Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Visinata, afinata, cornata si alte conserve


Recommended Posts

 

 

La mine e soare si foarte cald, 30 de grade. Bate vantul. Am vrut sa ies cu bicicleta, dar am zis pas. e nashpa sa pedalezi cand bate vantul din fata, mai ales cand vantul are o problema cu mine. Indiferent de punctul cardinal spre care ma indrept tot din fata bate. Asa ca am facut ture pe jos, la Brutaria din sat (asa se numeste cofetaria cu de toate) si mi-am luat o bagheta calda, la Ferma din sat (asa-i zice macelariei) de unde am luat babic, kaiser si oase de vita pt. ciorba, la Fum de fag (mezelarie, carnatarie, branzarie, manccare gatita) de unde am luat branza si serbet de zmeura. Am ocolit Mega Image azi.

 

ce bine suna toate trei!!!

 

bafta tuturor copiilor in noul an scolar!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,1k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Laura, efectiv m-au trecut fiorii citind despre aceasta familie. E bine ca sunt sanatosi si se au unul pe altul. Dar e atat de nasol sa nu aive electricitate in secolul 21. Eu de aici as incepe. Au nevoie. Poate o scrisoare, un memoriu la compania de electricitate care are retea in zona. In speranta ca se aproba, eventual o colecta pentru a plati deschiderea.

 

Ma bucur pentru fata care va face cursuri de brutarie/patiserie. Am impresia ca se cauta calificarea aceasta. Stiu personal un copil pe care l-a mai ajutat mama si care a facut cursuri si acum lucreaza. Un copi lasat cam de izbeliste prin Ro cu bunicii paterni,

 

Copii nostrii sunt atat de privilegiati si nici nu realizeaza acest lucru  [:(]

 

viviana, si eu folosesc Strava intensiv. Copii la scoli au si ei conturi iar profesorii le urmaresc activitatea sportiva in felul acesta.

 

Daniela, ma bucur ca ai scapat de stres. Eu una nu as fi facut test la simptomele de care scriai. Mai e putin si e ziua ta  [flo2]

 

Roli, e chiar bine asa unul la scoala si unul acasa. Ca nu se deranjeaza unul pe altul ceva timp.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna, am început și noi scoala ieri. Amândoi sunt săptămâna asta online, dar au fost ieri prezenți la școală, la ore diferite. Ramona si-a luat manualele lipsesc parca vreo 2. Mihai încă nu.

 

Ce ma bucura este ca Mihai are ore dimineața și Ramona după masa. 

 

De mâine încep și eu serviciul.

 

Cam atât de la noi...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Daniela, cele mai  bune vesti ca esti negativa!

 

Viviana, vai....mi s-a facut o foame brusca. Sint la servici, flamanzesc pina ajung acasa si nu am nimic din cele enumerate. In weekend musai sa trec pe la magazinul romanesc.

 

Silvi, extraordinar suna campania!!! Astea sint clipe de neuitat. Nu-i bai ca nu ai facut poze...cica facem milioane de poze dar ne amintim din ce in ce mai putin pentru ca ne focusam pe facutul pozei, nu pe momentul in sine!

 

Strumph, neaparat bilet la loto. Si eu zic mereu ca imi iau si uit de fiecare data! Ma mir de ce nu castig :) :) :) 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Silvi, extraordinar suna campania!!! Astea sint clipe de neuitat. Nu-i bai ca nu ai facut poze...cica facem milioane de poze dar ne amintim din ce in ce mai putin pentru ca ne focusam pe facutul pozei, nu pe momentul in sine!

 

 

da, ai dreptate! nu am facut poze dar am niste ``poze`` superbe in capul meu. 

sper sa pastreze si fetele aceste amintiri  cat inca mai au bunicii in putere, cand sunt fara griji si se joaca cu verisoarele prin vie si prin pomi.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Laura, efectiv m-au trecut fiorii citind despre aceasta familie. E bine ca sunt sanatosi si se au unul pe altul. Dar e atat de nasol sa nu aive electricitate in secolul 21. Eu de aici as incepe. Au nevoie. Poate o scrisoare, un memoriu la compania de electricitate care are retea in zona. In speranta ca se aproba, eventual o colecta pentru a plati deschiderea.

 

.....

Cei  de la electrica Enel, sunt de o nesimtire crasa. Ei nu vor sa ia bani de la oameni pe curentul electric. Ca daca ar dori le-ar rezolva problema imediat si nu s-ar mai lovi de faptul ca nu au o adresa fixa.

 

Cand am construit casa aveam cablu tras, loc de contor, adresa, aprobari si tot a durat un an si jumatate pana mi-au dat drumul la curent.

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Laura, familia are vreo casa prin apropiere de unde poate trage curent?

Ar fi o solutie mai rapida.

Se face totul legal, va avea contor separat fata de titularul de contract.

Splitul va fi pe numele vecinului,  factura va veni tot pe numele vecinului, ei isi vor plati partea inregistrata de contor.

Iar daca vecinul se teme ca nu va plati, gasim o modalitate sa platim noi.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...