Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Visinata, afinata, cornata si alte conserve


Recommended Posts

Strumph, sper sa te opereze cat mai repede. Din proprie experienta zic ca mai bine sa o faci si gata. Eu am facut insa biopsii inainte de operatie. Au luat probe cu ceva piston. Dar, cum biopsiile au iesit bine m-au pus jos in lista de prioritati. Deci nici asa nu e bine.

 

Ma trec fiorii cand citesc de astfel de tragedii cum ai scris de fetita aceea. Nu pot sa nu ma intreb daca au incercat CPR. Ca pe munte nu mergi cu aparat portabil pentru infarct.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,1k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Servus pinguini

 

Strumphi, multa sanatate si o imbratisare de departe  [pup]

Imi pare rau pt copila, tare trist, iar cuvintele sunt de prisos.

 

Ioana, ma gandeam ca poate nu ajunge la timp  [:I]

 

Velvet, tu cum mai esti?

 

Viv, i-au placut ft mult si lui Marco scaunele, numai ca el e zgarcit (spre foarte  [viki]) si a zis ca ce rost are sa luam alte scaune, alea vechi sunt ok...asa face mereu, ca de ce trebuie sa iau, de ce cheltui banii...ca parca ii iau cu mine cand nu voi mai fi...il las sa zica, oricum fac ce vreau eu  [:D]

 

La noi ploua si e frig...mai devreme am facut repede chiftele, au iesit ft bune, se topesc in gura (e prima oara cand pun un cartof, mama zice ca de la el ies moi)...am mancat 2, cu castraveti murati  [:D]

 

Marcia a incercat destule pana acum..a avut parul colorat (roz, mov, albastru), undercut, are piercing-uri (in ureche cateva si cel din buric..bine ca a scapat de belciug..sambata vrea sa-si faca iar in nas, pe parte), are si un tatuaj mic...viata sexuala nu si-a inceput-o inca  [ascuns] si nici nu are de gand.

La aproape 18 ani nu vad o problema in a incerca shisha (in Elvetia au voie de la 16 ani, altfel nu puteau merge acolo, le cere ID-ul)...a vrut sa vada cum e, nimic mai mult...pe bautura nu mai pune gura, de cand i-a fost rau; a zis ca doar cand o vede, ii vine sa vomite; la petrecerile la care a fost a baut doar suc...e impotriva fumatului, dar a incercat o data iarba, ca sa vada cum este...nu i-a placut.

Aici au voie sa bea bere in baruri/restaurante tot de la 16 ani, vin si bauturi tari de la 18 ani...de la 16 ani pot face si piercing-uri fara acordul parintilor; cu acord de la 14 ani..tot de la 16 ani pot face tatuaj cu acordul parintilor, de la 18 fara. 

Cand a fost in Dijon, a iesit mereu seara cu colegii; avea voie sa iasa de la 9 la 11.30pm...imi scria mereu cand ajungea acasa.

Eu vorbesc cu ea deschis, discutam vrute si nevrute (inclusiv despre sex, droguri), am mare incredere ca nu ar face ceva care i-ar afecta sanatatea...eu zic ca mai bine asa decat cu interzisul...ca daca vor, tot o fac...ai mei mi-au interzis multe si tot am facut ce-am vrut eu...ei nu stiu, nu le-am spus niciodata..i-am spus insa Marciei, ca sa vada cum sunt eu si cum era mama...ea ii mai zice mamei ca m-a tinut din scurt si mama se supara pe ea. 

 

O zi buna sa aveti. 

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bună ziua și de la mine!

 

Silvi, condoleanțe pentru vărul tău :(, era foarte tânăr.

 

Miha, La mulți ani pentru nepoțică [s] [s]!

