Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Visinata, afinata, cornata si alte conserve


Recommended Posts

Felur, orice vaccin are nevoie de o perioada de testare, de trecere prin toate etapele studiilor clinice care sa arate ca este safe. Eu ma bucur ca inca nu au pus pe piata un vaccin scos repede doar ca sa castige capital electoral unul sau altul (cum fac de fapt Putin si Trump) . Astept cu rabdare vaccinurile aflate in teste care se vor dovedi intr-adevar sigure si eficiente. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,1k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Monica, din nou, cred ca rata mortalitatii tine mult si de sistemul nostru de sanatate ; boli cronice agravate pentru ca nu sunt depistate si tratate la timp /cum trebuie, infectii nosocomiale despre care nu se mai vorbeste dar sunt sigura ca au o contributie si ele,  modul defectuos in care au fost tratati bolnavii cronici in momentul in care s-au infectat cu covid (sunt multe marturii ale unor persoane ce nu au primit tratamentul pt boala cronica  pentru mai multe zile dupa ce au fost internati in spitale covid, inclusiv dializati carora nu li s-a facut dializa) 

iti dau un exemplu si fiecare va trage ce concluzie doreste.

Personal, am  pus sub semnul intrebarii astfel de declaratii din simplul motiv ca le-au facut persoane care habar nu au de  medicina.

Nu ma refer la cei dializati.

Sa zicem ca x are diabet. Dupa administrarea de insulina, sau de antidiabetice orale, glicemia scade foarte mult si este obligatoriu sa mananci.

Unui diabetc, bolnav, care are febra, care nu poate manca nimic ii ajustezi dozele ajungand pana a nu i le mai da. Exista riscul de coma hpoglicemica. Coma  hipoglicemica e mai grava dect cea hiperglicemica si se poate muri in minute.

 

 

E valabil si pentru  alte boli cronice despre care noi nu stim cum si daca interactioneaza cu medicatia anticovid.

 

====

La spital dupa intepatura si tratament, am avut tensiune 16. Nimeni nu s-a crizat in afaraa de mine si nici nu mi-au dat nimic.

Mi-a spus dr. ca e  normal sa creasca tensiunea dupa dexa si hidrocortizon, sa nu ma sperii si sa nu iau nimic in plus ca in cateva zile se regleaza.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...