Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Visinata, afinata, cornata si alte conserve


Recommended Posts

Bună dimineața și de la mine!

 

Mihaela, îmi pare rău că citesc că ești dezamăgită, să știi că eu te citesc cu plăcere. Sper să te lase durerea de umăr și îți țin pumnii pentru noua poziție în laborator.

 

Roli, îmi pare rău de pățania cu Andrei.

 

Viviana, sănătate multă prietenilor cu covid, sper să treacă fără urmări. E destul de devreme să fie de la școală, așa cred (trebuie ținut cont de zilele de incubație, nu apar simptomele imediat).

 

Fleur, sănătate multă prietenei!

 

Silvi, refacere rapidă Crinei, să-i treacă vânătăile!

 

Velvet, sper să găsiți cât mai repede soluțiile tehnice pentru școală, îmi închipui că nu e ușor dar sunt convinsă că se va regla în timp (se tot testează soluții tehnice, unele care merg vor fi ”popularizate” cumva printre profesori și elevi).

 

Ieri a fost ziua mea și ca niciodată nu am pregătit absolut nimic, nici măcar un tort mic nu mi-am făcut :), ceea ce a fost tare straniu :). Am ieșit în schimb cu al meu și cu o prietenă pe o terasă să mâncăm pește și midii, a fost o zi superbă de toamnă. Încă e cald dar toamna e aici, deja se simte.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,1k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

 

 

Eu sunt emoționată și puțin stresată...am primit “oferta” sa preiau șefia Secțiuni de biochimie in laborator. Șefa de acum iese la pensie și m-a luat deoparte sa îmi spună ca și-ar dori sa aplic, ma va susține. Am sentimente împărțite. Dar dacă nu îmi asum riscul, nu voi știi niciodată cum e...și nu cred ca se va mai ivi o alta șansa. 

 

 

 

eu zic sa iti asumi riscul, sunt sigura ca te vei descurca! 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Daniela, multi multi ani frumosi!!!!  [flo2]

 

Va multumesc de incurajari. O sa ma plang pe aici cand va veni vremea :)). Daca eu voi fi "aleasa" voi merge 6 luni in paralel cu sefa ce se pensioneaza, sa invat ce am de facut. Dar asta asa, de prin ianuarie. Inca nu au anuntat postul intern, va fi probabil prin octombrie.

 

Noi saptamana viitoare schimbam la job sistemul informational (de date?), e o pregatire imensa, sunt niste amanunte care precis ne scapa si suntem in focuri pt asta. Vom avea o vreme mult de munca (remisele actuale nu vor mai fi valabile dar se vor putea folosi si va trebui sa le inregistram manual, ceea ce va fi o munca extra) dar apoi speram sa ne reduca mult din munca (majoritatea analizelor vor fi cuplate acum la sistem si cu autovalidare). De doi ani se lucreaza la el...abia asteptam cu totii. Avem cel mai vechi sistem informational din Suedia, in laboratoare. E din 1991...si multe din autovalidari nu s-au putut implementa din acest motiv. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hello,

 

dupa un weekend minunat, calduros, aventuros si plin de veselie, azi ma simt obosita si am o gramada de chestii de facut si rezolvat. Le iau incet ca nu au intrat zilele in sac. [biz] Macar ma bucur ca nu ma mai doare capul asa rau. De ieri parca m-a mai lasat, am luat doar de 2 ori pastile, nu de 4. 

 

Multumim frumos de urarile pentru aniversarea noastra si a Sophiei. [flo]  [flo2]  Am fost plecati aiurea pe dealuri si sambata si duminica sa admiram culorile toamnei. A fost tare placut, cald si frumos. Sambata ne-am dus in Cotswolds la pub pentru pranz si dupa am hoinarit satele si admirat casele, iar ieri am fost in niste gradini la sud de Londra si apoi ne-am dus la pub pentru cina. Iar a condus Mr. sute de mile in 2 zile, dar e obisnuit de acum. Traficul a fost cam infernal, de mult tare nu am mai vazut atata trafic. Am stat si sambata si duminica in niste traffic jams pe autostrazi ..pfiii  [alcool]  Nu stiu de unde au iesit atatea masini deodata?! Anyway, am mancat, baut, petrecut, ras si chicotit de am uitat si de aglomeratii si de lockdown no2... si tot, si tare bine a mai fost. 

 

Eu tot tastez aici de dimineata si tot imi apare mesaj... 7 mesaje noi adaugate, 9... azi nu am spor la scris [:-)))] Mi s-a racit si cafeaua de cand tot ma chinui sa termin de scris. Mi-am adus aminte ca e ziua nepoatei mele din Tenerife, m-am conversat si cu ea si sora mea pe whatsapp, ba si soacra a avut o dilema si m-am conversat si cu ea. Pana termin sigur mai apar vreo 10 mesaje ori darama vecina casa. S-a apucat de remodelat nu stiu ce si e atata galagie  [smulgpar]  Nici nu muncesc toti de acasa acum si ea sparge peretii... 

 

Sa ma duc la posta si supermarket sa scap de galagie pentru o ora macar.  [zirea]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...