Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Visinata, afinata, cornata si alte conserve


Recommended Posts

  • Răspunsuri 1,1k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

buna ziua!

 

Mihaela, La multi ani Silviei! sa fie sanatoasa si sa va aduca multe bucurii! petrecere frumoasa! [flo2]  [flo2]  [flo2]

 

daniela, sper ca esti mai bine!

 

Fleur, ce au patit copilasii tai, de emotii, din cauza plansului...sau sunt bolnavi? sper sa fie mai bine zilele urmatoare.

 

Strumphy, ai o familie minunata, sigur ca ai de unde lua putere si ai si motiv sa faci eforturi. poate macar acum, pe 24 rezolvi ceva la dr. [flo2]

 

laura, daca te-ai ingrasat foarte tare in ultimii 2 ani te cred, cu greutatea. dar daca esti la fel ca atunci cand ne-am intalnit atunci arati foarte bine  [:)]

 

in sfarsit am aflat si noi ce diriginta are C, s-a facut un grup al clasei, am aflat si cum se va desfasura scoala. C va merge fizic prima saptamana si va lucra online a doua si tot asa. o sa primeasca luni manuale, tableta si masti. eu nu ma bucur pentru ca nu mi se pare corect sa primeasca toti...eu am completat ca dispune de tot ce ii trebuie. as fi vrut sa primeasca doar anumite categorii defavorizate dar cica asa nu se face discriminare, au toti  la fel. 

dar sunt sigura ca in felul asta o sa primeasca unii care au deja si pe la sate o sa ramana copii fara. bine, nu stiu nici din ce bani le-au cumparat, poate le-a luat scoala din fonduri proprii, asta nu ni s-a spus.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Daniela, sanatate multa! 

 

Chiar daca nu te testezi si sunt sigura ca o sa te simti bine, eu cred ca cel mai bine ar fi sa stai izolata totusi 2 saptamani, daca ai cum sa lucrezi de acasa (sau sa ceri concediu medical) . Mama unui bun prieten de-al lui Rares (care e si amica mea, ne stim de 8 ani de zile de cand sunt copiii colegi, ne mai vizitam, ne intrebam frecvent de sanatate)  a avut ceva simptome, dar nu foarte urate, spunea ca a avut raceli care au "trantit-o" mai rau in alti ani. Ea s-a dus la spital, a iesit pozitiv covid , a stat 2 zile internata, apoi acasa. Sotul si baiatul nu au avut nici un simptom, nu i-a mai testat nimeni. Au iesit ieri din cele 14 zile de izolare, se simt bine toti. Ea crede ca desi s-a protejat, a avut mare grija, a luat virusul de la serviciu, unde sunt cam 60 de angajati si multi ignora cu desavarsire orice regula. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Vad ca e rost de tort, deci hop si eu! [pofticios] La multi ani, Silvia! [s]  Ce mare e domnisoara ta Mihaela, deja 17 ani! Parca mi-o aduc aminte din pozele de pe vapor cand v-ati mutat, o piticanie bruneta cu ochi mari frumusica foc! [s] Petrecere frumoasa! 

 

Daniela, sper ca te simti mai bine azi! [pup]

 

Fleur, sper sa nu fie sa invatati online si sa stea departe covid ul de scoala voastra.

 

Velvet, imi pare rau ca inca te doare spatele. Mutatul si caratul cutiilor si a lucrurilor nu cred ca te-a ajutat. Acomodare usoara in noua scoala! [flo] 

 

Amina, distractie placuta la munte in weekend! Mi-e si mie un dor de munte, de plecat.... bei o palinca si mananci un bulz si pentru mine [:D] 

 

Coca, am aparut eu pe aici, dar si tu dai cam rar!  [flo2] Tu mi-ai trimis cerere de prietenie pe Fb? incerc sa imi dau seama cine o fi... ma gandisem la tine ca e o doamna din FR. Cum e la scoala fetelor, totul normal sau cu ceva restrictii? Tot de acasa muncesti sau mergi si la birou?

 

Marion, sper ca nu cineva din familia ta din Olanda a avut covid. Cum e la scoala? Vad ca si pe la voi cresc cazurile ca si pe aici. S-au intors toti de prin vacante, exact cum s-a intamplat in iarna cu Italia... 

 

silvi8, cum adica vrei 10 kg? [:p] vii la Londra sa le iei? Gratis ti le dau!  [:-)))]

 

Roli, imi pare rau de job. Sper sa iti gasesti ceva cat mai curand in conditiile date.  [flo2]

 

Otilia, sa iti traiasca domnisoara cea mica! [s] Eu mereu le incurc si nu mai stiu cum le cheama, tu mereu le spui "cea mica, cea mare.... " deci am o scuza.  [:I]  Succes domnisoarei mari care trebuie sa calatoreasca o ora pana la liceu. Obistor tare la varsta ei... mai aproape nu e nici un liceu sau acolo a vrut ea?

 

Rox, sangele asta din nas are vreo legatura cu pubertatea? ca vad ca incepe sa mi se planga de dureri care pe unde.. [:D]  [:I]

 

Monica, la noi la scoala e cat de cat normal. Nu s-au schimbat prea multe, doar intra la ore diferite, fiecare an intra si iese la alta ora. In rest au dezinfectant peste tot, ii pune sa se spele pe maini mereu, dimineata cand intra in scoala trebuie sa se dezinfecteze, daca sunt copii cu muci/febra/voma trebuie neaparat tinuti acasa si daca au simptome de covid nu ii primesc pana nu vin cu test negativ. Pranzul la cantina e normal, fiecare la masa si locul lui. In zilele de sport ii pune sa se duca deja in echipament, inainte se schimbau la scoala inainte si dupa din uniforma. Nu avem cluburi after deloc, poate le vor reintroduce mai incolo, dar la ritmul in care cresc cazurile... nu trag speranta pentru anul asta.  Noua lege e pentru a sparge gasca cum s-ar spune, ca tot dau vina pe cei tineri ca dau petreceri si apoi impart covid in stanga si dreapta si precum vine toamna, vremea se strica... incepe universitatea, se vor intalni in interior, deci mai multe sanse de a te pricopsi cu virusul. 

 

Am trancanit destul, s-a racit cafeaua. Ma doare capul rau si nu am dormit de dureri de solduri. Dimineata in loc sa pun apa fierbinte peste un pliculet de ceai, avea sa pun apa fiarta peste cafea.  [batcap]  Cand m-a vazut Nick: how did you sleep last night?  [:-)))]  I didn`t, as you can see...  [fri]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...