Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Visinata, afinata, cornata si alte conserve


Recommended Posts

  • Răspunsuri 1,1k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Servus pinguini

 

Succes scolarilor in noul an  [pk]  [pk]  [pk]

 

Laura, frumosi rau gemenii tai  [il]

 

Lara, la multi ani sarbatoritilor  [flo2]  [flo2]  [flo2]

 

Daniela, ma bucur ca a iesit testul negativ.

 

Am avut un weekend plin  [ph34r] sambata in Germania la shopping cu cumnata, apoi cu adolescentii la restaurantul mexican, aranjat masa pt ieri, vopsit parul mandrei negru...12 ore am muncit, mai ceva ca la job...de la 8 la 8...am picat lata seara.

Ieri am avut musafiri, nepotul nu a vrut sa vina, este ft timid..mandra a venit doar la gratar si la desert, a zis ca nu are ce discuta cu persoane in varsta, e plictisitos pt ea [ph34r] am ras de numai cu prietenul nostru...e zapacit rau, rade fratelo de numai, il place ft mult...am facut gratar, am stat in gradina pana a disparut soarele.

Prietenul nostru a zis ca la mine e paradisul umbrelelor  [:-)))]  [:-)))]  [:-)))] aveam 4 deschise...altfel nu se putea sta, a fost ft cald, 27° si umiditate spre 90%...umbrela mare a gradinii vine vineri, asa scap de 2 umbrele mai mici  [:D] bine ca am umbrele destule, asta nu stiu ce faceam.

Marco a adormit la 7pm, cica bautura digestiva a lui fratelo si trabucul de la prietenul nostru l-au obosit  [:-)))] a baut si vin, bautura digestiva doar a incercat-o...a dormit 11 ore, el de obicei nu doarme mai mult de 6-7 ore...dar zicea ca i-a prins bine somnul lung.

 

Azi am curatat si gratarul, fiind nou mi-e mila sa-l las asa..nu era ft murdar, dar l-am lustruit de zici ca e nou  [:)]

 

Saptamana asta muncesc doar de-acasa...seful e la un offsite, a facut test de covid vineri si e negativ...era obligatoriu, altfel nu putea participa.

 

Marcia mi-a scris ca mama unei colege a intrat in contact cu o persoana care are covid...azi se testeaza...ea petrece mult timp cu colega, pt ca a inceput sa lucreze la export si ea ii explica tot...sper sa nu fie nimic.

 

La noi tot soare si cald, sper s-o mai tina tot asa.

 

Cam atat de pe frontul de vest.

 

O zi faina sa aveti. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ce ma mai frapeaza pe mine este totusi numarul mare de decese covid inregistrate... au fost zile si cu 50-60 de decese la 1000+ de cazuri. Mult comparativ cu altii... altii au 5-10 decese, aici 40-50 (60 a fost recordul nedorit). De ce loveste mai mortal virusul aici? Atat de fragili sunt oamenii aici? Asa se pare, mai ales varstnicii...

Numai eu stiu vreo 5 cazuri care au murit de altele si au fost bagati la covid.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

M-am intors de la dentist...am facut un CT scan sa vedem cum stau pentru urmatorul implant. Am nevoie de un graft serios pentru ca gaura e mare (infectia a fost extinsa). Mi-a recomandat PRP adaugat la graft (plasma rich platelets extras din sangele meu) pentru sanse mai bune sa se prinda. Celalalt implant s-a prins minunat si sint gata pentru coroana. 

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Acuma ma pregatesc sa ies cu bbicicleta.

Mi-am pus un nou tracker pe teleffon, sunt curioasa cum functioneaza.

Voi fi singura.

Fii-mea e la Buzau pana vineri.

 

Am vorbbit si cu fino-nepotica vreo ora si ceva, mi-a povestit un joc si mi-a spus ca la ea inceputul scolii a venit cu frica si cu entuziaasm.

nu frica ca se imbolnaveste, frica de noul sistem, ca nu o sa faca fata si sa se faca de ras.

Am incurajata-o si i-am spus ca si noi oamenii mari avem aceleasi frici, ca  noi ne-am facut deja  de ras ca nu prea am stiut  cum sa abordam noua noastra viata,  invatam din mers si ca nu o sa se fac de  ras, ca o sa treaca cu bine peste toate.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

M-am intors de la dentist...am facut un CT scan sa vedem cum stau pentru urmatorul implant. Am nevoie de un graft serios pentru ca gaura e mare (infectia a fost extinsa). Mi-a recomandat PRP adaugat la graft (plasma rich platelets extras din sangele meu) pentru sanse mai bune sa se prinda. Celalalt implant s-a prins minunat si sint gata pentru coroana. 

asa ceva am avut si eu, dar unul din doua n-a prins din prima; ar trebui sa imi fac si eu CT-ul, dar n-am timp in urmatoarele 2 saptamani.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mianna, cum mi-o fi norocul acuma - si sper sa ma tina punga ca nu-i ieftin (ma costa $1100 doar bone graft fara implant)...astea-s scorurile la noi. Ma tin cu dintii (la propriu) de acest chirurg ca pina acum vad ca totul a iesit bine si are o mana usoara; imi explica pe inteles, nu se grabeste...

 

Viviana, amicele mele care biciclesc serios au Strava ca aplicatie. Nu stiu daca merge la voi. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dar aveau test pozitiv + comorbiditati si au fost trecuti la covid si nu deces din alta cauza? Sau erau doar suspecti, fara test, sau a survenit decesul inainte de aflarea rezultatului?

Daca e ultima varianta... atunci, clar nu e ok, e o magarie fara margini si inseamna ca nr decese e clar umflat si una din cauzele pt care avem un nr zilnic asa de mare de decese.

 

Numai eu stiu vreo 5 cazuri care au murit de altele si au fost bagati la covid.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mianna, cum mi-o fi norocul acuma - si sper sa ma tina punga ca nu-i ieftin (ma costa $1100 doar bone graft fara implant)...astea-s scorurile la noi. Ma tin cu dintii (la propriu) de acest chirurg ca pina acum vad ca totul a iesit bine si are o mana usoara; imi explica pe inteles, nu se grabeste...

 

Viviana, amicele mele care biciclesc serios au Strava ca aplicatie. Nu stiu daca merge la voi. 

Vad ca merge Strava, dar la noi nu are recenzii bune.

Dar eu am sa o descarc sa vad despre ce e vorba.

Aplicatia Samsung Health era exccelenta, dar acuma  mi-am schimbat telefonul nu mai am samsung.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...