Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Ghețarul e pe (al doilea) val


Recommended Posts

 

Ioana, cred că lucrezi de nu mai știi ce zi este.

 

Cam asa.

 

Fac un raport cu date incomplete dar piesa de rezistenta este ca numerele de cereri ptr area respectiva vor creste cu 2500% (nu am gresit, doua mii cinci sute). Asa ca trebe sa fiu sigura ca ce scriu e corect.  

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Buna seara,

 

Silvi, sa petreceti fain la Soveja. Si eu am amintiri faine de cand eram mica, ceva cu m,ulta verdeata si dealuri.

 

Velvet, bafta cu copiii!

 

Anja, cum s-au acomodat ai tai? Stau cu voi? Sunt atatea moduri in care limbajul ne ghideaza viata, de nici nu realizam. 

 

Daniela, imi pare rau sa aud de cearta. 

 

Rox, imi place regulamentul ala. Cel mai cinstit sa stii de la inceput ce se asteapta de la tine. Si mai ales ca au tinut cont de copiii care tasteaza mai incet - nu cred ca-s multi oricum, si de avatar si fundar care sa nu deranjeze.

 

Ella, sa stapaneasca cu placere laptopul.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

unde se plimba? 

 

ce faina-i stare de negare [:-)))]

 

nu stiu, spune tu, e inca in spital? daca nu, cum a ajuns acasa - in ambulanta, sau intr-o masina plina cu amarati nevinovati?

 

tu, daca erai testata pozitiv, ai fi avut voie sa iesi din spital intr-o masina plina?

 

si stai, comedia abia a inceput, sa-l vedem la ce se mai preteaza.

 

ca sa fiu sigura c-ai retinut: in multe tari un om nevinovat, neconfirmat pozitiv, doar daca vine dintr-o zona de risc, trebuie sa se izoleze 14 zile. izolare insemnand ca nu ia contact cu nimeni, deloc - nu ca se urca intr-o masina cu alti 3 oameni.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

Anja, cum s-au acomodat ai tai? Stau cu voi? Sunt atatea moduri in care limbajul ne ghideaza viata, de nici nu realizam.

Da, stau cu noi. Dar acum, ca si-au revenit complet si sunt cat de cat in putere, nu vor sa mai stea. Vor sa se intoarca in RO. Normal ca nu le place si nu se simt in voia lor,la casa lor.  Pe de alta parte ma felicit ca nu le-am inchiriat apartament, ca m-am gandit ca se vor razgandi.  Insa eu le aman plecarea, si ii mai plimb pana la sora-mea, si apoi mai vad eu cand pleaca. Eu zic ca daca tot cresc asa cazurile in RO, nu ii las sa plece. Eu sunt linistita ca sunt langa mine si ca ii mai scot la o plimbare,cafea, bere. Mai stau de vorba cu copiii. Mama face mancare si imi spala toata ziua :))) se mira cate lucruri spalam.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ce faina-i stare de negare [:-)))]

 

nu stiu, spune tu, e inca in spital? daca nu, cum a ajuns acasa - in ambulanta, sau intr-o masina plina cu amarati nevinovati?

 

tu, daca erai testata pozitiv, ai fi avut voie sa iesi din spital intr-o masina plina?

 

si stai, comedia abia a inceput, sa-l vedem la ce se mai preteaza.

 

ca sa fiu sigura c-ai retinut: in multe tari un om nevinovat, neconfirmat pozitiv, doar daca vine dintr-o zona de risc, trebuie sa se izoleze 14 zile. izolare insemnand ca nu ia contact cu nimeni, deloc - nu ca se urca intr-o masina cu alti 3 oameni.

 

Aici, cei testati pozitiv sunt trimisi acasa...nu sunt tinuti in spital. In spital sunt tinuti numai cei in stare f grava.

 

Chiar si fratele meu din R. a fost trimis acasa...dupa ce a fost chemat la spital degeaba.

