Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Visinata, afinata, cornata si alte conserve


Recommended Posts

  • Răspunsuri 1,1k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

 

Laura25, ce tort faci de ziua ta? visinata-i pregatita? [cheers] 

 

 

 

De ziua mea fac "tort cu ciocolata si cirese negre" de la cofetaria Magic Cake. Nici macar nu dau eu comanda, il primesc cadou din partea firmei (cand e ziua unuia din angajati firma ii da cadou tort si flori sau o sticla de ceva). Eu am mai povestit, nici tort "din cutie" nu am fost in stare sa fac. Nu ma bag unde nu ma pricep.  Daaar, daca vrei sa discutam despre visinata, oricand cu placere!   [:-)))] . Am scos-o la degustat sambata .Eu in fiecare an cand incep  "magia" fabricarii  "-atelor" spun ca nu se umbla la damigeana pana de Craciun si apoi sunt intrebata cand scot la degustat "dar e Craciunul deja?!" . 

 

M-ai intrebat mai in urma de copii, cum le place la scoala . Citez:

- Nu imi place!

- De ce? 

- Pentru ca e  ... scoala!?!? Dhaaa! 

 

Deocamdata au intrat doar online, e greu de interactionat, nu se aude f clar, e foarte obositor sa stea 6 ore concentrati la ce se vorbeste in clasa, sa raspunda (chiar daca nu inteleg f clar intrebarile), sa aiba tracul vorbitului de la distanta. Au inceput in forta cu recapitulari, teme la toate materiile importante in fiecare zi. Na, nu e usor , mai ales dupa 3 luni de pregatit doar examenul de sfarsit de clasa a 8-a, apoi 3 luni de pauza totala. Abia asteapta sa mearga , fizic, in clasa, sa interactioneze si direct cu profesorii si colegii. Au deja cativa profesori pe care au declarat ca nu ii plac deloc, cativa care chiar le plac , restul sunt "mmm, ok...".  Ma bucur ca sunt seriosi si atenti si lucreaza, citesc, chiar daca stiu eu unul care declarase ca el nu face nimic pana in clasa a 11-a cand poate se apuca de invatat pt BAC. 

S-au inscris amandoi la clubul de robotica, Rares la departamentul de design (fac design 3D intr-o aplicatie pt piesele componente ale robotului, apoi le imprima si trec la asamblare) , Bianca la social media si public relashions (au de cautat sponsori, intretinut paginile de facebook, instagram, de facut sigle, afise, de organizat vizite in scoli in care isi prezinta robotii si realizarile, etc) . Deocamdata e singura activitate extrascolara. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

neatza,

 

Mihaela, sa nu lasi sa treaca pe langa tine oportunitatea asta. Ai trecut tu si peste mai dificile. Vei reusi si acum.

 

====

 

Aseara m-au  impresionat prietenii Silviei din copilarie. Unuia dintre ei i-a murit mama si ceilalti ca sa-l sccoata din ale lui, sa-l ajute sa se relaxeze, l-au  adus aici, au stat pe  terasa,  in  curte, au venit cu mancare si sticle cu apa, cu masca, si-au pus masca cand au intrat in casa sa  se spele pe maini, au stat distantati, au purtat masca si in masina, s-au dezinfectat.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna ziua!

 

Miha, multumesc pentru grija. C e bine cu piciorul. I s-a facut o coaja si se mai zmiorcaie dar e bine. A fost aseara la antrenament chiar.

 

Otilia, ai tu doar trei dar cum fiecare are un program, altul. In plus ai si tu treaba ta, munca, casa etc...cred ca e destul de greu. eu am doar doua si am si ajutor, nu stiu ce m-as face fara dna T.

 

Strumphy, scrisoarea nu a mai ajuns la noi...C chiar imi spunea ca Sophya a inceput scoala si de asta nu mai are timp. 

mai ai placinta? nu am ajuns la cina...vin acum, la pranz!

 

Viviana, imi place cum suna dorinta ta secreta. daca e strict vorba de mancare te invit la tara, la socrii mei, amandoi bucatari. cea mai buna mancare din lume e la socrii mei acasa! 

eu daca ar fi sa merg in vizita la pinguini as merge pentru locurile in care stau  nu pentru mancare.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...