Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Primarul Bucuresti-ului


Recommended Posts

  • Răspunsuri 17
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Pfff, avand in vedere ce vad in jur, oameni care o plac pe tzatza pandele, pentru ca le-a dat, bani, vouchere, excursii, etc... cred ca tot ea o sa iasa. Nu conteaza ca n-a facut mai nimic dpdv al investitiilor, ca a luat niste autobuze la supra pret si proaste, ca nu avem parcari si cate altele.

Eu votez cu Dan, desi sincera sa fiu nu-l plac, pur si simplu nu-mi inspira nimic. L-as fi votat cu drag pe Vlad Voiculescu.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dar Basescu s a retras ? 

Am prins un fragment dintr un interviu in vara la televizor si am avut impresia ca era beat. N am putut sa l urmaresc. 
 

Bucurestiul e din pacate din ce in ce mai aglomerat, poluat. Centura e o mizerie. 
Cum scrie valentina, altele sunt problemele majore, nu sa puna gazon si fantanele sub poduri(cum e la orhideea, de ex).

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am citit putin din programul primarului ales. Daca ar realiza macar o parte din ce si a propus, cu urbanistica, spargerea gastilor politice, centura ar fi extraordinar pt bucuresteni.

Poate scapam si de pomenile electorale.

 

Sincer, nu m am asteptat sa castige. Madam Firea sa fiarba in suc propriu si sa si vada de submarinul ei.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Da, sa speram ca va fi mai bine.

Eu una nici nu am nevoie de pomeni electorale (vouchere excursii s.a), ci doar investitii: scoli, transport in comun, strazi, parcari, soseaua de centura, spatii pt activitati sportive etc. Si pastrarea spatiilor verzi, acolo unde sunt, nu trecerea lor la spatii pt construit (vezi blocurile lui Tiriac sau alte planuri urbanistice dubioase; am avut si noi aici intre blocuri o amenintare dubioasa de desfiintare a unui spatiu verde, nu foarte mare si construirea unui bloc - ar fi fost fereastra in fereastra cu cele din jurul lui).

 

Singura chestie spinoasa este pretul gigacaloriei care este subventionata... daca am plati noi totul, cred ca s-a dubla/tripla sau mai mult pretul la intretinere. Si nu stiu cata lume ar fi prea fericita. Unii asociaza subventiile cu pomeni...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...