Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Visinata, afinata, cornata si alte conserve


Recommended Posts

Daniela,la multi ani fericiți!

Mihaela, acum vreo câțiva ani sotul meu avea o durere de cot groaznica, i a facut cortizon si  de atunci nu a mai avut dureri.

Si eu zic ca e o oportunitate sa iei job ul. Nu te speria de challenges ...

Strumph, f frumoasa ieșirea

Roli, ce mesaj urit!

Marion , la noi cred ca s ar închide scoala daca ar fi cazuri active. Începem si noi metoda hybrid dupa 5 Oct.

Viviana, si noua Pepper cand era mic ne a ros antena TV. 

Ella, o sa pun și eu pe tata sa imi trimită eugenii.

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,1k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

E asa frumos afara de nici nu zici ca e Septembrie. [hippi]  Dimineata era ceata, a fost frig peste noapte dupa ziua de ieri cand am avut 27 grade. 

 

Zilele astea frumoase de vara indiana imi aduc aminte de nunta noastra in Romania. Ne-am cununat la munte si am avut emotii ca va fi frig si urat. Rochita mea era fara maneci si cam decoltata [8D] , imi cumparasem un sal sa imi pun pe umeri in caz de frig si ploaie. A fost o zi superba, am asa multe amintiri placute de atunci. Dupa ce am ajuns de la biserica la pensiune, am inchiriat toata pensiunea si am fost doar noi cu familiile, bucatarul pensiunii ne-a asezat mesele afara si am mancat si dansat pana s-a lasat noaptea. Pensiunea departe de sat langa marginea padurii si copacii cu frunzele aurii, soarele bland de toamna dupa deal... [il]  A fost o zi frumoasa, cu oameni dragi alaturi, dintre care 3 deja nu mai sunt. Imi aduc aminte ca din intamplare, cam mai tot in viata mea pana acum, am ales 17 Septembrie pentru ca toata vara am asteptat dupa socri ca el nu putea sa vina pana atunci. Cand i-am spus surorii mele, nasa de cununie, data sa mearga sa vorbeasca cu preotul, m-a intrebat daca stiu ce zi e 17 Septembrie? Mi-a spus ca e chiar Sfanta Sofia si nu se putea nimeri mai bine, mai ales ca am botezat-o si pe Sophia atunci. 

 

===

 

daniela, iti mai zic odata La multi ani! [s] de ce nu ai facut tort? caloriile nu conteaza la o asa zi frumoasa! 

 

mihaela, ce rau imi pare ca inca te supara umarul. Mult succces cu noua oferta de job!  [flo2]

 

otilia, doar o veverita? hai la mine sa vezi cate sunt si ce obraznice-s!  nu pot sa plantez nici un bulb de floare in gradina ca tot scot si mananca!  [smulgpar]

 

ella, ai mancat iepurele dupa ce l-ai tinut in casa ca pet?  [fri]  

 

roli, vai! eu sigur aveam nevoie de pampers de il vedeam pe Marinel la 200m!  [ups]  bine ca au fost ok baietii si nu au patit nimic! phew... mai au curaj sa iasa pe camp accum cu cainele?

 

antmil, te-ai vopsit?  sambata la pub Miss a declarat ca imi face programare de urgenta la coafor ca prea albesc  [alcool]  [:-)))]  i-am spus daca nu ii mai place de mami sa isi caute alta  [:D]  in Octombrie implinesc un an de cand nu am mai dat pe la coafor si nu-mi pare rau, vad ca numai mandra mea are o problema cu parul meu alb.

 

Silvi, oare scrisoarea mandrei mele s-a pierdut pe drum? Imi pare rau ca si-a julit Crina genunchii! [flo] Eu cand si-a zdrelit rau de tot Miss genunchii i-am pus crema si pudra baneocin si imediat s-a vindecat... era carne vie! Nu stiu cum a reusit, dar tine minte si acum ca i-a pus mami creme si pudra romaneasca de au facut minuni  [:-)))]

 

rox, ce bine ca merg pruncii la scoala!  [pk]  invata amandoi de dimineata?

 

Ioana, tu ce mai faci? nu ne mai zici nimic de voi?

 

Amina, am salvat si eu linkul cu tocanita. Mi-e foame! [pofticios] am scos sa fac o placinta cu praz, bacon si ciuperci... 

 

viviana, imi pare rau de soacra si sper sa rezolvi cumva cu actele cat mai curand. 

 

michelle, cum e la voi cu focurile? sper ca sunteti ok!

 

Laura25, ce tort faci de ziua ta? visinata-i pregatita? [cheers] 

 

velvet, mult succes si acomodare usoara! foarte mare scoala aia unde predai! aici sunt cate 2 clase pentru fiecare an de la reception pana in year 6 si tot mi se pare o scoala mare!

 

anja, tu tot in meetinguri? cum se simt parintii tai acolo la voi?  [:)]

 

Nu mai stiu ce am citit, ma doare iar capul rau de tot si m-a mai luat si mandibula pe partea stanga, aia de e sarita de pe fix... ca stapana  [mariaj]  nici nu stiu de ce pentru ca nu am mancat nimic!

