Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Visinata, afinata, cornata si alte conserve


Recommended Posts

  • Răspunsuri 1,1k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Fleur, cu pâinea din făină integrală ai încercat să pui mașina să frământe de două ori? Poate programul de frământare standard nu e suficient pentru făina pe care o folosești. Rău n-are cum să facă.

 

Mihaela, sper să-ți treacă de tot durerea de umăr  [flo2] . Și să aveți parte de multe vișine la anul de la vișinul cumpărat! Ai mei au un vișin mic care anul ăsta a fost plin-plin de fructe.

 

Lauranico, să vă fie de bine concediul!

 

Lara, sper să nu trebuiască să trimiți copiii la boarding school :(. Pentru lucrat cu mouse-ul ajută un pad cu perniță de silicon, e foarte ieftin. La mulți ani lui Prâslea!

 

Roli, sper să puteți merge cu caiacul, săptămâna viitoare se pare că se păstrează vremea bună. La finalul lunii septembrie și începutul lui octombrie s-ar părea că vin ploile (eu le aștept, e nevoie foarte tare de apă pe câmp).

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

De o luna jumate de când am început cu umărul nu am putut ieși in curte sa o aranjez. Azi in sfârșit am putut, nu îmi vine sa cred! Și nu ma doare mai tare. Am scos/tăiat tot ce era uscat, vechi, am plantat bulbi de lalele și narcise, am pus in ghivece muscate și ciclamen, sunt foarte mulțumită ca am reușit. 
 

Acum îmi vopsesc parul ca e gri deja (deși Silvia îmi tot spune sa îl las așa, dar nu sunt încă pregătită :)), ma așez la un film. 
 

Seara frumoasa. 
 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Inca una și ma duc :). La noi au crezut ca virozele de toamna se vor reduce datorită distantarii și igienei. Dar e un paradox pe care încă nu și-l explica medicii. Pe când covid se duce in jos, virozele de toamna cresc, sunt la fel de multe cazuri ca in fiecare toamna.

 

in tarile in care se poarta masca in locurile publice virozele si gripa au scazut drastic. Sunt datele din emisfera sudica, deci cele care termina acum sezonul rece. Sa vedem ce va fi in Europa incepand cu octombrie.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Roxana, in primăvara a fost și la noi la fel. De asta nu înțeleg expertii. Ca acum nu e la fel. Virozele astea au început de când au început copiii școlile și grădinițele, deci nu e de la (ne)purtat masca zic eu.

 

edit ca sa zic ca copiii sunt bolnavi, și dau mai departe, ca înainte. 

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Roxana, in primăvara a fost și la noi la fel. De asta nu înțeleg expertii. Ca acum nu e la fel. Virozele astea au început de când au început copiii școlile și grădinițele, deci nu e de la (ne)purtat masca zic eu. edit ca sa zic ca copiii sunt bolnavi, și dau mai departe, ca înainte.

 

din cate stiu in Suedia copiii nu poarta masca in scoala, gresesc?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Deci exact aceleași condiții, ca in primăvara, când pandemia era in creștere, restul virozelor au fost mult mai putine, au zis atunci ca e explicabil, distanta, igiena. 
 

Acum nu e nicio diferența fata de cum era in primăvara, exact aceleași reguli le-am avut de la începutul pandemiei, nu s-a schimbat nimic. Dar e invers. Covid scade și cresc restul virozelor. Nu mai mult ca in alți ani, dar mai mult decât in primăvara. 
 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...