Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Visinata, afinata, cornata si alte conserve


Recommended Posts

Asa, ca mi-a adus aminte Roxana, al meu nici manuale nu are! El face parte din generatia care din clasa I pana acum asa a dus-o, cu manuale venite la sf semestrului I sau prin semestrul II. Oricat as vrea nu-mi pot imagina ca o sa fie bine. 

 

da, anul vostru a fost incredibil de aiurit!!! sper sa continue mult mai bine!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,1k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Laura au cumparat acum parintii camera cu microfon. problema mea e ca nu inteleg ce spun copiii in clasa cu masca aia ingrozitoare. eu am gatul inflamat ,incercand sa pot vorbi cu ea non stop pe fata.

 

multumesc roxana .da, mi-au dat dirigentie. munca de titan, mai ales acum,in situatia asta de inceput de scoala. dar incerc sa fac tot ce pot.

 

L.E.

 

exista un informatician la 87 de clase. deci...va dati seama.

 

eu laptopul mi l-am cumparat inainte sa vin, din banii mei. alti prof nu fac asta.scoala nu are laptop in fiecare clasa.eu mi l-am pus in ghiozdan si am plecat ca o scolarita ieri la munca.de nu stia jandarmul ce fac pe poarta  [:D]

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am o stare urata rau din cauza de scoala, i-as strange de gat pe guvernatii care n-au facut nimic pentru copii toate lunile astea. Dar ma opresc si va las cu problemele mele. 

O sa fie bine pana la  urma. Si cu scoala si cu examenele. Noi parintii avem mai multe emotii  decat ei, ne facem mai multe probleme ca doar avem capacitatea sa privim in viitor si sa punem raul inainte.

Cateodata e bine sa lasi lucrurile sa curga asa  cum sunt, macar pentru o perioada, sa te relaxezi, ca in afara de a te ingrijora nu poti sa faci nimic.

Trebuie sa fii relaxata ca atunci cand va fi nevoie de o  decizie majora sa o poti lua obiectiv, fara stress.

 

Vei spune, poate, ca nu inteleg. Cand era Silvi in  clasa XII, a facut forma urata de mono, cu tot ce decurge da aici, ficat marit, splina, marita, oboseala extrema, febra mare, reactie urata de corticosteroizi.

Si  bomboana de pe tort, in decembrie cu 2 zile inainte de Craciun a trebuit operata de amigdale. Imi spunea chirurgul ca durerea dupa operatie este de 8 pe o scara de 1 la 10.

A recuperat, si a luat si nota buna la bac.

Nu, nu era pandemie. A fost doar ea incapacitata pentru o perioada - itti dai seama ce a fost in sufletul ei? Cata nesiguranta a acumulat?

 

Hai sa ne bucuram ca avem copii sanatosi, obiectivul nostru este sa  fie tot sanatosi la sfarsitul pandemiei.

Hai sa avem rabdare, sa nu punem carul inaintea boilor, se le luam pe rand cu calm. Copiii nostri nu au nevoie sa ne vada ingrijorarea.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Laura au cumparat acum parintii camera cu microfon. problema mea e ca nu inteleg ce spun copiii in clasa cu masca aia ingrozitoare. eu am gatul inflamat ,incercand sa pot vorbi cu ea non stop pe fata.

 

multumesc roxana .da, mi-au dat dirigentie. munca de titan, mai ales acum,in situatia asta de inceput de scoala. dar incerc sa fac tot ce pot.

 

L.E.

 

exista un informatician la 87 de clase. deci...va dati seama.

 

eu laptopul mi l-am cumparat inainte sa vin, din banii mei. alti prof nu fac asta.scoala nu are laptop in fiecare clasa.eu mi l-am pus in ghiozdan si am plecat ca o scolarita ieri la munca.de nu stia jandarmul ce fac pe poarta  [:D]

nu ai voie sa tii ora (macar din cand in cand) afara, cu distantarea  de rigoare .... fara masca la copii, pe rand, sa le auzi pronuntia?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Firma germana Biontech lucreaza intens la un vaccin...la sf.lunii octombrie/inceputul lunii noiembrie termina studiul si vor depune dosarul pt aprobare...vor sa-l produca impreuna cu Pfizer (dar au rezervat si la Novartis capacitate de productie)...au 29mii de persoane care participa la studiu, in 129 centre....70-75% rezultate pozitive, fara reactii adverse majore....vaccinul tb facut de 2 ori, a 2a doza dupa 3 saptamani. 

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...