Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Patru ani, probleme scaun


Recommended Posts

Nu vreau sa supar pe nimeni, dar tot incerc sa imi dau seama cum niste oameni citind o relatare pe un forum stiu mai bine decat medicul care a vazut copilul ce tratament ii trebuie acestuia . 

 

La fel cum sunt curioasa in cate tari pediatrul vede imediat copilul pt un gat inflamat fara febra sau unde se fac analize pt orice nas infundat si gat rosu .  

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 80
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Dfdfdf, s-ar putea sa nu  fie atat  de multa lume la cabinet pe cat te-ai astepta.

La noi la medicul de familie sufla vantul pe holuri.

 

PS medicul care ti-a recomandat tratamentul ii cunoaste istoricul medical, tratamentul se  da si pe baza  asta si pe baza anamnezei care presupun a fost mult mai detaliata decat expunerea de aici.

 

Sanatate multa!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

La fel cum sunt curioasa in cate tari pediatrul vede imediat copilul pt un gat inflamat fara febra sau unde se fac analize pt orice nas infundat si gat rosu .  

 

Laura, fata mea a facut des scarlatina si avea gatul rosu, deobicei si cu febra. De fiecare data i a recoltat analize, ca sa prescrie antibiotic sau nu. Rezultatele se dau pe loc.

 

Nu ma duc la medic pt nas infundat sau durere in gat, dar daca apare febra  sau starea generala nu e buna si o stiu cu istoric ne ducem la control. 

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Noi mergem astazi, la 12:30 avem programare. Sper sa fie liber. Noi avem un fel de experienta cu acest medic de familie, de la doua nepoate mai mari. 

O sa scriu ce ne-a recomandat, chiar daca poate nu va va ajuta pe voi, macar pentru altii.

M-am uitat in gatul celui mic. Acum pare aproape vindecat. Medicul stiu, vede mai bine, dar ieri, vedeam si noi, deci ceva s-a schimbat.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Laura, fata mea a facut des scarlatina si avea gatul rosu, deobicei si cu febra. De fiecare data i a recoltat analize, ca sa prescrie antibiotic sau nu. Rezultatele se dau pe loc.

 

Nu ma duc la medic pt nas infundat sau durere in gat, dar daca apare febra  sau starea generala nu e buna si o stiu cu istoric ne ducem la control. 

Nu exista sa faci des scarlatina. Scarlatina da imunitate.

Poate angina, infectii dese cu  streptococ.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...