Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Visinata, afinata, cornata si alte conserve


Recommended Posts

viviana, nu au nici o casa atat de aproape. Cel mai aproape este un stalp de unde s-ar putea trage un cablu pe sub pamant, ca nu mai e nimic construit pe acolo, nu trebuie musai alti stalpi pana la ei. Mai nesimtiti decat eonul mi se par cei de la primarie. Dar nici nu stiu cum sa  ajut, nu stiu pe nimeni la care as putea apela sa se uite la dosar, sa spuna macar daca mai trebuie ceva

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,1k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

viviana, nu au nici o casa atat de aproape. Cel mai aproape este un stalp de unde s-ar putea trage un cablu pe sub pamant, ca nu mai e nimic construit pe acolo, nu trebuie musai alti stalpi pana la ei. Mai nesimtiti decat eonul mi se par cei de la primarie. Dar nici nu stiu cum sa  ajut, nu stiu pe nimeni la care as putea apela sa se uite la dosar, sa spuna macar daca mai trebuie ceva

Pana sa ajung la primarie si sa-mi dea numar postal pentru teren, in toate actele oficiale pentru electrica si gaze, am folosit numarul cadastral/numarul lotului care e in contractul de vanzare/cumparare.

Am cumparat cum ar veni teren agricol si automat la primarie l-a trecut case/curti/gradini.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Azi  20 km,, cu boxa in cosulet, Lana del Rey, Kaz Hawkins, Jurjak, Hozier si bineinteles Jerusalema  care se danseaza in sa si prietenul  meu vantul prin plete.

 

De cate ori ies asa ma intorc bine dispusa si fericita, sportul si endorfinele [aerob]

 

Foarte putini biciclisti am  intalnit, se intuneca devreme.

Aici toata luma se saluta cand se intalneste, si am niste pusti simpatici cu bicicletele, care imi zic sarumana de cate 10 ori, ca  eu le raspund de fiecare data si pe ei ii distreaza.

 

Acuma beau o visinata si mai mananc ceva ca nu cumva sa slabesc si sa imi vina toalele.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[quote name="viviana" post="8651688" 

 

Acuma beau o visinata si mai mananc ceva ca nu cumva sa slabesc si sa imi vina toalele.

 

Ca sa iti vina toalele sau ca sa nu iti mai vina?

Oricum, imi place programul tau de biciclit. Nu pare ca stai aproape de Bucuresti la ce descrii in jurul casei tale.

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ca sa iti vina toalele sau ca sa nu iti mai vina?

Oricum, imi place programul tau de biciclit. Nu pare ca stai aproape de Bucuresti la ce descrii in jurul casei tale.

M-am ingrasat si nu mai imi vin toalele. Si nici chef sa fac  ceva nu am.

As manca non-stop.

 

Din Piata Victoriei pana aici in sat sunt 22 km.

E la 8 km dupa Otopeni.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna dimi!

 

liniste la noi, ca la Viviana la tara! [:)]

 

prima zi la C a decurs foarte bine. singura profesoara  care le-a predat a fost cea de franceza, la restul orelor doar s-au prezentat si au discutat unde au ajuns cu materia in anul precedent, ce au facut in vacanta...

dar au primit teste initiale de evaluare la mate si romana dar sa le rezolve acasa, pentru ca o parte sunt oricum online. 

Mica e foarte cooperanta anul asta si merge cu drag dimineata, nu-mi vine sa cred la ce scandal facea anul trecut.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

O  sa le fie greu pentru inceput si profesorilor si copiilor. Si parintilor.

Cei care fac online, vor trebui sa invete, soft-ul, sa umble pe tableta speciala daca e cazul, daca trimit numai teme online cu ora fixa de upload tema, parintele va trebui sa invete sa verifice.

Vor fi poticneli la inceput. Mai  cade wifi-ul, mai aia, mai ailalta care nu vor aparea decat atunci cand se vor pune pe treaba. In  unele locuri vor trebui redimesionate retelele, wifi-ul. Va trece o perioada pana se va intra intr-o  rutina.

 

In prima luna o sa apara multe nasoleli, dar o sa se si invete multe.

 

Pentru mine toate astea reprezinta progres. Chiar si faptul ca omenirea trece prin asa ceva l-as vedea ca progres.

Vrem nu vrem trebuie sa ne adaptam. Adaptabilitatea e un progres.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

O sa le fie greu pentru inceput si profesorilor si copiilor. Si parintilor. ... In prima luna o sa apara multe nasoleli, dar o sa se si invete multe. ,.
O sa fie tot anul o nasoleala. Daca o tin tot anul cu scenarii si mers la scoala cu randul, va fi un an de trecut ca gasca prin apa, sau pierdut. Anii terminali vor fi afectati grav,mai ales ca, teoretic ar avea de recuperat materie din anul trecut, dar practic nu se va recupera. Nu va fi timp. Toate cele de mai sus ne-au fost explicate in sedintele cu parintii-online , desigur. Nu avem voie la scoala.  Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Maruntica de 3 ani e la gradi. Nu a povestit prea multe, dar a zis ca mai vrea

A fost singurul copil care nu a plans.

 

Se desfasoara asa:

- parintii au buline pe asfalt, in care trebuie sa stea cu copiii, la 1,5 metri unele de altele, in afara gradinitei.

- asistenta vine mascata, la fiecare bulina ocupata, pe rand, ia temperatura copilului. (eventual le implanteaza un cip de cumintenie [:-)))] )

- apoi ia copilasul de manuta si il  duce in interior.

- parintele paraseste bulina,  timp in care isi aude copilul urland.

Si tot  asa, se inainteaza bulina cu bulina.

 

Am vazut si meniul pe  zile si  ore.  M-as duce si eu la gradi cu meniul ala.

Vineri au ceai de menta si radeam cu mama copilei... se asigura cu ceaiul de menta pentru piureul de spanac de joi.

 

Azi as avea la mic-dejun lapte si paine cu unt si miere.

La pranz as manca  supa  ccrema de ciuperci si lasagna cu carne de vita si pui.

Si dupa somn,, placinta cu mere si stafide

As sari peste gustarea de ora 10, aia cu bastonase din morcovi.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...