Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Visinata, afinata, cornata si alte conserve


Recommended Posts

Mai eu u nu stiu ce sa fac.

 

Soacra mea e din ce in ce  mai rau.

Are dementa vasculara, face mici infarcte cerebrale, insufiecinta  cardiaca - nu mai poate merge nici 2 metri asa de tare gafaie si oboseste.

 

Trebuie sa ii gasesc pecinneva care s stea cu ea.

Dar asta ar fi o problema mai mica.

 

Problema mare e:

Socru a murit in martie. Locurile la cimitir sunt exclusiv  pe  numele lui.

in caz de nevoie ca sa o inmormantam acolo (unde e si socru si mamma ei, si fetita ei), trebuie facuta succesiune.

Nu se  poate face succesiune fara CCS.

Aveti idee ce as putea face in situatia asta? In afara de ideea de  a-mi da CCS de acolo procura sa-l reprezint la  succesiune.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,1k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Viv, imi pare rau..multa sanatate soacrei. 

 

Daca iti face CCS procura, sa nu uite sa puna apostila pe ea..o poate face in romana, apoi traduci tu apostila in tara...eu asa am facut mereu cu procurile aici (luat model de pe net, facuta procura in romana la notariat si pusa apostila). 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am intrat repede sa va urez weekend fain.

 

Strumphi, la cat mai multi ani fericiti impreuna si sa va traiasca mandra  [artif] iar tie sa-ti treaca durerile de cap cat mai repede.

 

Azi am facut la pranz pizza: pt Marco cu ton, pt mine cu anchois si usturoi (o capatana intreaga [:D])..e un blat pt amandoi, eu mananc 1/4, el 3/4.

Am facut si pt saptamana viitoare o ciorba taraneasca, cu carne de vaca...miroase asa de bine in casa..am pus leustean din ghiveci  [:)] pisicii i-a placut mirosul, m-a lins pe degete de numai.

 

Aseara am fost la manichiura, am unghiile negre  [ph34r] 2 au sclipici negru..sunt frumoase, nu le-am mai facut de mult negre.

 

Pe mandra o doare in dreapta, sub coaste...o sa-i fac luni programare la medic, azi are program scurt.

 

Mai devreme au venit cu umbrela pt gradina...au uitat suportul  [batcap] adica au adus doar palaria..au plecat sa aduca si suportul, firma e intr-un oras la 15 min de noi...asa ametiti  [alcool]

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Viviana, poate ajută un certificat de calitate de moștenitor? Dacă am înțeles eu bine CCS are un frate în București, el poate cere la un notariat eliberarea unui astfel de certificat (nu presupune dezbaterea succesiunii, ci doar stabilirea calității). Trebuie întrebați cei de la aministrația locului de veci dacă ajută un astfel de document, având în vedere situația.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...