Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Visinata, afinata, cornata si alte conserve


Recommended Posts

vai, ce week-end fain am avut! vreme de vara, nu-mi vine sa cred ca umblu in sandale in ocombrie. eventuri peste eventuri - ieri am fost intr-un loc unde se mancau fructe de mare, si-am mancat o delicioasa supa de scoici. de acolo am mers in Quantic la un concert (plin de zambete [il] )

 

azi la pranz intr-un loc unde se facea berbecut la protap, delicios si asta. seara, concert in Beraria H, in memoria lui Florian Pittis, care azi ar fi implinit 77 de ani.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,1k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Percep mersul la școală precum zilele de la prima sarcină când aveam grijă să bifez fiecare zi trecută cu bine. Treaba se cam împute și aici, cercul se tot restrânge. La noi în regiune s-au dus cam 40 de persoane într - un tur cu autobuzul. Tur de pensionari cu opriri în locuri frumoase. Întâmplător, o doamnă nu s-a simțit bine și a fost văzută de personal medical undeva. Și ca norocul au testat-o și de corona și a ieșit pozitivă. Între timp au ieșit pozitivi cred că toți. Din fericire au mers în carantină la casele lor știind rezultatul doamnei. Ar fi fost un focar local. Dar nu înțeleg ce minte au și pensionarii aceștia să riște așa. Oricum tot mai vin bolnavi din străinătate, de la Oslo, etc. Nu pare că se va termina. Acum sunt cazuri și în două a zile. Cu școlile zic că dacă au ajuns la vacanța aceasta e ca o etapă trecută cu bine. Următoarea va fi la Crăciun.

 

Glimmer, o drăguță fata ta. Pare delicată dar hotărâtă

 

Fleur, mă bucur că sunt progrese pozitive pentru Eric. Sunteți o echipă bună.

 

Roli, și pe aici e călduț. Motiv de bucurie. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Da, Strumphi, l-am dat, l-am luat cu 10, am luat și atestatul, azi am fost la un interviu pentru un job, am timp pana mâine sa ma gândesc dacă accept sau nu oferta (salariul e mic și sediul undeva in afara orașului, în câmp la propriu, chiar dacă e o clădire noua, modernă , cu arhitectura interesanta).

Mai caut, mai aștept, abia acum s-a mai dezmorțit piața muncii și au apărut multe anunțuri de angajare, în domeniile care ma interesează. 

Felicitări maxime, Corina!

Va apărea și locul potrivit pentru tine, în mod sigur.

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Copiii cu scoala, au intrat in multe teste, grele, la fizica, mate, suedeza, chimie, etc. De ex. la fizica, nu au dat testul anul trecut, si au dat toata materia de anul trecut acum. Cum era de asteptat, au uitat tot peste vacanta, a fost tare greu sa refaca toata materia in cateva sapt.

Pfua, îmi amintesc cum pe toată durata școlii/liceului fiică-mii am mulțumit în gând profesorilor mei din liceu datorită cărora încă am reușit să mă descurc onorabil la mate, fizică, chimie și alte științe mai mult sau mai puțin exacte :))

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...