Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Visinata, afinata, cornata si alte conserve


Recommended Posts

  • Răspunsuri 1,1k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Bună dimineața și de la mine,

 

Aseară înainte să mă culc am avut o experiență stranie. Am deschis pe telefon pagina unui site de știri, voiam să-mi arunc ochii pe titluri că nu apucasem. Nu știu ce glitch avea platforma lor că mi-a arătat știrile de prin martie. Scrollam prin ele și nu-mi venea să cred, nu m-am prins din prima secundă (de ex: ”ordonanța militară care a intrat în vigoare astăzi”, ”refuzul internării unui pacient care are nevoie de îngrijiri medicale este caz penal”). Pentru câteva secunde m-am întors la sentimentele din martie, când nu știam mare lucru. Nu că acum am ști mai multe, evident. Am dat refresh la pagină și și-a revenit, m-am întors în zilele noastre.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hello,

 

azi iar sarbatoare, cine da de baut?  Monica, tu o ai pe Ana Maria, deci hai cu visinata! [cheers] Sa iti traiasca sanatoasa! E nerabdatoare sa inceapa scoala?

 

 Otilia, daca nu ma inseala neuronul obosit si tu ai o Ana? La multi ani! [bis] Ce fac fetele, cum e la scoala? Ele deja au vechime de cateva saptamani. Voi in No ce restrictii mai aveti?

 

Daniela, la noi de luni de pe 14 intra in vigoare o noua lege de au anuntat-o aseara tarziu, nu mai avem voie sa ne intalnim mai mult de 6 persoane inside&outside. Nici macar in parc [fri]

 

Laura [pup] ce faine legumele alea din pozele de la tata. Ma bucur ca se tine ocupat si e ok. El mai preda sau e pensionat? 

 

Ce simpatica soacra ta, Viviana!  [:-)))]  Dar da, tare draguta Silvi!! 

 

Mihaela, imi pare rau ca inca te doare umarul. [flo2]  Nici acum nu vor sa te trimita la teste mai amanuntite? Cand e ziua Silviei? parca pe 12? 

 

Silvi8, felicitari!  Eu nu as putea sa mai fac o facultate acum, nu ma mai tin neuronii si nici balamalele.  [:I]  Eu am terminat REI si am facut si drept international. 

 

Glimmer, 52 kg si ai facut atatea conserve si dulceturi?  [:D]  Nu te credem, vrem dovada! [:p] 

 

Ioana, mult succes mandrelor la scoala! Acomodare usoara Juliei, mai mult ca sigur va fi ok! Reception a fost anul parca cel mai fain de pana acum al Sophiei in scoala asta, sigur o sa ii placa si Juliei!  [flor]

 

Corina, multumesc de sugestia cu medicamentul ala. I-am si uitat numele, sa ma duc in urma sa il gasesc sa il notez. Chiar aseara am vorbit cu mama pe whatsapp video si era ok, desi cu o zi in urma a muncit pe branci la facut bulioane. Imi pare rau ca inca nu ai gasit job, tin pumnii stransi sa gasesti ceva cat de curand! [flo] 

 

Ella, zici ca nu mananci dulciuri si de aia te nu te ingrasi? Eugeniile alea cine le-a terminat?  [:D]  [:-)))] Nu eu, ale mele inca-s in dulap, nu toate desigur ca eu m-am confesat pe aici ca am pus vreo 2 kile in ultima vreme mancand prostii.  [batcap]

 

Fleur, ce de treburi ai facut! Am si eu magiun de la mama de anul trecut vreo 4 borcane si nu am deschis nici macar unul.  Sa fac niste clatite, desi am spus ca intru la dieta!  [ups]  Eric cum se mai simte, cum ii place la scoala anul asta? 

 

Roli, ce vacanta faina! Sa va fie de bine! [pk] Vreau si eu in Croatia! 

 

Velvet, cum e viata in capitala? Ai inceput munca?

 

Nu mai stiu ce voiam sa zic, ma doare capul rau, pe langa solduri si restul de incheieturi. Ieri nu stiu de ce m-am umflat toata rau rau, nici verigheta nu o mai puteam da jos si nu mancam nimic, doar bausem apa si luasem ultima pastila de antibiotic. Am avut 7 zile de antibiotic si le-am terminat ieri. 

 

Sophia ieri mi s-a plans ca o doare spatele, nu stiu de ce ca zice ca nu s-a lovit la scoala. Sange din nas nu i-a mai curs de vreo cateva zile, dar e speriata rau. Mereu ma intreaba daca se vede ceva, curge sange? Nici nasul nu mai vrea sa il sufle din cauza asta, speriata rau. I-am spus ca daca nu sufla mucii o sa se infecteze, o sa o doara urechile si o sa fie si mai rau.. dar eu zic, eu aud. E asa speriata de sangele asta de o buseste pe nas din senin de paralizeaza de frica. Azi dimineata o durea burta, sper sa nu se fi pricopsit deja cu vreun bug de la scoala. 

