Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Visinata, afinata, cornata si alte conserve


Recommended Posts

buna dimineata

 

Fleur ma bucur pt baiatul tau  [flo2]

 

mianna sa-ti fie de bine weekendul!  [:)] eu n-am fost in dispozitie, plus acomodarea, munca, care ma da peste cap. am sperat ca va fi altfel. dar si pandemia face sa-mi fie urat. sper ca ne vom cunoaste intr-o zi.

 

zi cu soare!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,1k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

 

 

Și îmi e dor de ea, nu știu când/dacă mă voi obișnui să nu o mai văd zilnic.

 

Nu te vei obișnui, dar vei accepta. Undeva, acolo adânc, rămâne dorinta sa o vezi acasa, iar. Dar cum nu mai e fetița mică de care sa ai grija, acceptarea ca nu se va mai întâmpla asta, se produce mai ușor. Eu mai am una acasa. Încă. Știu ca va veni momentul sa zboare și ea, nu e ușor deloc. Dar asta e mersul lucrurilor...

 

Zi frumoasa va doresc! 
 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La multi ani frumosi, cu realizari si satisfactii, cu putere de munca si rabdare doamnelor profesoare!  

 

E zi libera conform contractului colectiv de munca, negociat si semnat de sindicate. Se pare ca voi ati cerut-o [:)] (chiar daca nu intelegeti de ce). 

 

 

Mianna, frumos weekend, ma bucur pt tine! 

 

Fleur, ma bucur ca Eric e bine, foarte interesante rezultatele testarilor psihologice. Am vazut ca ati avut si voi un weekend frumos, cu iesire in natura. Sper si eu sa ramanem pe linia de plutire, sa mearga copiii la scoala, sa iesim sanatosi la trup si minte din toata povestea asta ...

 

 

Mihaela, succes Dianei, sa aiba o viata frumoasa acolo unde se duce! Cred ca pentru tine e cu emotii si inima stransa, asa va fi mereu cand pleaca puii...

 

Glimmer, inca odata, succes fetei anul asta, iar tie iti doresc putere si rabdare! 

 

viviana  [pup], imi place mult cum scrii despre lucruri simple, dar atat de complexe!  

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nu te vei obișnui, dar vei accepta. Undeva, acolo adânc, rămâne dorinta sa o vezi acasa, iar. Dar cum nu mai e fetița mică de care sa ai grija, acceptarea ca nu se va mai întâmpla asta, se produce mai ușor. Eu mai am una acasa. Încă. Știu ca va veni momentul sa zboare și ea, nu e ușor deloc. Dar asta e mersul lucrurilor...

 

 

Da, Mihaela, în sinea mea știu asta, după doi ani de „vechime”. În sinea mea știu și că pentru ea este mai bine așa. Sper doar să fie sănătoasă, să fim sănătoși cu toții, și ea să fie bine pe drumul ei.

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Servus pinguini

 

Multumesc inca o data pt felicitari, inclusiv din partea Marciei  [pup] a scapat de-un examen, asa se concentreaza pe celelalte 3 (are si pt job, la cursul de expedieri internationale si logistica).

 

Otilia, BTS e grupa concurenta a lui Exo  [:D] Marciei nu ii place de ei, desi la inceput a fost fan BTS..asta pana a descoperit Exo...sambata merge la un majorat, prietena ei e fan BTS: i-am facut o cana cu poze de-ale lor si i-am luat si un DVD.

 

Corina, felicitari si succes mai departe.

 

Fleur, ma bucur mult pt Eric.

 

Miha, succes Dianei cu mutatul. 

 

Viv, cand am venit la voi, am mers prin sate (Marco a vrut sa vada si altceva, nu am fost niciodata pe-acolo...asa am descoperit ca putem iesi pe autostrada ocolind centura...am fost rapizi, de-acum incolo vom merge pe-acolo)...se construieste in prostie....dar sincer nu m-as muta asa departe de Bucuresti.

 

Am avut un weekend plin  [:D] mandra a iesit vineri seara cu prietenele in oras, eu am recuperat-o de la gara...sambata am fost la cumparaturi cu cumnata, apoi am facut repede un gulas din carne de caprioara...mandra a plecat la prietena ei, eu am iesit cu Marco la restaurantul mexican.

