Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Visinata, afinata, cornata si alte conserve


Recommended Posts

  • Răspunsuri 1,1k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Da, o hahalera de om. 

Ce ma enerveaza pe mine: cine l-a dat in gat cu filmarea, nu a facut-o pt ca ii pasa de copil, ci pt a-i compromite astuia campania electorala. Adica o lupta electorala murdara, nu o grija fata de un copil agresat.

Asa cum a fost cu Basescu si cu copilul ala caruia i-ar fi dat o palma in 2004... vine nu stiu care in campania din 2009, dupa 5 ani si il demasca. Pai denunta-l atunci, cand ai vazut fapta!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ce liniste pe aici! Nu prea sunteti vorbarete azi. Am venit eu sa trancan, ca tot ma doare capul. Mda.. tot ma doare de imi vine sa il dau de toti peretii.  [bang]  O sa iau ceva pastile sa vad daca ma mai lasa. Mi-e si un somn de numa` ca iar nu am dormit de la 2.30 cand m-am trezit sa merg la baie si apoi am stat cu ochii pe pereti de cucuvea ce sunt. Uf m-am saturat de starea asta si ultimele stiri nu ajuta nici ele... Vad ca au anuntat deja azi mai multe judete in lockdown, se extinde pe zi ce trece. Ne paste lockdown no 2 cat de curand si in Londra, clar nu scapam! Cresc cazurile pe zi ce trece. Am uitat sa iau hartie igienica!  [:D]

 

Am fost la brutarie in cartierul vecin, pe jos printre case. Ce frumos a fost! O zi de toamna placuta, cu ceva vant, soare, frunze ruginii, anomene prin gradini, copiii chiuind prin parcuri. [il]  Mergeam si ma gandeam la primul lockdown cand nu se auzea nimic, o liniste totala, doar pasarelele ciripind. Acum Londra e inapoi in verva, dar pana cand? 

 

Sophia e tare fericita la scoala, in fiecare zi vine cu tolba plina cu povesti. Nu are aer cand povesteste de pritenii ei si ce au mai facut prin pauze. Ma bucur tare mult pentru ea, stiu cat de mult i-au lipsit. Daca se inchid iar scolile nu stiu, o sa fie cred un soc si mai mare decat primul lockdown. Sper sa nu fie nevoie, tot zic astia ca scolile se vor inchide ultimele. Om trai si om vedea, noi sa fim sanatosi!

 

Pe maine am rezervat masa la un pub sa serbam daca ieri a fost zi de munca, macar in weekend sa bem si sa ne veselim  [alcool]  Ieri a fost aniversarea casatoriei noastre, varianta romaneasca. Noi avem 2 versiuni!  [:-)))] Tot ieri a fost Sf. Sofia. Pfii numai de sarbatorit avem. Daca e vreme buna il rog pe Mr. sa ne duca la admirat culorile toamnei hai hui pe dealuri. 

 

Am pus sa coc niste vinete si ardei, fac salata si putina zacusca. Plus am pe foc fasole sa fierb sa fac o iahnie, cu mult usturoi cum ne place noua, inclusiv Sophiei.  [clo]  Ea care nu se atingea de fasolele mele usturoiate, acum ne batem pe ele  [:-)))]  S-a mai dat pe brazda mandra mea, mananca mai diversificat si macar incearca ce mai gatesc eu. I-a placut mult si i-am facut de vreo 2 ori deja ciulama de pui cu ciuperci si smantana. Ultima reduta va fi mamaliga, sa nu o vada. Zice ca e boring?! [help]  Aseara se lingea pe buze asa buna a fost ciorba mea si mi-a spus: I like to be a bit romanian?  [fri]  [:-)))]  

 

Ma duc la vinetele mele ca acusi le ard pe toate. Mai trec eu mai tarziu pe la voi.

 

[fuga] 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Strumf, La mulți ani fericiți și vouă și Sophiei! [s] [s] 

Ce bine că Sophia s-a mai dat pe brazdă cu mâncărurile! Referitor la mămăligă eu când vreau să o fac mai ne-boring așa :), pun în loc de apă lapte combinat cu smântână (din cea fermentată). Iese mai deosebită, mănâncă și al meu care nu e fan mămăligă :). Sper să te lase durerile de cap  [flo2] .

 

Și eu aștept ora 5 să termin programul, am o instalare de făcut și văd că nu mă sună clientul să îmi spună că mă pot conecta.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...