Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Recommended Posts

Rox, unul cu bufnite are si C, nu stiu daca la fel, dar cica nu e de gimnaziu [batcap]

model sport are cu care merge la antrenament, unul mic, si unul mai mare cu care a fost la competitii/cantonamente dar nu cred ca vrea pentru scoala.

 

anul asta avem problema si cu hainele. la liceul unde se duce nu au uniforma. pana acum era simplu, acum are de luat si decizii in privinta tinutei...greu!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 965
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Ma si gandeam, daca se va merge pe lucrat de acasa preponderent/ exclusiv, se vor deschide si mai mult granitele pentru forta de munca. Ar fi fain, stiu oameni competenti care ar putea sa isi gaseasca joburi on alte tari fara sa fie nevoie sa se mute.

 

Asta e o arma cu mai multe taisuri si eterna poveste a delocalizarii ar aparea mult mai nasol : De ce sa angajez eu un englez cu 3000 lire pe luna, cand pt acelasi job pot sa angajez un indian cu 300??? 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Asta e o arma cu mai multe taisuri si eterna poveste a delocalizarii ar aparea mult mai nasol : De ce sa angajez eu un englez cu 3000 lire pe luna, cand pt acelasi job pot sa angajez un indian cu 300??? 

 

 

Pentru ca platesti competenta, nu nationalitatea. Daca pentru postul ala trebuie sa ai calificarile x/y/z si experienta n si piata dicteaza salariul de 3000, atunci platesti 3000 indiferent ca aplica la post un englez, un indian sau un martian. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pentru ca platesti competenta, nu nationalitatea. Daca pentru postul ala trebuie sa ai calificarile x/y/z si experienta n si piata dicteaza salariul de 3000, atunci platesti 3000 indiferent ca aplica la post un englez, un indian sau un martian. 

 

Asta e teoria Ioana si o sti f bine. Pt un Indian din India, care sta in India si lucreaza remote nu o sa plateasca veci 3000, ca de aia il ia pe el. Si indianu o sa fie multumit ca o sa castige 300 in loc de 150 (daca ar fi lucrat pt India), si compania engleza ca scade costurile.

 

Noi toti astia care ne-am bucurat de work from home putem fi inlocuiti 1/2. Oameni competenti sunt peste tot.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Asta e teoria Ioana si o sti f bine. Pt un Indian din India, care sta in India si lucreaza remote nu o sa plateasca veci 3000, ca de aia il ia pe el. Si indianu o sa fie multumit ca o sa castige 300 in loc de 150 (daca ar fi lucrat pt India), si compania engleza ca scade costurile.

 

Noi toti astia care ne-am bucurat de work from home putem fi inlocuiti 1/2. Oameni competenti sunt peste tot.

eu sunt cam de parere cu Ioana. Cei competenti in India ajung la salarii asemanatoare cu cele europene. Eu deschid un centru in India, si costurile se estimeaza mai mari sau comparabile cu Suedia.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...