Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Recommended Posts

 S-a mers foarte mult pe încredere, 

 

Problema este ca increderea asta functioneaza in unele tari, iar in altele nu. Aici - zis strict de zona noastra in sug de Galezia, cand mastile erau obligatorii in supermaketuri vedeai oameni bine-mersi fara, pentru ca legea spunea ca nu esti obligat sa porti daca ai un motiv intemeiat. OK, unii poate aveau probleme respiratorii, anxietate, sensibilitate tactila sau mai stiu eu ce. Dar majoritatea persoanelor nu purtau. (purta? se acorda cu 'majoritatea'?). 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 965
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Buna ziua,

 

Miha, mabucur ca nu te mai doare umarul. Bravo Silviei pentru maturitate.

 

Fleur, s-a dezumflat urechea? AI mai avut ore- cum a fost?

 

Silvi, mi-ar placea si mie in Delta. Cred ca v-ati distrat frumos.

 

Mianna, imi pare rau.

 

Ella, sper ca Marcia sa isi gaseasca echilibrul.

 

Anja, ma bucur ca N este ok.

 

Velvet, spor la scoala.

 

Oare Viv06 si Mariana si Ziki ce or mai face?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Inseamna ca de fratele lui auzisem. A fost tatal meu la un consult la dansul, cu ani in urma in Targu Mures, pt a o problema pt care consultase mai multi medici aici In Bucuresti. Dansul era foarte apreciat.

nu, cardiolog e fratele lui, Benedek Imre.

 

Benedek Istvan a fost hematolog; cum a scris Viv, a pus bazele transplantului medular la noi (intr-un astfel de studiu am lucrat impreuna).

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Trebuie sa va distrez cu o situatie tragi-comica.

[:-)))] [:(]

mi-am instalat pe terasa caietul de matematica, farfuria cu micul dejun - cateva bucatele de snitel  de pui - creioanele si tacticos bagam in gura cate o bucatica de snitel in timp ce scriam rezolvarile.

Cand deodata, simt o intepatura in limba, urmata de o durere atroce...

 

Dau cu limba o simt, incep sa scuip precum pisicile, injurand de mama focului: tu-s mama nneamului si a ma-tii idioata dracului, viespe cretina... in timp ce... mi se micsora glasul si mi se umfla limba.

Dau fuga pe scari, o trezesc pe Silvi care visa frumos: idioata m-a muscat de limba,  cauta un aerius.

 

intre timp mi se umfla si buzele, chem ambulanta, vin pana in 10 minute, imi bag pe branula hidrocortizon, tensiune 16, ma duc in Bucuresti la spitalul Elias.

 

Acolo primesc asa ca medicatie:

- 1 pastila clorfeniramina

- inca o portiune zdravana pe branula de hidrocortizon

- o punga pe perfuzie de dexametazona

 

Mi s-au facut:

- EKG

- analize de  sange

 

Dupa ce mi s-au desumflat limba si buzele (avusei si eu o data buzele tunate... ) am plecat acasa.

 

Ma doare limba sunt obosita.

 

Mai tarziu am sa va povestesc tot ce am vorbit cu medicul si ce chestiuni intersante am aflat despre intepaturile astea. Si despre impresii din spital.

Mi-a spus ca am avut noroc.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...