Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Visinata, afinata, cornata si alte conserve


Recommended Posts

  • Răspunsuri 1,1k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Si benzina e mai scumpa in secctorul 1 decat in restul orasului.

De ex la Rompetrol, sotul mei alimenteaza des de la ei si a observat ca in sectorul 1, la ei benzina este mai scumpa cu 8-10-15 bani pe litru fara de sectorul 5,6 etc.

La fel si pe DN1, autostrazi, dar acolo stiam, insa nu ma gandeam ca in acelasi oras sunt asa diferente.

 

nu cred ca are vreo legatura sectorul. si in Constanta statiile aceluiasi furnizor au preturi diferite, pentru ca sunt francize. si se incadreaza intr-o anumita marja. unii vor sa vanda mult si mai ieftin, altii mai putin si mai scump. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimi,

 

Miha, ce interesant ca doarme in lab colega. Si frumos ca i-au lasat biletele de multumire. Bafta cu sistemul, sunt sigura ca in cateva zile il vei folosi cu incredere.

 

Ella, ma bucur ca scade numarul de infectati la voi. Doar ce am aflat de o colega care e in Polonia in vacanta acum, ma mir ca Polonia permite locuitori UK, ca avem iar cazuri multe.

 

Mianna, nu ai mai zis de mut de pisici. Ce mai fac?

 

Daniela, dar pisi ta?

 

Anja, s-au acomodat parintii acolo?

 

Antmil, la voi cum mai este? Auzeam ca a venit inca un val de fum? Sau confund? Cum se mai simte socrella?

 

Laura25 cum se mai simte tatal tau? A terminat cu gradina sau inca mai are de lucru?

 

Laura78 ce mai fac copiii?

 

Am citit cu abrambureala la vot, e de rasu-plansu. Sper sa iasa pe cinstitelea. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ioana, colega mea sta la vreo 15 km de oraș. Nu voia sa meargă acasa, mai ales seara (suntem 2 persoane care lucram) dar in special noaptea (e o singura persoana) in caz ca e nevoie de ajutor. A hotarat ca mai bine sta in laborator. Avem o camera care e pe post de camera de odihna. Erau fotolii și o bancheta acolo, te puteai întinde dacă aveai nevoie de 10-15 min de liniște și pace. Acum au adus un pat, cu tot confortul, poze cu pisicile colegei, i-au pus flori pe masa, dulciuri, o pereche de papuci de casa și biletele de apreciere. Am niște colegi de clasa întâi! Colega asta a muncit pe brânci de doi ani, ea a construit tot sistemul, a fost o munca enorma. 
De doua luni a lucrat zi de zi, sâmbăta și duminica. Fără întrerupere. Acum se va liniști cât de cât, spera sa nu fie probleme și sa poată respira. Ar merita un an de pauza...

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ioana, multumesc de intrebare, tata e destul de bine . A fost la un control medical mai serios (radiografie la plamani, consult cardiologic, apoi la un medic internist). I s-a descoperit o artimie pt care a primit tratament. La plamani e ok, durerile lui de spate se pare ca sunt nevralgii (a fost operat de hernie de disc in urma cu 15 ani, dar el nu se menajeaza cand vine vorba de efort, de ridicat lucruri grele) .  In gradina nu prea mai are multe de facut, mai are ceva rosii si ardei in solarii pe care le uda. A facut foarte multe borcane de pasta de tomate, suc de rosii, conserva de peste, zilele aste face zacusca cu bureti. A pus la congelator pungi cu diverse legume (de la fasole verde , mazare, la ardei copti, vinete, verdeturi) . Isi gaseste tot felul de activitati . Nu stiu ce va face la iarna....

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

Mianna, nu ai mai zis de mut de pisici. Ce mai fac?

 

 

Ioana, ce sa faca pisicile? vietuiesc pe langa mine, si se bucura ca petrec atat de mult timp cu ele. Mianna ma mai trezeste din cand in cand mai devreme decat as vrea, sa-i dau mancare (cred ca am mai zis ca are dieta speciala, si daca i-o las la dispozitie i-o mananca Masha [:)] )

iar Masha a devenit adulta (bine, teoretic mai creste vreo juma' de an, pana la doi ani, dar eu sper ca nu) si incet-incet devine mai tandra (ca era un dracusor [:)]  )

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...