Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Visinata, afinata, cornata si alte conserve


Recommended Posts

Am inteles. In fine, tot mi se pare absurd. Mi se par bani aruncati aiurea, cu organizarea alegerilor de 2 ori, in cazul in care iese "mortul".

Am inteles ca lumea l-a iubit, dar ii puteai consti memoria altfel, nu "alegandu-l".

E absurd, dar a fost vointa satenilor si modul lor de a-l omagia. Foarte  haios si dragutz de altfel.

De  unde era sa se stie la momentul tipararii buletinului ca un  candidat va muri?

De unde  era sa stie organizatorii ca primrul ales in Sadova o sa faca infarct in  noaptea alegerilor.

 

buletinele de vot sunt tiparite pe hartie speciala, au regim special, paza speciala, sunt sigilate. Nu  le tiparesti si umbli  la ele  asa...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,1k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Eu nu inteleg cum Dumnezeu se poate asa ceva, e o anomalie pana la urma sa existe pe buletinele de vot candidati decedati.

Ok, daca a decedat candidatul dupa tiparirea buletinelor de vot, normal ar fi fost refacerea buletinelor si amanarea alegerilor locale.

 

Din ce am înțeles se refac alegerile doar dacă cel decedat câștigă. Cum e cazul acum. 

 

Dacă fostul primar nu ar fi fost votat de concetățenii lui și ar fi fost votat altcineva nu avea sens să se reia alegerile.

 

PSD a tras tare să fie ales decedatul ca să poată nominaliza alt candidat, la reluarea alegerilor.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Stiu, am inteles. Nu puteau sa le retipareasca imediat. Dar decalau alegerile cu 2-4 saptamani, incat partidul sa aiba timp sa inclocuiasca candidatul decedat, omul sa-si prezeinte propiectele, programul si organizai alegerile o data si aia e, fara cheltuieli inutile.

Cu cel care a facut infarct e altceva, a facut dupa terminarea alegerilor, deci era in viata in momentul votului, pe cand Aliman din Deveselu era mort de vreo 10 zile...

E absurd, dar a fost vointa satenilor si modul lor de a-l omagia. Foarte  haios si dragutz de altfel.

De  unde era sa se stie la momentul tipararii buletinului ca un  candidat va muri?

De unde  era sa stie organizatorii ca primrul ales in Sadova o sa faca infarct in  noaptea alegerilor.

 

buletinele de vot sunt tiparite pe hartie speciala, au regim special, paza speciala, sunt sigilate. Nu  le tiparesti si umbli  la ele  asa...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Intrebare: Daca un buletin de vot nu este pus in urna care trebuie, pateste ceva? Sau pur si simplu la numaratoare este pus unde trebuie si se numara normal, cu celelalte? Vot valabil exprimat, stampila pusa intr-un singur chenar. Banuiesc ca se numara, nu prea are de ce sa fie anulat.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

Ioana, sănătate, să treacă tusea. Voi purtați mască la birou, de fapt nici nu mai știu saxă lucrezi la birou sau acasă? Ce maaaari s-au făcut fetele! Patricia are așa, o față matură și visătoare.

 

 

Lucrez de acasa din 16 martie. Desi nu au fost obligatorii, am purtat masca mereu tunci cand am mers in magazin/ piata/ zone inchise si chiar si pe strada daca era aglomerat. Am mers o juma de zi in birou sa imi repare ceva la laptop, am stat cu masca. Dar cum astea nu-s masti medicale de-alea cu filtru, nu sunt 100% sigure. Incercam sa ne ferim cat putem. De martea trecuta suntem iar in lockdwon, pe judet (county)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Lucrez de acasa din 16 martie. Desi nu au fost obligatorii, am purtat masca mereu tunci cand am mers in magazin/ piata/ zone inchise si chiar si pe strada daca era aglomerat. Am mers o juma de zi in birou sa imi repare ceva la laptop, am stat cu masca. Dar cum astea nu-s masti medicale de-alea cu filtru, nu sunt 100% sigure. Incercam sa ne ferim cat putem. De martea trecuta suntem iar in lockdwon, pe judet (county)

 

Ioana, imi pare rau. ce presupun masurile impuse?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...