Ploua cu spume sambata, la socrii in sat ajunsese apa pana pe autostrada, care a fost inchisa. Marco a mers la tuns la ei in sat, mi-a trimis poze si un video..la pranz s-a potolit si a iesit soarele, asa ca s-a retras si apa...dar s-au cam speriat..au scapat ca prin ac de inundatii.

 

Ieri am fost la biserica evanghelista cu socrii (e vis-a-vis de casa lor); soacra e activa acolo, la un moment dat le facea contabilitatea, a mai facut si cursuri de germana cu refugiatii..acum gateste pt biserica si se ocupa de organizarea evenimentelor...pastorul este roman de origine maghiara, e de 2 ani la ei...a fost slujba de duminica, care a inclus si ceva caritabil...o misiune, se cheama misiune pe Nil...e activa in 6 tari, in Sudan au de ex.o clinica, finantata de ei..nu am fost pana acum la slujbe la reformisti, sincer mi-a placut...bineinteles ca eu cu Marco am fost cei mai tineri, media de varsta este de 70+...m-au si felicitat unele dintre doamne...dupa slujba, ne-a fost prezentat proiectul cei de la misiune, apoi am mancat...aveau si lucruri de vanzare : mi-am luat 2 saluri (din Egipt), snack-uri si condimente (din Etiopia)..2 dintre fetele de la misiune canta intr-un cor; corul le-a insotit ieri si au cantat si la slujba..a fost ft fain, au cantat si dupa ce am terminat cu masa de pranz...asa ca am avut o zi plina, am ajuns dupa-masa tarziu acasa.

Mandra a venit singura de la prietena ei, mi-a zis ca a facut frigul, pt ca tineau geamurile deschise in casa, altfel cica miroase ciudat  [zirea] a zis ca nu mai merge la ea, sa vina ea la noi daca vrea sa o viziteze.

 

Si aici este vacanta 2 saptamani, Marcia insa munceste..nepotul  e fericit ca face o pauza  [:D]

 

Azi e luni, asa ca sunt fara drag si spor  [ph34r]

 

O zi faina sa aveti. 

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Aici inainte de a incepe orele de condus tb sa faca cursul de prim ajutor, testul pt ochi si sa treaca de testul de teorie...nu pot conduce daca nu au luat testul de teorie...ceea ce mi se pare ok.

Marcia poate da testul in decembrie, iar din ianuarie se poate apuca de condus..a zis ca vede, are mult de invatat pt scoala si nu stie daca e in stare sa mai faca un curs...teoria nu e grea, am inteles ca se ia usor testul...vrea sa ia permisul de conducere neaparat, e pe lista ei de To Do...aici e ceva normal sa ai permis de conducere de la 18 ani.

Eu l-am luat la 19 ani  [:D] am deja 27 de ani de condus  [ph34r]

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Aici inainte de a incepe orele de condus tb sa faca cursul de prim ajutor, testul pt ochi si sa treaca de testul de teorie...nu pot conduce daca nu au luat testul de teorie...

 

si in Romania e asa acum - adica se da examenul teoretic intai. am aflat de curand de la o colega al carui baiat face acum scoala.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La noi mereu pe 5 oct, de ziua educatiei, copiii si profesorii au avut liber. Nu a facut nimeni niciodata cu ei activitati extrascolare, stateau fiecare acasa, zi libera, pe contul lui (profesori si elevi).

Am auzit si eu ca alte scoli organizau diverse activitati cu elevii, deci elevii mergeau la scoala dar nu facecau ore.

Nu am inteles insa niciodata, de ce organizarea acestei zile difera de la o scoala la alta si nu este bine definita ce fel de zi este (libera sau cu venit la scoala si cu activitati stil Scoala altfel). Acum fiind pandemie, s-au aliniat toti la fel: zi libera.

faceam activitati frumoase anii trecuti in ziua asta...acum au mai ramas doar urarile de La Multi Ani, fade, cu care m-am trezit azi si nu stiam de ce mi ureaza parintii... [alcool]  [alcool]  apoi am vazut si pe grupul scolii,etc...atat ne-a mai ramas. trist.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...