Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Visinata, afinata, cornata si alte conserve


Recommended Posts

  • Răspunsuri 1,1k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

mianna nu. si sincer, cei de a8a dorm pana la pranz..nu cred ca o sa intre la ore mici 2,3 elevi.trag de ei in clasa. ca le e somn. si ultima ora sunt obositi...ehe...

 

 

stai mai putin. e scoala. copiii sunt la scoala, indiferent daca online sau fizic. se pun absente!!!! ce e aia cu dorm pana la pranz???

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare!

Se pare că am nimerit în mijlocul petrecerii... La mulți ani fericiți, Ioana!

Wow, Eva, felicitări! S-a mai născut o stea!

Să se adune numai sărbători și vești bune pe ghețar!

A început și fiică-mea școala. Au furat startul, față de alți ani, că nu s-a mai așteptat 1 octombrie, au început deja de luni. Așa că săptămâna trecută am avut de făcut o mulțime de pregătiri pentru a transporta și lăsa copila în bune condițiuni (ca de obicei, am plecat cu mașina full.. spre disperarea soțului, care, după ce asistă tăcut zile întregi la toată agitația, așteaptă dimineața plecării ca să se minuneze - a câta oară! - de câte bagaje avem).

 

Deocamdată la ei se aplică așa-numitul „scenariu 2”, prezență fizică la lucrările practice, iar cursurile - on-line. Au făcut deja lucrări în spital, unde merg dimineața la 7.30, apoi continuă cu cele care au loc la facultate și seara se țin cursurile.

 

Sper să fie totul bine, deși numărul de cazuri crește și tot crește. Ce mult s-au schimbat punctele de interes și ce mult s-a transformat viața noastră în câteva luni... Oricât de mult îmi place să fie copila acasă, vreau normalitate.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am avut si eu discutii cu Marcia despre perioada comunista; asta cand era mai mica..a avut la un moment dat un proiect; ea a ales sa vorbeasca despre Romania...atunci a vorbit si despre comunism...le-a dus colegilor salam de biscuiti  [:D] mi-a scris profa ei ca a fost ft bun si a avut mare succes.

Marcia ma intreba cum de am putut trai fara telefon mobil si internet  [:D]

 

La noi a fost ceata, apoi a iesit soarele, acum sunt nori...astept cu nerabdare weekend-ul, vreau sa lenevesc...sa vedem daca-mi iese  [ph34r] 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

roxana la fel  [:)] dar curand intram in scenariul rosu. deja avem 2 copii si un cadru infectati. mai trebuie un copil si gata. just a matter of time. nu vreau sa ma gandesc cum imi va fi in online cu 30-36 de elevi odata. zilele trecute am crezut ca imi iau campii. in fine...asta  e.

 

Nu intelegh de ce pui raul inainte. Poate ca va fi si un alt copil bolnav dar pana atunci cei doi de acum au trecut de perioada critica. E si aceasta o posibilitate, nu?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...