Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Visinata, afinata, cornata si alte conserve


Recommended Posts

  • Răspunsuri 1,1k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Predarea sincrona ar fi eficienta cu adevarat daca as avea si altceva in afara de laptopul meu cumparat de mine inainte sa vin aici. De la scoala nu s-a dat nimic.doar parintii din clasa mea au cumparat o camera .sa se vada si auda mai bine .in rest,sunt dati,cand si daca vorbesc f tare.nu se aude.nu se vede la tabla,etc...da eu ma omor in continuare  [xx(] desi sunt bagata in aceeasi.oala.asta le-am.scris si parintilor aseara.

 

miha  [il]  cat de minunati sunt!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Velvet, îți trebuie un sistem de amplificare a sunetului, un microfon bluetooth, ceva. Nu știu exact ce. Ar trebui să fie un tehnician în informatică în scoală să vă ajute.

 

În condițiile date, de care vorbești, nu mă miră cä unii profesori au ales să predea asincron. Cànd școala/ municipalitatea/guvernul sau cine e responsabil de școli nu asigură profesorilor echipamentul informatic în clase, nu ai cum să i obligi pe profesori să și folosească laptopurile proprii. Nu ai cum, nu e etic, e ca și cum ai cere zidarului să vină cu mortarul și cărămizile de acasă. Că unii o fac benevol, bravo lor, ar trebui apreciat și gratificat financiar efortul lor. Mai există salariile și gradațiile de.merit? ( care pe vremea mea erau o mare porcărie, acordate clientelar de directori și inspectorate)

Nici într un context de școală exclusiv online, nu este etic ca profesorul să fie obligat să și folosească pc ul personal și conexiunea lui internet care în multe cazuri nu e nelimitată.

În fine, m am întins, este altă discuție.

 

La noi e vreme de vară și culorile toamnei au explodat. Copilul a avut ultimul meci de fotbal afară, au jucat f bine, echipa lui a câștigat toate meciurile sezonul ăsta. Dar a fost și cumva trist, anul ăsta fără festival la final, fără trofee, fără poze. Am făcut noi părinții câteva poze echipei.

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc.

Pana la urma am pus podet si de acolo...

Lucrez cu cineva pe mărci. Am  avut niste clase  de  produse si produse carora a trebuit, printre altele,  sa le gasesc traducere. Citind din literatura de specialitate am gasit pentru 99% da, duckboard nu imi dau sema care ar  fi traducerea  corecta.

 

Am trecut cu rosu podet si sa faca persoana traducerea daca stie.

 

 

Edit: de exemplu mats for infants playpens se traduce  covorase pentru tarcuri de bebelusi

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...