Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Visinata, afinata, cornata si alte conserve


Recommended Posts

  • Răspunsuri 1,1k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Aha, Ok. Nu știam ca e așa cu Netflix. 
 

Seara buna! 
 

La noi s-au apucat ieri de renovat baia de jos. Abia aștept sa fie gata. Va fi cel mai modern loc din casa, pe 5 mp2. :)) 

 

Mâine sunt liberă și mi-e ciuda ca nu pot sa ma odihnesc...săptămâna viitoare am câteva zile de concediu și la fel, nu ma voi putea odihni...cred ca voi merge sa ma plimb și sa stau undeva pe malul marii, se arată vreme buna și calda. 
 

Seara liniștita! 
 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bună dimineața!

 

Strumf, țin pumnii să fie totul în regulă!  [pup]

 

Mihaela, spor la re-modelat baia.

 

În altă ordine de idei, am văzut-o aseară pe primărița Firea la Antena 3, era pământie și se victimiza de numa', cum a vrut ea să facă treabă și nu au lăsat-o alții [alcool] . Sper să scape Bucureștiul de ea.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bună dimineața!

 

Strumf, țin pumnii să fie totul în regulă!  [pup]

 

Mihaela, spor la re-modelat baia.

 

În altă ordine de idei, am văzut-o aseară pe primărița Firea la Antena 3, era pământie și se victimiza de numa', cum a vrut ea să facă treabă și nu au lăsat-o alții [alcool] . Sper să scape Bucureștiul de ea.

Nu cred ca scapam de ea.

De data asta Basescu este un mare nenorocit, alaturi de Barna.

Pentru primarie s-au inteles sa se uneasca  toata dreapta, candidat unic. Barna  nu a vrut cu  niciun chip  sa puna pe lista un consilier de la partidul lui Base, PMP. Orban a tacut.

Atunci, ca sa se razbune, Basescu candideaza singur si rupe  9%  din voturile pentru Nicusor Dan.

A ajuns Nicusor Dan, la adevarul live, sa se roage de oameni ca votul pentru Base, sa i-l dea lui ca  are sanse sa o darme pe Firrea, spunnd ca el nu are nicio  vina in tot ce s-a intamplat pe la spatele lui, ca  nu a participat la negocieri.

 

Asta nu mai e politica, e cacanareala.

 

Basescu a spus că nu are niciun regret pentru intrarea în competiția pentru Primăria Capitalei. "Dacă vor un vinovat să îi întrebe pe Orban și pe Barna de ce au refuzat un partid care face 10% în alegeri. Ar fi fost procentele lui Nicușor".

 

cu alte cuvinte, daca voi nu ma  vreti, nici eu nu va vreau si va si o trag pe la spate, ca  sa va arat ca  pot. Mi se rupe de Bucuresti!

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Viviana, eu nu am urmarit cu atentie ce e intampla in Bucuresti, inteleg ca politica inseama compromisuri si prostitutie. Dar, personal, faptul ca nu au acceptat sa sustina oameni care i-au tinut trena dnei Firea sau care au furat cot la cot cu psd-istii ma face sa ii plac si sa ii votez pe USR-isti.

 

De 20 de ani ne plangem ca toti politicientii sunt la fel. Acum, cand apare un partid care nu vrea sa ia traseisti, sa faca o multime de compromisuri si sa accepte hoti si corupti doar ca sa castige voturi , nu ne plac si continuam sa ne plangem ca "toti sunt la fel" si  "nu avem cu cine vota". Nu zic ca sunt rupti din stele, au si astia destule probleme, dar macar sunt altii, nu aceeasi. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Vaaaai, ce “politica” de 2 lei! Eu speram ca alegerile astea sa fie altfel, părea ca lumea a înțeles ca vor sa scape de PSD...și totuși, cei care îl Votează pe Basescu, de ce îl Votează știind ca astfel câștiga Firea? Mare prostie...

 

Azi sunt liberă dar trebuie sa plec de acasa. E aici băiatul (un tinerel frumușel, cam ca și Jim așa îl chema?) lui Strumphi, dar blond cu ochi albaștri) și bocane, sparge, aspira...e gălăgie și nu îmi place deloc. Noroc cu vremea buna. Ma sui in mașina și iau și aparatul cu mine, poate prind ceva locuri faine de fotografiat. 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Viviana, am văzut candidatura lui Băsescu și mi se pare și mie o mișcare de doi bani. În plus Băsescu are procesul cu CNSAS, care nu e finalizat (pe fond instanța a dat dreptate CNSAS-ului). Eu am înțeles că nu s-au luat la ceartă de la un consilier, ci de la Mihai Neamțu, care ar fi vrut să candideze la un sector (dar poate am înțeles eu greșit, recunosc că nu am urmărit problema în detaliu). Oricum Neamțu este foarte nefrecventabil, dă extremismul valuri-valuri afară din el.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Laura, din pacate pe mine, ca bucurestean fara apa calda, cu poluarea cat  casa, cu  aglomeratii infernale, cu parcuri si paduri oferite magnatilor imobiliari, cu un pasaj Ciurel ineficient cu bretele inguste incat autobuzele trebuie sa se urce pe trotuar ca sa poata lua curba, ma intereseaza sa scap de cel mai prost primar pe care l-a avut bucurestiul in ultimii ani.

 

Ca alegtor si sustinator mi-am pus sperantele in Barna si PNL. Si nu ma intereseaza. Trebuiau sa se faca frate cu dracul pana treceau puntea.

Nu au facut-o. Si asta inseamna ca daca iese tot Firea, Barna si Orban au facut ceva pe votul meu care a spus clar: investesc in voi incredere, investesc  4 ani din viata mea numai sa ne scapati de PSD singurul mod in care Romania, Bucurestiul pot intra pe un fagas normal.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...