Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Carti "bine" imprimate


Mik

Recommended Posts

  • Răspunsuri 13
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

La libris este opțiunea "răsfoiește" si poți vedea cum arată cartea tipărită. 

Cele de la Polirom sunt aproape întotdeauna tipărite cu litere mici. Si eu am observat asta si daca se poate caut alta editură. 

Eu folosesc optiunea ca sa citesc cateva pagini din carte.

Nu mi-am dat seama niciodata cat de mare sau mic este sccrisul in realitate pentru ca depinde de zoom-ul deviceului electronic

 

Eu comand de pe Elefant si in starea  de urgenta, in lockdown, direct de la  Carturesti ca  sa ii  sustin pentru ca imi plac foarte mult.

Dar acuma vad ca Librisul este  mai ieftin decat Elefant.

M-am uitat la pret dupa Albastrul din miez de noapte (frumoasa carte). La Libris mai ieftina cu 6 lei decat la Elefant.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

De citeva luni am descoperit cit de e comod sa comanzi pe libris.ro si mama sa primesca coletul si sa aiba de citit. 

 

Problema mea nu e de continut, dar de forma

 

Cum pot sti ca o carte e imprimata in caractere destul de mari ca lectura sa fie facila pentru o persoana mai in virsta ? Sunt colectii si edituri care fac asta ? 

 

(am crezut ca la Polirom cartile erau toate imprimate la fel, dar se pare ca nu)

 

Merci.  [flo2]

te inscrii pe FB in grupurile potrivite, unde primesti zeci de recomandari valoroase si poti intreba fix ce ai intrebat, plus multe altele, plus primi poze edificatoare inainte de a comanda.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...