 

Si cum iti imaginai ca putea T. sa ajunga la spital si inapoi acasa, sa se teleporteze??? 

 

De unde stii ca "amaritii" din masina si helicopter s-au contaminat (poate erau imuni, avusesera virus inainte)...poate a fost suficienta masca..etc, etc...? De unde stii ca nu s-au luat toate masurile de preventie. Eu nu stiu, tu de unde stii, ai fost de fatza?

 

Amaritii care se plimba zilnic cu autobuzul ce fac? Chiar e cineva sigur ca in autobuz nu e si cineva pozitiv?

 

Daca doctorii au considerat ca poate sa plece acasa...de ce nu? Pt ca lumea e mai desteapta, are mai multe informatii de pe la colturi, decit doctorii care sunt cu el zilnic.

 

Toata lumea isi da cu presupusul si hai sa arunce cu rosii in T. si suporteri...

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

am zis eu ca stiu ca s-au contaminat? tu ce anume citesti? [:-)))]

 

am zis ca au fost expusi unui risc; una e sa fii in preajma cuiva despre care nu stii daca e infectat sau nu, ca asta e scopul mastilor, purtate preventiv, si alta e sa fii obligat sa stai in 2 metri patrati cu unul infectat.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

unde se plimba?

 

Prin Casa Albă, clădire vastă în care lucrează zeci (sute?) de angajați. Fără mască după cum teatral a demonstrat din secunda în care a ajuns înapoi. 

(Voi fi bineînțeles întrebată păi unde să se teleporteze săracul: într-o cameră, suite, palat sau ce mai are pe acolo în WH sau în Trump Tower dar SINGUR și fără să iasă, să-i aducă Big Mac ul pe o tavă de aur la ușă.)

 

A infectat până acum peste 20 de persoane și a băgat în izolare tot Statul major al armatei americane.

Vrednic este!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Da, stau cu noi. Dar acum, ca si-au revenit complet si sunt cat de cat in putere, nu vor sa mai stea. Vor sa se intoarca in RO. Normal ca nu le place si nu se simt in voia lor,la casa lor. Pe de alta parte ma felicit ca nu le-am inchiriat apartament, ca m-am gandit ca se vor razgandi. Insa eu le aman plecarea, si ii mai plimb pana la sora-mea, si apoi mai vad eu cand pleaca. Eu zic ca daca tot cresc asa cazurile in RO, nu ii las sa plece. Eu sunt linistita ca sunt langa mine si ca ii mai scot la o plimbare,cafea, bere. Mai stau de vorba cu copiii. Mama face mancare si imi spala toata ziua :))) se mira cate lucruri spalam.

Poate, cu toata pandalia asta, care la noi a luat-o razna, renunta la intorsul acasa si se obisnuiesc acolo. Mama si acum, dupa 5 ani de cand a venit cu noi la Brasov, plange dupa Bucurestiul ei iubit. Care Bucuresti oricum nu-i placea, cu balamucul, aglomeratia si poluarea lui. Mai mult decat atat, oricum nu mai are pe nimeni acolo. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata mea gri, ploioasa si friguroasa. Mda, a venit toamna. Maine avem (copiii adica) concurs de biciclete la Campina. Prognoza arata ceva soare, dar cu doar 13 gr. Copilul mare, tot uita ca e a 8-a si ramane in urma cu invatatul, desi cam de 2 ori pe saptamana isi propune sa nu mai uite! Copilul mic e calare pe online. Fiind in a doua jumatate a alfabetului, a ajuns la scoala doar 3 zile, pt. ca i-a venit randul in saptamana cu votarea, cand 2 din cele 5 zile a fost online toata lumea. Sper sa nu se intample ceva pana saptamana viitoare, cand ii vine randul de mers la scoala. Din fericire, prefectul de Brasov a zis ca la noi, scolile sunt ultimele pecpe care le inchide , daca depasim indicele ala.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...