Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Carti "bine" imprimate


Mik

Recommended Posts

De citeva luni am descoperit cit de e comod sa comanzi pe libris.ro si mama sa primesca coletul si sa aiba de citit. 

 

Problema mea nu e de continut, dar de forma

 

Cum pot sti ca o carte e imprimata in caractere destul de mari ca lectura sa fie facila pentru o persoana mai in virsta ? Sunt colectii si edituri care fac asta ? 

 

(am crezut ca la Polirom cartile erau toate imprimate la fel, dar se pare ca nu)

 

Merci.  [flo2]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 13
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Mik , eu am observat cartile mai groase (peste 300 pagini), mai noi (nu reeditari, ci prime aparitii) sunt imprimate cu caractere mari, aerisite. Dar na, nu este o regula, ca am prins si o cartulie de nici 100 de pagini care era imprimata "mare". Dar cred ca pe toate site-urile astea -librarii sunt si oameni la suport tehnic care pot raspunde la un mail , mesaj pe pagina. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La rubrica 'comenzi pe libris' : in plus de cartile comandate in ultimul colet mama a vut o carte in plus si-mi tot vorbea de ea la telefon si nu stiam despre ce vorbeste.  [:)]  Pina nu am intrebat explicit : dar cite carti ai primit ? Si am dezlegat misterul. "Raftul cu ultimele suflari" - Aglaja Veteranyi

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...