Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Visinata, afinata, cornata si alte conserve


Recommended Posts

  • Răspunsuri 1,1k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Ladies, multumesc de imagini, filme si sugestii.  [flo2]  Le-am salvat pe toate, am ce le arata. Mr. va fi cel mai happy si sigur imi cere sa il duc la muzeele astea mentionate de daniela data viitoare cand ajungem in Romania.  [:D]  

 

Rox, multe felicitari Evei!  [artif]  Unde putem si noi cumpara cartea? 

 

A iesit soareleeeeeeeeee!!!!  [pk]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Strumph, uite si aici exemple:

 

http://www.graiulsalajului.ro/recamier-comunist-cu-iarba-de-mare-expus-la-mini-muzeul-din-jibou-a-124578

(desi casa noastra nu arata chiar asa, era mobila ceva mai moderna, cumparata pe la inceputul anilor 80)

 

Uite si alte cateva articole in legatura cu perioada:

 

https://pressone.ro/22-de-cuvinte-dintr-o-lume-disparuta

(nu stiam nici eu toate cuvintele astea)

 

https://romania.europalibera.org/a/buletin-de-%C8%99tiri-9-octombrie-1989/30206173.html

(stirile vremii)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Uite eu pe astia nu-i inteleg. Generalizand, ca poate si ASE-ul sau orice scoala/liceu.

Domnule, stiai din primavara ca e posibil sa fii in situatia in care sa ai nevoie de online. Nu puteai sa te apuci din timp sa vezi ce-ti mai trebuie, sa configurezi platformele, sa faci teste, sa remediezi acolo unde apar erori si asta INAINTE DE INCEPEREA CURSURILOR. Pe bune? Imi dau senzatia ca acum s-au apucat, cu cateva zile inainte de incecapa cursurile universitate (sau putin inainte de 14 sept in cazul inv. preuniversitar). Chiar totul se face pe genunchi, in ultima clipa? Nu se poate spune ca i-a luat prin surprindere situatia, ca repet, se stia din primavara-vara... era previzibil unde se va ajunge.

eu vad altfel lucrurile.

Nu e vorba neaparat de reconfigurarea platformelor, de imbunatatire, de redimensionare. Care probabil s-au facut. Il testezi si presupui,  mai, o sa fie bine!

Dar cand e  vorba de acces simultan a 2000-3000 de studenti pe platforme, abia atunci si numai atunci e adevaratul test.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

monica acum m-a anuntat dirginta de la o clasa de a8 a ca e inchisa clasa 14 zile. deci daca nu imi scria ea, ma duceam la 8 maine la scoala, aveam ora cu ei...nimeni de la directiune n-a zis nimic. 

 

i-am zis ca le voi posta materiale,pt ca eu de la 9 am ore in continuare si nu ma pot teleporta. deci eu am fost la clasa cu elevul infectat .mda...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

monica acum m-a anuntat dirginta de la o clasa de a8 a ca e inchisa clasa 14 zile. deci daca nu imi scria ea, ma duceam la 8 maine la scoala, aveam ora cu ei...nimeni de la directiune n-a zis nimic. 

 

i-am zis ca le voi posta materiale,pt ca eu de la 9 am ore in continuare si nu ma pot teleporta. deci eu am fost la clasa cu elevul infectat .mda...

nu exista posibilitatea sa tii acea ora online de la scoala?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

mianna nu. si sincer, cei de a8a dorm pana la pranz..nu cred ca o sa intre la ore mici 2,3 elevi.trag de ei in clasa. ca le e somn. si ultima ora sunt obositi...ehe...

 

Laura sat fara stapan. asa percep eu .da trebuie sa stiu eu,sa visez noaptea, sa anticipez...nasol.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Silvia, mulțumesc mult! Dacă eram fotograf, așa cum îmi place mie, eram săraca lipita :)). Ieri am vândut prima mea fotografie! In pierdere :))). Pt ca așa om de afaceri sunt! :)) 

Eu nu pot fi fotograf de nunți, portrete, etc...din care se câștiga bani. Nu e ceva ce mi-ar placea sa fac. Între meseria mea de acum și cea de fotograf clasic (nunți, etc) as alege oricând laboratorul :). Și restul ca hobby, fără obligație. 
 

Aseara al meu m-a întrebat dacă nu vreau sa pictez un tablou Pt camera de zi. Un peisaj sau natura moarta. Îl las pe el sa aleagă :). Eventual un peisaj după o fotografie de-a mea. 

As fi vrut sa continui cu pictura. Un curs de pictura abstractă, cu aceeași profesoara. Dar cel mai fain a fost când eram liberă, in medical, apoi lucram 25-50%. După aceea, când am început cu munca 80% deja eram obosita și trăgeam de mine, nu aveam același chef. Acum lucrând 100%, ar fi și mai nasol...dar ma pregătesc Pt semestrul viitor, îmi voi lasa ziua de curs liberă, sa fiu odihnita și sa am inspirație. N-am mai pictat din primăvara :((...mi-e dor. 

Îmi promit sa ma apuc. Acum ca am câteva zile libere, as putea...dar cu meșterii aici pe cap e gălăgie și nu am spațiul meu. 

Diana a lucrat ieri ultima zi. Împachetează. Sâmbăta vine prietenul ei și luni pleacă...iar am o strângere de inima. Sper doar sa ii fie bine. Măcar acum nu mai e singura :). 
 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...