 

Mr. e la alergat in parc, afara e frumos si cald. Saptamana ce vine cica se intoarce vara. Bun asa, vara indiana!  [biz]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna ziua!

 

eu  nu mai zic ca intru iar in depresie - 170, 52 kg. vreau 10, ma rog pentru 10 kg de ani de zile dar nu s-a indeplinit dorinta si m-am resemnat...o sa fiu slaba toata viata!

 

cu scoala si studiatul la mine problema e ca nu imi ajuta la minic, adica nu castiga bani in plus, nu avansez in nici un fel, ma ajuta doar pe mine ca stiu mai multe, atat.

nu o sa plec niciodata din oras, nu am de gand sa imi schimb job-ul (si sunt deja la ultima treapta a carierei) deci, teoretic studiez degeaba. 

 

in week-ebd culegem la vie. fetele si-au pregatir galetile, deabia asteapta!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neatza! 
 

Strumphitza, de asta m-a programat deja pe vineri, sa vadă ce face mai departe cu mine. Am vb ieri la telefon, după 2 săptămâni de când am primit Exercițiile și acum am observat mai in amănunt ce și cum ma doare, mai ales ca durerea s-a localizat. La telefon era greu de explicat și de asta m-a programat sa ma vadă. E ceva ce doare in articulație, la anumite miscari. Uneori și ustura parca, acolo înăuntru. Al meu zice ca e artroza. Dar eu nu cred. Eu bănuiesc ceva calcifiere, ceva ce împiedica articulația sa se miște rotund. Aud cum pacaie de fiecare data când mișc, parca s-ar bloca in ceva, și atunci ma doare. Și ma doare și când mâna sta liniștita, in special noaptea. 
 

Imi pare rău ca nu ești Ok. Pt ce ai luat antibiotice? Sărăcuța S, cred și eu ca e speriata. 

Silvia e născuta...mâine! :) Face 17 ani :). Azi sunt de dupamasa și fac tortul, adică crema. 
 

Fetele de va pricepeți, n-am făcut niciodată asta, dar am de gând sa montez tortul mâine. Nu am timp de crema mâine, o fac azi. Crema e din unt, se întărește. Pot sa o înmoi puțin mâine? Sau e mai bine sa montez tortul de azi? 
 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc pt urari!  [flo2]

Trimitem o felie de tort si un pahar umplut cu ce vrei tu la Londra!  [:)]

Da, fetele asteapta sa inceapa scoala, dar scoala fizica, nu online. Desi in Bucuresti se va incepe hibrid, adica cclasa impartita in 2, jumatate la scoala fizic, jumatate acasa online si apoi viceversa. Vom vedea... chiar nu stiu cum se vor organiza in sensul asta. 

Am emotii. Pe de o parte normal ca le vreau sanatoase, sa nu se imbolnaveasca de nimic, sa nu ia covid etc, dar pe de alta parte le vreau si la scoala, fizic, cu respectarea regulilor, dar in contact cu copii, profesori, adica viata normala a lor, de copii. Clar viata normala nu este in casa, online... Desi sunt parinti care asta vor pe termen mai lung...

La voi la scoala cum e? Cum se interactioneaza copii-copii, copii-prof? Ati inceput de o saptamana si ceva, au aparut ceva cazuri prin scoli? Eu sper ca nu... Copiii au nevoie de o viata cat de cat normala...

 

Legea aceea banuiesc ca se refera la persoane care nu sunt membri ai aceleiasi familii si nu locuiesc impreuna. Desi ma rog, max 6 persoane ar insemna 2 parinti + max 4 copii, banuiesc ca daca au mai multi copii, nu lasa 1-2 acasa prin rotatie...

 

La multi ani Anei, Otilia! E fata cea mare a ei... [flo2]

Hello,

 

azi iar sarbatoare, cine da de baut?  Monica, tu o ai pe Ana Maria, deci hai cu visinata! [cheers] Sa iti traiasca sanatoasa! E nerabdatoare sa inceapa scoala?

 

 Otilia, daca nu ma inseala neuronul obosit si tu ai o Ana? La multi ani! [bis] Ce fac fetele, cum e la scoala? Ele deja au vechime de cateva saptamani. Voi in No ce restrictii mai aveti?

 

Daniela, la noi de luni de pe 14 intra in vigoare o noua lege de au anuntat-o aseara tarziu, nu mai avem voie sa ne intalnim mai mult de 6 persoane inside&outside. Nici macar in parc [fri]

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Va salut si eu. Sunt la job, insa ne-a dat la toti preaviz. Ma enerveaza ca stau toata ziulica degeaba. Asta ma oboseste mai rau ca orice munca.

 

Silvi, hotelul se afla in oras, nu in statiune, clientii de baza erau corporatistii care veneau in delegatii, straini aproape toti. Si mai aveam grupuri de straini adusi de agentii de turism. In Brasov, la hotel scump in centru nu prea  vintvin romani in vacanta. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...