 

Strumf, o îmbrățișare mare de la mine! Și eu zic ca doamnele de mai sus cu biopsia (știu cum e, că și eu am așteptat după mai multe). O să fie bine!  [pup]

 

Nu prea am multe de povestit, m-am agitat cu alegerile locale, văd că la București sunt semnalate date greșit preluate în sistemul AEP. Nu știu dacă sunt cu intenție sau nu, dar pe unii îi văd în stare să fure orice ar putea :(. Citeam că la sectorul 1 nu găseau ieri câțiva șefi de circumscripții să le preia voturile și procesele verbale, oamenii erau ”obosiți” și au plecat acasă cu tot cu hârțogăraie  [alcool] .

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Nu prea am multe de povestit, m-am agitat cu alegerile locale, văd că la București sunt semnalate date greșit preluate în sistemul AEP. Nu știu dacă sunt cu intenție sau nu, dar pe unii îi văd în stare să fure orice ar putea :(. Citeam că la sectorul 1 nu găseau ieri câțiva șefi de circumscripții să le preia voturile și procesele verbale, oamenii erau ”obosiți” și au plecat acasă cu tot cu hârțogăraie  [alcool] .

daca as vedea macar un proces verbal din care sa reiasa ca voturile pt PSD au fost trecute "din greseala" la un partid de care nici n-am auzit, as mai putea crede ca n-a fost cu intentie. nu cred insa ca vom vedea asa ceva. ok, gresesti unul, gresesti doua, dar aproape ca in fiecare ora mai apare cel putin unul.

 

o chestie pe care nu stiu de ce n-a luat-o in considerare e ca oamenii astia sunt intr-adevar obositi la sfarsitul zilei (sau la primele ore ale diminetii); oare de ce nu se folosesc doua schimburi, unul sa stea pana aproape de sfarsitul votarii, si sa fie inlocuit cu altul odihnit pentru numarare si birocratie.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mianna, complet de acord cu intenția, asta e și părerea mea (dar am zis să nu acuz fără dovezi).

 

Referitor la schimburi în circumscripții, eu aș fi circumspectă. E o chestie de responsabilitate, dacă se constată de exemplu că sunt mai multe voturi în urne decât votanți pe liste, a cui e răspunderea? Poate fi oricare schimb de vină, vor arunca pisica problema de la unii la alții.

 

Edit: Am văzut ce am scris, blasfemie [:D] , cum să arunce cu pisici? 

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La noi scade nr.de infectii, azi 240...saptamana trecuta au fost 350...sa vedem cum va fi dupa vacanta de toamna, care a inceput in unele cantoane luni...la noi de saptamana viitoare...masurile au ramas aceleasi, din octombrie se da drumul la evenimente cu peste 1000 de persoane.

in Spania si Franta tot cresc [ups] 

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La noi scade nr.de infectii, azi 240...saptamana trecuta au fost 350...sa vedem cum va fi dupa vacanta de toamna, care a inceput in unele cantoane luni...la noi de saptamana viitoare...masurile au ramas aceleasi, din octombrie se da drumul la evenimente cu peste 1000 de persoane.

in Spania si Franta tot cresc [ups] 

 

Ella primiti francezi in vizita?

As veni cu fetele in vacanta :)) la vara-mea, dar trebuie sa vad cum e cu carantina.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mianna, complet de acord cu intenția, asta e și părerea mea (dar am zis să nu acuz fără dovezi).

 

Referitor la schimburi în circumscripții, eu aș fi circumspectă. E o chestie de responsabilitate, dacă se constată de exemplu că sunt mai multe voturi în urne decât votanți pe liste, a cui e răspunderea? Poate fi oricare schimb de vină, vor arunca pisica problema de la unii la alții.

 

Edit: Am văzut ce am scris, blasfemie [:D] , cum să arunce cu pisici? 

apreciez ca ai grija de pisici [:-)))]

 

pai si daca se intampla asta acum, e clar a cui e vina? ar fi la fel de neclar. desi nu vad cum s-ar putea strecura voturi in plus in urna, cu reprezentanti ai fiecarui partid acolo.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...