunt zone în care viespile dau mari bătăi de cap turiștilor, teraselor, etc, localnicii pun într-un bol sau pe o farfurie cafea măcinată (sau zaț uscat de cafea) și ii dau foc, fumul le alunga pe viespi.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

In Ungaria stiu ca doar tranzit ai voie, daca nu carantina sau test negativ.

In Croatia cum e? Inteleg ca nu au cerinte de genul asta, nu?

 

Vacanta placuta! In ce zone mai mergeti in afara de insula KRK.?

Neatza de pe meleaguri linistite si insorite! Am trecut f. usor granitele. Nu ne-a intrebat nimeni, nimic. Dupa un drum luuuung, pt ca ungurii nu ne dau voie sa innoptam la ei fara test, avem voie doar tranzit. Am innoptat in prima localitate din Croatia. Azi plecam pe insula Krk unde stam 2 zile si apoi o luam spre sud. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Marion, bravo pentru catel in apa...ai mei fug de valuri si de apa...chiar daca e cald de tot nu se ating. Ma uit cu invidie la altii cum arunca mingii in apa si cainii fug sa le aduca inapoi. Ai mei se uita la mine ca si cind am innebunit!!!

 

Sfaturi de viespi nu prea am...am avut in 3 rinduri cuiburi nu doar viespi in tranzit. O data in fundul curtii, in pamant (surpriza pe sot cind a bagat masina de taiat iarba in cuib si au iesit furioase....asa sprint nu am mai vazut la el in ani de zile); apoi in coltul casei si si-au facut loc printre siding...m-am trezit cu viespi in dormitor...bazaiau linistite si ultima oara in pomul din fata. Le-am terminat cu spray special, dupa caderea serii. 

 

Miha, sanatate la umar...e rau cu durerile noaptea. Sotul a mers la ortoped ca il dureau picioarele...are plantar fasciitis (nu stiu echivalentul in romaneste). Acum seara il echipez cu niste ghete uriase care ii tin talpile intinse corect. Speram ca il ajuta. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...