Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Visinata, afinata, cornata si alte conserve


Recommended Posts

Scuze, am scris greșit. Nu se face pe net testul de vedere ci la un optician. Dar nu ai nevoie de hârtie, opticianului trimite certificatul electronic la “dosarul” tău electronic de la Agenția de Transport (transportstyrelsen) care se ocupa de astea. Ca sa începi sa înveți sa conduci (la școala sau cu cineva care are carnet de cel puțin 5 ani) ai nevoie de un atestat de la ei. 
 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,1k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

 

 

Pai cum faci testul de vedere pe net ? [:)] si aici poti trimite dosarul online...dar tb intai sa mergi la primarie, ca sa-ti verifice identitatea...asa ca mai bine depui acolo dosarul, se ocupa ei de tot; tot online e transmis dosarul.

 

Am scris mai sus :). 
 

La noi se face verificarea identității pe internet. :) In momentul in care ceri atestatul, te înregistrezi cu datele personale și te verifica cu BankID (verificare electronica a identității). Așa ai deschis dosarul electronic unde îți intra toate “hârtiile”. 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Probabil și astea sunt “făcături” ale celor care sunt contra Trump. Adică postările pe FB și Twitter, nu el le-a scris nu????

 

https://edition.cnn.com/2020/10/06/tech/facebook-trump-covid-flu-false/index.html

Eu deja simt ca e mult peste limita de suportabilitate ce poate spune/face acest om. Un președinte de țara. Și ce țara! Care e model in lume... 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Probabil și astea sunt “făcături” ale celor care sunt contra Trump. Adică postările pe FB și Twitter, nu el le-a scris nu????

 

https://edition.cnn.com/2020/10/06/tech/facebook-trump-covid-flu-false/index.html

Eu deja simt ca e mult peste limita de suportabilitate ce poate spune/face acest om. Un președinte de țara. Și ce țara! Care e model in lume... 

De data asta a intrecut masura. Rau  de tot.

Cu tot. Va ramane  in istorie ca cel mai prost presedinte.

Nici nu mai merita discutat despre el. E out, istorie.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Aoleu, ce s-a intamplat? 3 cazauri in scoala? Sau cazuri in multe clase?  [fri]

2 saptamani de exclusiv online, nu? Apoi iar pe galben...

 

Oricum mi-e ca incep sa se inchida scolile una cate una, daca tot apar atatea cazuri :((

Mai ales la numarul asta atat de mare. Fiecare copil are 2 parinti care au diversi contacti, frati in diferite clase... f greu...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

De data asta a intrecut masura. Rau de tot. Cu tot. Va ramane in istorie ca cel mai prost presedinte. Nici nu mai merita discutat despre el. E out, istorie.

 

Multi se întreabă deja dacă va respecta măcar izolarea, cat e recomandat. Sa nu meargă in campanie și sa infecteze pe alții...

 

Eu sper ca nici istoria sa nu își amintească de el. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...