Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Visinata, afinata, cornata si alte conserve


Recommended Posts

Buna seara, remember me?

Am disparut in iulie cand am plecat in concediu...intre timp am avut luna august plina la job cu multe sedinte, nici timp sa-mi beau cafeaua de multe ori, nu mai vorbesc de intrat pe forum.

De doua saptamani sunt in concediu, in prima saptamana am tras cu Ramona ca mi-a facut o gastroenterocolita. Acum e ok. Saptamana aceasta am fost o tura la munte...am fost pe Transfagarasan si 2 zile prin imprejurimile lui.

Acum suntem acasa, ne pregatim de inceperea scolii. Ai mei au picat in saptamana a doua la scoala. In prima, cu exceptia zilei de luni, vor fi online.

Va urez tuturor un an nou scolar cu sanatate!

 

La multi ani cu sanatate, Silviei! Termin mesajul acesta si merg si eu sa urmaresc finala feminina de la US Open. 

 

Viviana, ce harnica esti!

 

Daniela, sanatate multa!

 

Strumphi, sanatate multa si tie si familiei! Sper sa rezolvi ceva pe 24.

 

Week-end placut in continuare!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,1k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

La multi ani cu -intarziere- Anelor si Mariilor!

La multi ani Silviei !

[artif]

Si noi l-am sarbatorit pe praslea miercuri (si pe Erinn ,care a fost botezata Ana -din "gresala"  iar mama care nu  a "avut de lucru" i-a spus ..dar asta este alta poveste)...

 

Am iesit -in sfarsit - dupa exact 6 luni si o zi...efectiv copiilor  nu le venea sa creada  ca mai exista ceva dincolo de gardurile inalte. Din 8 martie , nu am mai pasit afara.. La restaurant au fost f stresati si vroiau sa se dezinfecteze pe maini din 5 in 5 minute... Dar pana au sosit milk shake urile si mancarea s-au relaxat.

Ieri am avut o petrecere mica la noi acasa - a fost cam ciudat sa nu fie organizata undeva cu entertainment dar copiii s-au distrat  super, alergand si jucand jocuri ca pe vremea noastra. Atata doar ca nu am putut invita pe nimeni din exterior :(

 

Acum avem o sapta de pauza si o luam de la capat. Fetita mea e nascuta pe 23 si vom merge la restaurant de ziua ei iar sambata de dupa , invitati acasa - aceeasi copii ,of course.  [fiesta]

 

In rest nu am facut nimic...munca ..f multa.munca. Am intrat in clubul "ranitelor". Am repetitive strain injury la incheietura mainii drepte - de la folosit mouse-ul excesiv probabil. Iar ieri dimineata m-am trezit cu o durere groaznica in omoplatul stang- este contractat muschiul de la stres. Acum sunt in pat cu tiger balm si un ceai - nu am  putut merge la yoga ieri iar astazi trebuia sa mergem cu copiii la tennis si piscina - noroc ca s-a oferit sotul meu  sa ii duca singur.

Sper sa imi treaca cat de cat pana maine cand o iau de la capat. Este extraordinar de mult stress la serviciu si acasa cu scoala online...

 

Inca nici nu se pune prob. de deschis scoala aici  ..dar daca nu se deschide in max 3 luni, nu o sa avem incotro si  o sa trimitem copiii in UK la boarding school- deja au pierdut prea mult si chiar ne facem griji. [help]

 

Ma bucur ca in Europa s-au schimbat mult lucrurile, mult succes la scoala copiilor care au inceput /incep in curand!

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neatza! 
 

Daniela, ma bucur! Sănătate multă. 
 

Lauranico, lara_c, va mulțumesc! 
 

Lara_c la mulți ani Pt Prâslea al tău! 
 

lauranico, chiar ma întrebam unde ai dispărut...ma bucur ca ai scris. 
 

Mult succes copiilor in noul an școlar! 
 

Eu n-am avut chef de scris, căci in afara de a plânge de dureri in mijloc de noapte și de a merge super obosita la job, n-am avut ce povesti. Vineri a mm fost iar la fizioterapeut, m-a consultat încă o data, cu mare atenție. Eram după o noapte nedormita in care eram gata sa merg la urgenta, dar m-a oprit faptul ca după vreo 30 min m-a lăsat durerea cât de cât și am readormit. Am insistat de data asta in punctele dureroase și ca Exercițiile inițiale nu și-au făcut efectul decât după o săptămâna, apoi au revenit. Mi-a spus din nou ca totul in încheietura e perfect, nu e nici artroza, nici calcifiere, sunt doar mușchi și tendoane care trebuie lucrate, ca umărul e complex și chiar dacă am lucrat o parte de mușchi au rămas alții care nu au fost lucrați. Acum a zis ca e pectoralis minor care e baiul. Ieri dimineața insa m-am trezit cu dureri cumplite, am tras un plâns sa ma răcoresc și apoi am plecat la vizitat casa. Am făcut Exercițiile, mi-am adus aminte de un altul ce l-am primit acum câțiva ani când am avut probleme cu umărul și am mai găsit pe net. M-am masat din timp in timp și încet durerea a mai trecut, cam in proporție de 90%. Nu îmi vine sa cred ca pot lua o farfurie din dulap și pot tine un pahar de apa in mâna și sa beau din el. Așa de rău a fost...

 

In fine, sper sa nu fie bucuria prea devreme, din nou. Deja eram hotărâtă sa scriu luni la medicul de familie sa îmi facă trimitere la un ortoped. 
 

Astea fiind scrise, sa aveți o duminica superba. Eu am chef de colindat, cred ca ies la o plimbare undeva, e vânt și marea e văluroasă, cum îmi place mie. 
 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Apropos de visini...am hotarat ca taiem visinul care in 4 ani a facut max. 10 visine cumulat si face umbra pamantului degeaba la propriu. Adica imi umbreste rosiile. Mai facem i i incercare la primavara sa plantam altul, mai departe de gradina de legume. Daca aveti alte sfaturi, astept. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ieri am haladuit prin muntii Buzaului, la muzeul chihlimbarului si asezarile rupestre. Am descoperit niste drumuri si sate neatinse de civilizatie, in crei eriul muntelui, nici un semnal de telefon .. .cum or face copilasii de acolo scoala ma intreb... i-o pasa cuiva?! Locurile si peisajele, de vis! Am descoperit si lacul Siriu, o cabana pe malul lacului unse se poate si campa si avem de gand sa mergem saptamana viitoare cu caiacul...daca o mai rine vremea buna. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...