Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Recommended Posts

  • Răspunsuri 965
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Servus pinguini

 

Azi e vineri, asa ca yupiii  [pk]  [pk]  [pk]

 

La noi e soare si vom avea 25°...maine 27°, asa ca vom sta afara....fac pizza (pe langa aperitiv romanesc : vinete, zacusca, babic si ghiudem), am cumparat farfurii speciale si tb sa le folosesc  [:D] daca tot am facut curat in dulapuri, am luat si farfurii noi (am speciale pt paste, sunt ft faine, in forma de barcuta...am si unele rotunde tot pt paste)...din cand in cand, trebuie si ele schimbate, altfel e plictisitos, vorba Marciei  [:D]

Asa am schimbat si toate asternuturile, in baie perdeaua, covoroul si capacul de WC...in bai dulapioarele de sub chiuveta.

 

Azi tb sa ma epilez, am fost ieri rapid la cumparaturi...maine merg cu cumnata, pt ei (inca nu au masina, asa ca ii ajut eu).

 

Nepotul se descurca bine la scoala, are saptamanal teste, pana acum note intre 5.5 si 6 (6 e maxim aici)...ma bucur pt el..nu fac doar limba propriu-zis, invata si alte chestii pe langa...pt saptamana asta de ex. a tb sa invete cantoanele (sunt 26).

 

Mandra tb sa aiba curs online dimineata, cu un program special...l-am descarcat pe 2 laptopuri si nu merge pe nici unul  [zirea] s-a enervat de numai, dar nu are ce face (le-a scris organizatorilor si a si sunat de dimineata la ei)...dupa-masa merge la birou.

 

Ai mei fac visinata tot cu alcool si zahar...e delicioasa  [fri] eu am acum damigeana de 5 litri plina, e la boxa...dar am si o sticla de 250ml in frigider..visini au fratelo si cuscrul...asa ca se servesc si ai mei....si i-au trimis si lui fratelo visinata...bea si el din cand in cand cate putin. 

Mi-au facut si afinata  [:D] o iau in decembrie. 

Mama mi-a zis ca visinata tb sa stea cu visinele impreuna, se scoate doar pt baut...cica asa e mai gustoasa.

 

I-am luat socrului din tara palinca de prune (facuta in Satu Mare)...a zis ca e extraordinara...i-am adus mereu din Maramu...o sa-i mai iau in decembrie, cand vin in tara. 

 

Cam atat de pe frontul de vest. 

 

Weekend fain sa aveti. 

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Laura, mersi, voi merge pe varianta a 2-a cred. Dar voi lasa si fructele. M-ai spart cu alcoolul de 90 de grade :)))). Unde crezi ca găsesc in Suedia așa ceva??? Aici tot alcoolul ce urca peste 3,6 la mie este la magazinul special. Cel mai tare alcool e vodca. 
 

Ioana, voi face poze, sigur ma va lasa. 
Nu sunt site-uri unde își când fotografi gotlandezi arta, sau nu știu eu. E o tipa care știu ca are magazinul ei fizic, dar e in sudul insulei și nu as vrea doar sa spionez :). Oricum ea e de meserie, e altceva. Are licența, firma, plătește impozit, sigur sunt scumpe. 
10 lire e o suma rezonabila, cam așa ma gândeam și eu sa cer. Ca nu vreau sa fac avere dar nici sa dau chiar pe gratis :). Eu voi pune suma asta peste ce vrea clientul. Unii vor fotografie printată, alții vor canvas, sau pe lemn/plexiglas, care sunt scumpe. Mersi de tips. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...