Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Recommended Posts

  • Răspunsuri 965
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Mulțumesc pentru laude. Dar să știți, că orice ar arăta aparențele, nu sunt chiar așa gospodină și nici chiar așa harnică :))
Eu socri nu mai am, Dumnezeu să îi odihnească (oricum am avut socri bătrâni, soțul meu a fost copil „făcut la bătrânețe”). Mai este maică-mea, dar are sănătatea șubrezită. Ea se ocupă totuși de dulcețuri (care se consumă destul de puțin la noi).

Soțul meu, născut, crescut la țară, este pasionat de activități agricole. Așa că valorificăm prin „borcaniada” anuală legumele și fructele din producția proprie, din mica noastră grădină, cu ceva suplimentări. Iar când fructele, de exemplu, încep să se coacă, știți cum e, în scurt timp se coace tot pomul. Și atunci trebuie să fac ceva cu ele și le pun la borcane, că nu vreau să le las să se strice. În plus, le fac pe gustul meu - de exemplu nu pun zahăr deloc, cu excepția compotului de vișine.
Anul ăsta nu a fost prea bun la noi pentru legume, mai ales pentru roșii. A fost și multă mană, iar noi nu prea stropim cu diverse.

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Și fiică-mea speră să se întoarcă la școală. Deocamdată se aude o variantă cu cursuri online și partea practică cu prezență fizică. Ei acum au și un centru de simulare foarte modern, într-o clădire nouă (arată chiar foarte bine în poze). Vor putea face acolo multe din lucrările practice.

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

silvi, nu am link, l-a luat dintr-o librarie din oras, stai sa vad aca pot atasa o poza. Mie mi se pare inalt pt cat e ea de mica, dar ei i-a placut si am incercat sa nu comentez f mult. Are spatele si bretelele intarite cu niste burete care il face comod de carat. 

 

118613516_1647312448764438_2874932833827

foarte frumos! sa-l poarte sanatoasa! o sa ii arat Crinei, sa vad daca o incanta [:)]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...