 

Fug sa mai intind o tura de rufe la soare si sa fac placinta aia ca mi-e foame! 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

hello, scriu ca ma trage Strumph de maneca [:)] [flo2] ! Da, tot in meetinguri, si nu prea am timp mai de nimic. Cu ai mei, e OK, incepem sa ne intram in ritm. Se cam plictisesc, caci aici la mine viata este usoara, si nu prea au preocupari. Am depus actele pt obtinerea de numar personal suedez, sa vedem daca reusesc. Vor sa mearga sa o viziteze si pe sora mea, asa sa mai schimbe aerul.

La noi zile frumoase de toamna, insa nu chiar asa de calduroase ca pe alte meleaguri.

Vad ca inceputul scolilor este o provocare mai peste tot, insa la noi inca nici-o drama, sa vedem cum va fi mai spre iarna. Eu inca nu pot zice, asa ca Miha, ca am baieti ff constiinciosi [batcap]Sunt ei ceva silitori, dar nu dau pe afara. S-or mai maturiza dupa ce s-or insura [pk] .

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am bagat placinta la cuptor. Cine vine la cina?  [yum]

 

Mr. inca munceste, Sophia e cu nasu` in carti. I-a ajuns o carte comandata de Nick acum foarte mult timp in urma, a unei autoare tare indragita de ea. Tare bucuroasa mai e ca are si autograf si doar 500 au fost semnate, a ei a 19 a. Am fost acum vreo 2 ani la un Q&A aici in Londra si am intalnit-o, tare tare simpatica doamna. 

 

Sambata cand am revenit din Cotswolds am trecut pe la magazinul romanesc sa imi iau niste branza sarata ca vor ai mei saratele si pe langa branza am mai bagat in cos si alte minuni. Eugeniile nelipsite, dar ciocolata Rom favorita lui Mr. Nu mai zic de 2 sticle cu vin, carnati si ce s-a mai prins de mana mea in fuga mare ca eram singura duda din tot magazinul care purta masca?  [bang]  

 

Espressorul meu da semne de duca, in weekend m-am luptat cu el ca nu imi mai dadea drogul cel de toate zilele.  [hot]  [:-)))]  L-am curatat cu solutie speciala pentru calcar, am cumparat filtru nou... acum merge, dar nu stiu pana cand. Daca o sa trebuiasca sa imi iau unul nou, o sa imi iau un bean to cup  ca de mult tot zic sa il schimb dar nu ma indur, plus ca e o caruta de bani. 

 

Mi-am mai comandat si taietor de ala special pentru saratele, ca sa nu le mai fac la cutit sau pizza cutter. A ajuns azi dar e o porcarie chinezeasca, nu stiu daca o sa faca vreo treaba. Trebuie sa rog pe cineva din Ro sa imi trimita unul, aici nu gasesc ori nu stiu eu cum ii zice in engleza?  [batcap]

 

daniela, cum adica le lupti cu tortul? Nu exista asa ceva! Domnul tau nu mananca dulce? Vecini nu ai? [nebu] 

 

mihaela, pe tine de ce te doare mandibula? A mea e sarita de pe fix din Decembrie 2018 si trebuie operata, altfel nu revine pe pozitie. Cel mai nasol RMN ever a fost ala cand a trebuit sa stau cu gura cascata in diferite pozitii, fara sa respir secunde bune la rand.. cam vreo ora si ceva. Horror!  [fri]

 

Marion, cred ca si la noi in curand nu mai testeaza copiii sub 12 ani pentru ca deja e scandal mare ca nu fac fata cu testarea si dau vina pe parintii care duc copiii la test la fiecare muc. 

 

Fleur, la voi in Canada cum e situatia cu covid ul? La noi cred ca ne baga ceva restrictii de maine. Sper doar scolile sa ramana deschise asa cum au tot promis. Eric cum se mai simte? 

 

Anja, eu trag de maneca pe toata lumea ca-s nevorbita [:p]  [:-)))]  eu vorbesc la pereti cand barbatul munceste, copilu` la scoala... am si eu meetingurile mele foarte importante [clo]  [:-)))]

 

Gata trancaneala si hahaiala, desi am o stare nervoasa de la dureri si ganduri, joi trebuie sa merg la spital iar la RMN ul ala... uh! M-a mai luat si mandibula azi, nu imi ajungeau durerile de cap si solduri si restul cele vechi, cele de toate zilele... 

 

Fug sa strang trupa la masa! [pofticios] 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am bagat placinta la cuptor. Cine vine la cina?  [yum]

 

Anja, eu trag de maneca pe toata lumea ca-s nevorbita [:p]  [:-)))]  eu vorbesc la pereti cand barbatul munceste, copilu` la scoala... am si eu meetingurile mele foarte importante [clo]  [:-)))]

 

Iar la mine e invers. Vorbesc aproape non stop de la 7.30 pana seara. Cand termin, nu vreau decat liniste!

 

Ce placinta? Vreau idei!

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Srumphi, Mie imi place placinta aia  a ta.

Visez sa ajung in vizita la: Strumphi, Ella, Antmil, Michelle (pentru sot - face niste chestii din ffructe de mare) sa stau asa vreo 2 zile si sa imi prepare ele 6 mese  diferite. 2 mic-dejunuri, 2 pranzuri, 2 cine,  sa nu-mi spuna dinainte meniul. Scoal-te masa pun-te masa. My secret dream.

Si cine se mai inscrie sa ma primmeasca....

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...